bildirgec.org

supriz yumurta hakkında tüm yazılar

not defteri süpriz yumurta

maydesign01 | 12 Şubat 2010 09:43

Easter Egg; türkçe si süpriz yumurta.Bilgisayar programcıları yapmış oldukları programların içerisine bazı süprizler saklıyorlar.Bizde şimdi bu süprizlerden biri olan notepad içerisindeki gizli süprizi açığa çıkaracağız.

1.not defterini açın ve “bush hid the facts” yazın

bush hid the facts
Bush gerçekleri gizledi

2.dosyayı “bush” ismi ile masaüstüne kaydedin.

bush
bush

3.şimdi kaydettiğiniz dosyayı açın.

bush hid the facts
bush hid the facts

ilginçtirki yazmış olduğunuz yazıyı göremiyorsunuz.bu uygulamanın videosunu izlemek isterseniz buraya tıklayın.

facebook’un supriz yumurtası

mglass | 09 Haziran 2009 14:30

facebook-süpriz yumurtaları
facebook-süpriz yumurtaları

Çok eskilerde Microsoft‘un Ofis paketlerinde rastladığımız yada Oyun hilelerinde gizli kodlarla klavyeden girilen birkaç ardışık karakterlere atanmış gizli fonksiyonlar Easter egg`diye adlandırdığımız özelliklere Süpriz yumurta demek yanlış olmaz, geçtiğimiz günlerde bu özelliklerin facebook‘ta da raslanmasına hiç şaşırmadık doğrusu kendisinden beklenen şeyleri facebook hiç vakit kaybetmeden sunuyor …

facebook-süpriz yumurta
facebook-süpriz yumurta

işte ilk facebook süpriz yumurtasının kodları :
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A ENTER
(Yukarı Yukarı Aşağı Aşağı Sol Sağ Sol Sağ B A ENTER)
açıklama : Facebook`ta bu kombinasyonu yaptiginizda, Facebook`ta yaptiginiz her tiklamada baloncuklar ortaya cikiyor. Yeni Supriz yumurta kodlarını bekliyoruz facebook developer‘lara teşekkürler 🙂

süpriz yumurtalar 1

arjinin | 04 Eylül 2007 12:29

eeggs.com sitesi sürpriz yumurta (easter egg) olarak adlandırılan ve yazılımların içine yerleştirilmiş imzaları listelemiş. Bu süprizler, yazılımcılar tarafından eğlencesine, imza olarak veya kendini beğenmişlik sonucu kişisel bir iz bırakmak için hazırlanıyor. En fazla bilinenleri oyunlara eklenmiş olanlar. Bunun haricinde dvd, bilgisayar, film, televizyon ve sanat gibi farklı kategoriler de mevcut.

Patron kovar oyunu

nuppie | 02 Ocak 2007 12:56

İş yerindesiniz ve canınız biraz oyun oynamak istiyor, ama bilgisayarda ne oyun var nede patronlardan oynamaya fırsat var diyorsanız bu site tam sizlik,arkafonda excel tablosu görünüyor fakat sizden başkasının anlayamayacağı bir detay sayesinde oyunun tadını çıkarabiliyorsunuz. sitede arkadan gelen klavye sesleri ayrı bir hava katmış doğrusu.

Mozilla Kitabı

denisutku | 14 Kasım 2006 11:38

Mozilla firefox kullananlar için, bir süpriz yumurta haberim var. Daha önce bildirilmemiş olmasına da şaşırdım açıkçası.

adres çubuğuna “about” ile başlayan konutlarla sistem bilgilerine, çerezlere, sürüm geçmişine falan ulaşabiliyoruz, bu zaten bilinen bir şey. fakat “about:mozilla” yazınca karşımıza çıkan ekran çok başka.

Vahşi hayvan yere düşer ve inançsızlar tekrar girer. Fakat büyük kuşun küllerinden birşey kaybolmaz. Kuş inançsızlara gözünü diker ve onlara ateş ve yıldırım savurur. Vahşi hayvan tekrar güçlenmiş olarak yeniden doğar ve Mammon takipcileri korku içinde kalırlar.

Mozilla Kitabından, 7:15