bildirgec.org

soğutucu hakkında tüm yazılar

Thermaltake BigTyp 14Pro

Emreabf | 26 Temmuz 2010 13:06

Yazın bu sıcak günlerinde işlemcisini kutuplarda gibi hissettirmek isteyenler için Thermaltake BigTyp 14Pro.

Yazın sıcaklarında bizi biraz daha terleten işlemcilerin sıcaklığını düşürmekle uğraşmak… Bu konuda ev yapımı veya satın alınma bir sürü soğutucuyu deneyip hiçbirinden istediğiniz performansı alamadıysanız bu ürün sizin için yapılmış olabilir. Devasa boyutlarda soğutma canavarı.

Her kasaya sığmayacak bu soğutucuda 6 adet bakır boru bulunuyor. Bu bakır boruların içinde özel bir gaz var. Diğer soğutucuların aksine boruların uzun olması gazın dolaşımı sırasında daha fazla soğuması için yapılmış.
140mm bir fanla çalışan bu ürünün fan hızını ayarlayabilmeniz için ufak bir düğmesi de bulunuyor. 1000 devirden 1600 devire kadar hızı yükselebilen fan en fazla 24 db. ses çıkartıyor. Bu da fanın büyüklüğüne rağmen oldukça sessiz bir çalışma ortamı oluşturuyor demektir.

Xilence V12 Dizüstü Soğutucu

Emreabf | 23 Temmuz 2010 10:44

Yaz aylarının en büyük sorunlarından biride zaten ısınan bilgisayarların hava sıcaklığının artmasıyla daha da ısınmasıdır. Özellikle dizüstü bilgisayarların iç hacmi küçük ve hava akımının zor olduğu için bu sorunu daha çok yaşarız. Burda devreye dizüstü soğutucalar giriyor. Bu konuda performansıyla göz dolduran Xilence V12 ‘den biraz bahsetmeden olmaz.

Xilence V12 7” ve 12” dizüstülerin ısınma sorununu ortadan kaldırmaya çalışıyor. Tasarıymıyla da ön plana çıkan bu ürünün dayanıklılığı ve hafifliği ön plana çıkması için alaminyum malzeme kullanılmış. Dizüstülerin üstünden kaymaması içinde kauçuk malzemeden yapılma ayaklarla desteklenmiş.

EN HIZLI BELLEK : CORSAIR GTX 2333 MHz

mcosar | 22 Ocak 2010 09:45

Yüksek performanslı bilgisayar ürünlerinde Dünya’nın sayılı firmaları arasında yer alan Corsair firması Dominator GTX 2333 MHz DDR3 adlı ürününe Intel XMP sertifikasını alarak en hızlı RAM olduğunu kanıtladı.

Intel, Corsairs firmasının 2 GB Dominator GTX 2333 MHz ürününün 1,65 V’luk bir gerilimde 9-11-9-27 gibi düşük zamanlar kullanarak çalıştığı için en hızlı bellek ödülünü aldığını bildirmiştir. Ürün üzerinde bulunan soğutma yüzgeçleri ile ısı dağılımı en üst düzeye çıkarılmıştır. Ürün ömür boyu garantili olarak 200 $’dan satışa sunulmuştur.

Kaynak

USB Isıtıcı Çanta

geceyazankedi | 18 Ekim 2009 10:11

Hadi prizlerimizi atıp yerine USB girişler ekleyelim…

Çünkü cidden usb ile çalışmayan ne var diye düşünmeye başlayacağımız döneme neredeyse geldik. İşte bir örnek daha; bir çanta, ama usb’den aldığı elektrik ile içine koyduğunuz şeyleri sıcak tutuyor. İşlevi basit ama kesinlikle işe yarar. Hatta arabanın çakmak soketinde 50 dereceye kadar ısıtmayı garanti ediyor.

Mp3 Çalan Buzdolabı: Vestel Maestro

geceyazankedi | 23 Haziran 2009 15:00

iPod ile başlayan furya çinden gelen her çeşitten aletle devam etti. Temelde mp3 çalma üzerine kurulu olan bu aletlerin çok tutulması 7’den 70’e herkesin müziğe yönelmesi mp3 çalan ayıcık, masa saati vb. derken şimdi de Vestel’in tanıtımını yaptığı Maestro modeliyle buzdolabına kadar vardı. Mp3 çalma ve ses kaydetmem özelliğine sahip bu buzdolabı mutfakta geçen zamanı eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.

