bildirgec.org

still hakkında tüm yazılar

moda blogları arasında derli toplu olanları mı arıyorsunuz?

knulp | 12 October 2012 10:46

gün geçmiyor ki yeni bir moda blogu açılmasın. bu kalabalık içinde göze en batan örnekler kuşkusuz tak takıştır yap yakıştır düsturu ile giydiğini taktığını instagram efektleri ile fotoğraflayıp arz-ı endam eden bir takım ünlü, ünsüz insanların blogları. bununla birlikte, göze batmayı arşın arşın geçmiş ve bir çoğumuzun sırtındaki tüyleri diken diken eden, dimağlarımıza şaplak üstüne şaplak atan “ne giysem?” programları algı eşiklerimizi dumur deryalarına savuruyor.televizyonlarda biçare kadınlara zevkli giyinmeyi öğreteceğim diye saçını süpürge eden, bu yolda kendisinin ve karşısındaki zavallı yarışmacının saçını başını yolmayı kendine görev bilen bir takım moda insanları vs.
peki bu konularda derli toplu düzgün bir şeyler görüp okumak istesek ne tür bir yol izleyebiliriz?
eğer benim gibi zamanınız kısıtlıysa; google ve birçok sitenin içerik indeksleme ve çöp ayıklamak için kullandığı dmoz adlı açık dizin projesi işimizi kolaylaştırıyor. işte size o ayıklanmış türkçe blog linklerden bazıları:

Yaratıcılığın sınırı yok

uykusuzkedi | 11 September 2009 14:00

İşte size orijinal fikirlerle tasarlanmış birbirinden ilginç ve sıradışı ürünlerin tanıtıldığı bir site: stillyasam.com

Tam bir yaratıcılık harikası bir sürü benzersiz ürünü burada bulabilirsiniz.

Tanıtımlar popüler ve nostaljik olmak üzere iki kategoriye ayrılmış. Aynı zamanda tasarım üzerine haberler ve etkinlik duyuruları da yayınlanmakta. Site üyeleri yazı ve yorumlarını paylaşabilme imkanına sahip bu da siteye iteraktif olma özelliği katmış.
Siteye girmek için tıklayın.