bildirgec.org

soruşturma hakkında tüm yazılar

Texas Google’a Karşı Tekelcilik Soruşturması Başlatıyor

mturkmen | 06 September 2010 17:27

Texas başsavcısı Greg Abbott’ın gelen şikayetler üzerine Google’a tekelcilik ve rekabeti engelleme soruşturması başlattığı ve arama devinin buna cevap verdiği ortaya çıktı.
Search Engine Land sitesine göre, Texas eyaletinin soruşturması Google’ın arama sonuçlarıyla rakiplerine zarar verecek şekilde oynayıp oynamadığı üzerine yoğunlaşıyor. Soruşturma Foundem, SourceTool/TradeComet ve myTriggers arama motorları tarafından gelen şikayetler üzerine başlatılmış. Bu şirketlerin hiçbirisinin Texas dışında faaliyet göstermediği halde, araştırmayı başlatmak için sadece eyaletteki müşterilere ihtiyaçları var.
Google rapora, Genel müdür yardımcısı Don Harrison’ın bir blog yazısı aracılığı ile cevap verdi. Raporda, Harrison Foundem, SourceTool/TradeComet ve MyTriggers şirketlerinin tarihini gösterirken Google arama motorunun “adalet”i hakkındaki soruları gösteriyor. Şirketlerin geçmişi her birinin Google’un rekabeti engelleme davranışları hakkındaki iddialarını çürütüyor.

Hafif yılanlar..

admin | 02 February 2010 12:59

İnsanı kendi bağımlılığının gücü esir ediyor; Yazma bağımlılığı bunlardan biri..
Birkaç ay önce bir yazı yazdım; siyasi hayatımızın cismani fenomenlerini temaşa ederek ve hiç bir doktrine bağlı kalmadan yazdığım yazı yüzünden başım derde girdi..
On beş gün kadar önce, şişli c. Savcılığında ifade vermeye çağrıldım; yazıda suç unsuruna rastlanmadı. Diğer yazılarımla ilgili bir dosyayı da savcılığa teslim ettim. Takibata yer olmadığı söylendi.. Zaten söz konusu yazılar hala yerlerinde.. Kimin veya kimlerin benimle uğraştıklarını biliyorum.. umrumda değil..
Ancak yılanların boş durmayacakları, görevlerini yapacakları hususunu saf aklım unutmuştu..
Dün sabah işime gitmek için yola koyulmamla, zulüm başladı;
Şişli de trafik ekipleri ehliyet sordular; Arananlar listesinde imişim!
Polis otosunu takip ederek, şişli karakoluna saat 10.00 sularında geldik.. Adım GBT kayıtlarında görünüyormuş; Daha önce yaşadığım sorgulamadan sonra bu kaydın düşümü yapılmamış.. Durum bunu gösteriyor.. Karakol polisleri iyi insanlar, beni anlıyorlar ama bu “düşüm” yapılıncaya kadar sizi tutmak zorundayız diyorlar..

Bozguncu İnek

Paga | 11 August 2009 10:31

http://www.izlenimler.net/2009/05/12/olay-komik-gorunse-de/

ŞOK ŞOK ŞOK Gizli Tanıkları Açıklıyorum

64egesel64 | 29 July 2008 21:35

Görüyoruz ki ; İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ve Sözde Ergenekon soruşturmasını yürüten 3 savcı dizi filmleri hiç kaçırmıyorlar.

Kurtlar Vadisi Pusu yu hepimiz çok iyi biliriz. Son yılların en çok izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi. Yaklaşık 1 senedir kurtlar vadisinde derin devlet ve mafya ilişkileri anlatılmaya çalışılıyor. Kendilerine ihtiyarlar adını veren bir grup devletin gerçek sahipleri olarak kendilerini görüyorlar ve Polat Alemdar’ıda kendilerini korumakla görevlendiriyorlar.

Bu arada Büyük İskender’ide unutmayalım. O’da kendini devletin gerçek sahibi olarak görüyor ve devleti ele geçirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Devlet içinde kaoslar yaratarak devleti ele geçirmeyi planlıyor. Bunun için Danıştay saldırısını azmettiriyor, Dinci örgütlere suikastler yaptırıyor,PKK ile işbirlirliği yapıyor ve uyuşturucu trafiğini yönetmeye kalkıyor. İş adamlarına baskı yaparak onlarıda himayesi altına alıyor.

DARBE İDDİASI VAR, “DARBE GÜNLÜKLERİ YOK”

chekimcenter | 14 July 2008 17:37

C.Eren ÇELİK

Eh işte beklenen gün geldi çattı ve meşhur Ergenekon İddianamesi açıklandı…

Açıklandı açıklanmasına ama Başsavcı Aykut Cengiz Engin’in açıklamasının can damarı bence Nokta Dergisi’nde yayınlanan ve Türkiye’nin 4 darbe tehlikesi atlattığı iddiasının temelini oluşturan “Darbe Günlükleri”nin bu iddianamenin dışında kalacak olmasını açıkça ifade etmesi oldu.

Yani siz 13 ay bir soruşturma yürüteceksiniz, emekli generalleri,sivil toplum örgütü liderlerini, önemli gazetecileri tutuklayıp gözaltına alacaksınız ama bu işlemleri yapmak için kendinize mesnet edindiğiniz Darbe Günlüklerini iddianameye dahil etmeyeceksiniz.