bildirgec.org

star wars episode i the phantom menace hakkında tüm yazılar

3D Star Wars için tarih belli oldu!

Neilas | 07 March 2011 10:15

Eylül 2010’da duyurulan,Star Wars serisinin 3D olarak yayınlanacağı haberi büyük heyecan yaratmıştı.Bir başka müjdeli haber ise bir kaç gün önce Star Wars’un resmi sitesinden geldi.Büyük gün 10 Şubat, 2012 !

Lucasfilm Ltd. and Twentieth Century Fox müjdeli haberi bir kaç gün önce verdi.Star Wars’un birinci filmi olan “The Phantom Menace”‘ın 3D versiyonu 10 şubat 2012’de sinemadaki yerini alacak.
POD yarışları ve ışın kılıcı düelloları gibi seyir zevki yüksek sahnelere 3D olarak tanık olabileceğimiz bu yapım, büyük özlem içinde olan Star Wars hayranlarını tatmin edecek gibi.
İlgili resmi habere buradan ulaşabilirsiniz.

Gardınızı alın, efsane geri dönüyor!

queennothing | 05 March 2011 15:44

Nice hayatları değiştiren Star Wars, üç boyutlu olarak tekrar vizyona girmeye hazırlanıyor!

Bir süre evvel seriyi üç boyutlu hale getirip tekrar vizyona sokacağını açıklayan George Lucas, serinin takipçilerini sevindirecek yeni bir haber verdi.
Aylar süren çalışmalardan sonra üç boyutlu hale getirilen (hikayeye göre serinin ilk filmi sayılan) “Star Wars: Episode I – The Phantom Menace“, Lucas’ın verdiği habere göre 10 Şubat 2012 tarihinde vizyona girecek.
Bizler 11 ay nasıl sabredeceğimizi düşünedururken, Lucas’ın uyarısını da dikkate almadan geçmeyelim; “Kılıçlarınızı kınından çıkarın, Star Wars geri dönüyor!”

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (1999)

queennothing | 24 May 2010 09:46

George Lucas‘ın altı filmden oluşan efsane serisi “Star Wars“, hem sinema filmi olarak, hem de edebi manada hayatlara istila etmiş, adeta bir felsefe olmuştur. 1999 senesinde çekilen “Star Wars: Episode I – The Phantom Menace“, George Lucas tarafından yazıldı, yine Lucas tarafından yönetildi.
Galaksiler arasındaki ticaret yolunun kesilmesiyle kuşatılan genç Kraliçe Amidala yönetimindeki Naboo gezegeninin durumu ve ticaret yollarındaki sorunlar, Jedi Konseyi tarafından incelenmek istenir. Olayı araştırması için gönderilen usta Jedi Qui-Gon Jinn ile çırağı Obi-Wan Kenobi, gittikleri yerde saldırıya uğrarlar ve iki Jedi burdan sağ kurtulmayı başararak, Kraliçe’yi uyarmak amacıyla Naboo’ya giderler. Zeki, otoriter, akıl ve mantık sahibi genç Kraliçe, iki Jedi’nin Coruscant’a uzanacak yolunda yanlarına yaveri Padme’yi verir ve Jedi’ler yola çıkar. Lakin arıza yapan araçları, onlara Tatooine gezegenine zorunlu iniş yaptırır ve burda araçları için gerekli parçayı alabileceklerini düşünerek dolaşmaya başlarlar.

Natalie Portman

queennothing | 05 June 2009 17:13

9 Haziran 1981, Kudüs, İsrail doğumlu Natalie (Hershlag) Portman, sinemayla ilgilenen annesi ve cerrah babasının tek çocuğuydu. Ailenin yeni üyesi, iki yetişkini, Kudüs’ten ayrılıp, sınırsız imkanların olduğu Amerika’ya yöneltti ve 1983 yılında Washington’a taşındılar. Amerika, özellikle de çok yönlü eyalet olan Washington, Natalie‘nin büyümesi için ideal bir yerdi ama aile, kısa bir süre sonra New York, Syosset’e taşındı. Yüz hatları ve doğuştan gelen yeteneği sayesinde modellik teklifi alan Natalie, esasında ‘aktris’ olmak istiyordu. Bir kaç yerde modellik yapan Portman, ’94 yılında “Developing” adlı kısa metraj yapımda yer aldı. Aradan çok zaman geçmeden, aynı yıl “Léon“da yer alarak tüm gözleri üzerine çevirdi. Luc Besson‘un yazıp, yönettiği yapımda Natalie, Jean Reno ve Gary Oldman ile birlikte rol aldı. 1995 yılında Al Pacino, Robert De Niro, Jon Voight, Val Kilmer ve Dennis Haysbert gibi isimlerle birlikte “Heat” adlı aksiyon yapımında ‘Lauren Gustafson‘ karakteriyle yer aldı. 1 yıl sonra “Blow“un yönetmeni Ted Demme‘nin elinden çıkan “Beautiful Girls” adlı filmde ‘Marty‘ karakterine can verdi. Oyunculuk kariyerine öncelik veren Natalie, okuluna da kesintisiz devam etmekteydi. Aynı yıl Woody Allen‘ın başarılı yapımı “Everyone Says I Love You“da Edward Norton ve Drew Barrymore ile birlikte rol aldı. Filmde ‘Laura Dandridge‘ karakterini canlandıran Natalie, Tim Burton‘un “Mars Attacks!” adlı fantastik komedisinde de rol aldı.