Bunun dışında anımsatıcı, zamanlayıcı gibi özelliklere sahip bu buzdolabı, çevreye dost A+ enerji yönetimine de sahip.

Minus – Soğutuculu Çöp Kutusu

nugenca | 01 Nisan 2009 17:57

Minus - Soğutuculu Çöp Kutusu
Minus – Soğutuculu Çöp Kutusu

Bir konsept çalışma da Cem Tütüncüoğlu‘ndan.

Bu küçük ev aleti attığınız çöplerin koku, kir ve bakterileri ortadan kaldıracakmış. İçine attığınız çöpler donacağı için hijyen açısında çok sağlıklı bir ürün olacağa benziyor..

Bu ev aleti ile ilgili daha fazla detaya burdan bakabilirsiniz. Burda çalışma prensibinden , görünümüne kadar bir çok bilgiyi mevcut…

Kaynak

İnce Laptoplar Yolda!

hattisas | 06 Kasım 2008 01:36

intel ultra thin laptop cooling
intel ultra ince laptop soğutması
Intel demonstrated laminar jet cooling
Intel katmanlı jet soğutmasını gösterdi

Birçok fonksiyonu gerçekleştirebilen, aynı zamanda bu işleri yaparken gerekli soğutmayı sağlayan ince bir laptop yapabilmek, baş edilmesi zor bir mesele. Geçtiğimiz ay Intel, laptoplar için kullanılabilecek yeni soğutma teknolojisini tanıttı. İntel dizayn ettiği bu sistemde, jet motorlarının çalışma prensibinden yola çıkmış. Jet motorlarının sıcaklığı çok yüksek değerlere çıkmasına rağmen, dıştaki katmanlı hava akış teknolojisiyle sıcaklığın yakıt tanklarına ulaşması önlenmiş oluyor. İşte bu örnekten yola çıkarak intel firması, laptopların yüzeyleri için tasarlanmış yeni sistemini sundu. Böylelikle üretici firmalar kendi “MacBook Air” üretimlerini gerçekleştirebilecekler.

Porsche Tasarımı Şampanya Soğutucu

zabun | 05 Eylül 2008 01:06

Porsche Design Studio tasarımcılarının ellerinden çıkan bu ürün, bir şampanya soğutucu. Şampanya şişesi biçiminde 12 adet bölmesi bulunan soğutucu, paslanmaz çelikten ve çoğu Porsche tasarımından alışık olduğumuz üzere oldukça sade bir şekilde yapılmış. Tasarımın uzunluğu 2 metre ve iç hacmini 12ºC sabit sıcaklıkta korumak üzere imal edilmiş. Kapakların açılmasıyla tümüyle aydınlatılmış iç hacim, tasarımın çarpıcılığını öne seriyor. Günümüzde aslında bir şeyi üretmekten çok, onu tasarlamanın para ettiğini vurgulaması açısından, ürünün fiyatının altını çizmekte yarar var : 70.000$

T1000 Bilgisayarımıza Girdi

kapuska | 23 Temmuz 2008 08:45

Yukarıda gördüğünüz bu soğutucu panel ne son model bir otomobile ne de bir motora ait. Eğer yaygınlaşırsa 10 yıl içinde devamlı artan çekirdekleriyle ısı çıkışını da katlayan pc’lerimizi serinletmeye aday ilk sıvı metal bazlı soğutucu, LM10 .

Danimarka menşeli firma Danamics‘in ürettiği bu soğutucuların, özellikle ısının homojen dağılmadığı çekirdek ve çiplerin etrafında, kendine has termo-fiziksel özellikleri sayesinde bugüne kadar üretilen hava ve su bazlı soğutuculardan daha verimli çalışacağı söyleniyor.

Çift Kişilik Deniz Yatağı

cwanch | 07 Mayıs 2008 12:20

Malum yaz ayları yaklaşıyor, bir deniz yatağı edineyim de güneşin keyfini çıkarayım diyenlere, bu zamanzingoya bakmalarını tevsiye ederim. 3 milimetre kalınlığında PVC den yapılmış bu su yatağının en dikkat çekici özelliği, ortasına yerleştirilebilen ve içinde içeceklerinizi muhafaza edebileceğiniz bir soğutucunun olması. Kolaylıkla şişirilebilen bu yatağın fiyatı ise 129.95$. Ayrıntılar burada ve burada.