bildirgec.org

staroffice hakkında tüm yazılar

ofis programlarına kaynak resim arşivi

hkmt | 20 April 2008 18:48

web sitenize (kişisel veya blog) jpg formatında resimler, powerpoint sunumlarınıza templateler, pot uzantılı templateler, arkaplanlar (background), resimler bulabileceğiniz powerbacks.com adlı sitede dosyalar 30 dosyayı içeren sıkıştırılmış dosyalar halinde tamamen bedava indirebiliyorsunuz.

indirilen dosyalarda mp3 uzantılı media dosyaları da bulabilirsiniz. Apple Keynote, Corel Presentations, Pro Presentations, OpenOffice, StarOffice programlarında da rahatça kullanabileceğiniz resim arşivinizi buradan oluşturabilirsiniz.

silde alchemy
silde alchemy

Microsoft Office 2000, 2001, 2002 (xp), 2003, 2004, Windows Vista, Microsoft Office 2007 & Microsoft PowerPoint 2007 programlarında ve daha birçok programda kullanabileceğimiz şablon resimler bulabileceğimiz slide alchemy sitesi de arşivinize renk katabilir. yine Pro Presentations sitesinde bedava powerpoint template kütüphanesinden faydalanabilirsiniz.

Uçakta PC Keyfi?

mostyy | 08 September 2007 10:35

USB Interface
KrisWorld

Uçakta Film izlemek, Müzik Dinlemek yeni değil. Ancak Singapore Havayolları her koltuğun arkasına Linux tabanlı bir ağ bilgisayarı yerleştirmiş. KrisWorld olarak adlandırılan bu hizmet bir pcde nasıl çalışıyorsanız size notebook unuzu açmadan , uçakta çalışma imkanı sağlıyor.

Singapore Havayollarının sunduğu bu hizmet içerisinde; İngilizce, çince, Japonca, Korece, Hindice, Tamil, İspanyolca ve Fransızca dillerinde 100 Film (Filmler genelde vizyondaki filmler oluyor) , Yaklaşık 50 Tv programı (Sponge Bob, Simpsonsi Futurama vb), oyunlar, çalacak parçaların listesini kendinizin oluşturabileceğı müzik sistemi, sesli kitaplar ve StarOffice 8 (Word Processor, Spreadsheet, Presentation File Manager)

google’dan microsoft’a karşı ücretsiz staroffice hamlesi

bildigimiz son sey | 20 August 2007 16:24

Google, Microsoft‘un kelime işlem, hesap tablosu ve benzeri ofis programlarındaki ezici üstünlüğünü yıkmak için bir adım daha attı. Geçen haftasonu Google, Sun Microsystems‘a, sahip olduğu StarOffice programının ücretsiz indirmeye açılması teklifini sundu. Bu teklif, Microsoft’un MS Office programı için büyük bir rekabet olacağının sinyallerini veriyor.

New York Times‘ın teknoloji bloğu Bits‘te çıkan habere göre, Google’ın kendi ürünü “Docs & Spreadsheets“e nazaran hayli ilerde olan StarOffice daha çok iş amaçlı kullanımlar için tercih sebebi olacakmış. Haberde “Google, ücretsiz yazılım paketine StarOffice’i koyuncaya kadar ürünün fiyatı 70 dolardı” gibi bir ibare bulunuyor, nitekim Sun’ın sitesinde fiyat hala 69.95 dolar görünüyor.

Diğer yandan, StarOffice Google Pack‘e çoktan eklenmiş, ücretsiz olarak indirilebilir.

habere göre, iki şirket arasındaki anlaşmalardan haberdar olan bir yetkili (hep böyledir kim olduğu söylenmez), google’ın sun’a ödeme yaptığını (halen ödeme yapıyor olduğunu) söylemiş. google’ın bu kadar masraflı bir işin peşinden neden gittiğiini “analizciler” şöyle açıklamışlar: google ücretsiz ofis programlarının kullanıcılarına reklam göstermeyi, bu yolla gelir elde etmeyi planlıyor.

“Kolay Office” – Hemen Download Edin

cezass | 11 October 2006 21:19

ucretsiz lisansini dahi alabileceginiz bu office programinin icinde yok yok.

word, excel, powerpoint, access bi kenarda kalsin WebCreator, Speaker, Speller, Thesaurus, VoiceRecognition, Zip, Backup, Helper, Pad, BarCode programlarida yaninda geliyor. Hemde Ucretsiz Olarak.

Bir office programindan daha fazlasini bekleyenler icin….

pdf dosyalari yaratabilirsiniz. barkod lar yaratabilirsiniz. sıkıştırılmış dosyalarinizi acabilirsiniz, su an vistada kullanilan ve office 2003 dede olan ses tanima ozelligi ile klavyeye dokunmadan istediginizi yapabilirsiniz. FrontPage dende sıkıldim diyenler icin Webcreator da var 🙂 goz atmaya deger. ve herseydende otesi tamamen LISANSIYLA BERABET ucretsiz.