bildirgec.org

soccer hakkında tüm yazılar

Atari Oyunları

cemertem | 04 June 2009 14:00

80’li hatta 90’lı yılların vazgeçilmez bir icadı olan Atari’yi hangimiz özlemedik ki.

Prensesi kurtarmaya giden Mario’yu, Eline aldığı baltasıyla koca bir ormanın içerisinde canavarlarca kaçırılan sevgilisini arayan Islander’i, Bombacı Bomberman’ı, Kar topuyla efsaneler yaratan Snow Bros’u, Sirkin kahramanı Circus Charlie’yi, Binbir kılığa giren ve bağımlılık yapan Felix the Cat’i, bıkmadan oynadığımız Tank 90’ı ve daha nicelerini hangi birimiz unutabildik.

Aslında hepsi halen aklımızın bir köşesinde tekrar hatırlanmayı bekliyor. Şimdi internet üzerinden bütün bunları orijinal haliyle oynayabildiğiniz bir atari sitesi mevcut.

Tarayıcınızdan Online Futbol oynayın

haltun | 15 February 2009 13:30

Tarayıcımız da online olarak oynayabileceğimiz grafikleri oldukça iyi sayılabilecek bu futbol oyunu nu oynayabilmek için başlangıçta ufak bir yükleme ile güzel maçlar oynanabilir. Oyunu oynadıkça aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi level atlayabilir ve tecrübe puanı kazanabilirsiniz.

Oyun içinde isterseniz listenizde ki bir arkadaşınızla karşılıklı maç yapabilir veya bilgisayara karşı maç yapabilirsiniz.Eğer ben level’ımı geliştircem diyorsanız sizinle aynı seviyede olan oyuncular ile resmi maç yapabilir puanlar kazanabilir bir lige girebilirsiniz.

fifa 2009 görücüye çıkıyor

timon | 01 August 2008 22:06

electronic arts, 2008 sonbaharında piyasaya sunacağını duyurduğu fifa serisinin son oyunu fifa 2009‘un oynanabilir demosunu ilk kez görücüye çıkarıyor. 8 – 11 ağostos tarihleri arasında ingiltere’nin warwickshire bölgesindeki Stoneleigh Park’ta yapılacak olan mfestival adlı fuardaki özel sunuma, oyun hayranlarının büyük ilgisi beklenmekte.
oyundaki grafiklerin ve gerçekçiliğin büyük ölçüde geliştiğine dikkat çeken şirket yetkilileri, önemli bir yenilik olarakta 20 kişinin online olarak (10’a 10) maç yapabileceğini duyurmuştu.

Football Manager Live – Online menejerlik oyunu

Nosy | 30 July 2008 15:04

Sports interactive tarafından geliştirilen ünlü futbol menejerlik oyunu Football Manager’ın internet üzerinden oynanabilecek olan versiyonu football manager live’ın resmi sitesi aktif durumda. Nisan 2007 yılında başlanan proje için 2008 yazı tarih olarak verilmişti. Buradan oyunun screenshotlarına ulaşabilirsiniz. Oyunda, oyuncular kendi takımlarını kuracak, renklerini belirleyecek, amblemlerini seçecekler, kontrat imzalayacakları oyuncuları kendileri seçecekler. Oyun hakkında yazılmış bir makaleyi de bu sitede bulabilirsiniz.

Google ve Euro 2008

kara | 09 June 2008 15:48

Google‘ın önemli günler ve dünya çapında önem arz eden organizasyonlar vb durumlara kendine has bir yaklaşımı var. Bu yaklaşım kimi zaman doodle denilen, Google ana sayfasında yer alan logonun olay ile ilgili bir görünüme bürünmesi ve olay ile ilgili bir arama sayfasına yönlendirilmesi, kimi zaman arama sonuçlarında olay ile ilgili aramalar yapıldığında özel sonuçlar döndürmesi ve kimi zaman ise olaylar ile ilgili özel web siteleri hazırlanması olarak karşımıza çıkıyor.

En değerli kulüp Manchester United

wanadooo | 02 May 2008 21:14

Forbes dergisi, ABD’li işadamı Malcolm Glazer‘ın 2005 yılında satın aldığı İngiliz kulübünü . Manchester United’ı arka arkaya dördüncü yıl dünyanın en değerli futbol kulübü seçti. Forbes’in 2007 yılı değerlendirmesine göre, İngiliz kulübü 1,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile üst üste 4 yıldır ”dünyanın en değerli kulübü” unvanını koruyor. konu hakkında detaylı bilgi.futbol ekonomisi hakkında yazdığım detaylı bildiri de çok yakında yolda.

11 “The Beautiful Game of Foosball”

delizade | 11 April 2008 21:30

artık langırt oynayabilirim! geçtiğimiz günlerde bir tasarım öğrencisinin fikri gerçek oldu. yeni nesil stadyumlardaki mimari anlayışın bir nebze yedirildiği langırt tasarımı iki firmanın ortaklaşa çalışmasıyla üretildi. ismi 11

Şu anda satışı yapılmıyor olsa da bu kadar güzel bir işin pek de kenarda kalabileceğini sanmıyorum. böyle bir langırt masasında oynamamak mümkün olabilir mi(futbolu ya da langırtı sevmeyen için bile)? ayrıntılı bilgiler için 1, 2

Kaka Leite’nin Futbol Hayatı Bitiyor Mu?

quintilis | 13 February 2008 22:43

Kronik sakatlığı nedeniyle 4 ay sahalardan uzak kalacak Milan‘ın dünyaca ünlü brezilyalı yıldızı Kaka Leite,Kulüp doktoru Pierre Meersseman’ın açıklamasına göre 4 ay sürecek sakatlığın Kaka’nın futbol hayatının bitmesine de neden olabileceğini açıkladı.Klüp doktoru “Birkaç yıldır dizindeki rahatsızlıkla oynamaya devam ediyor. Kaka’ya idmanlar ve maçlardan önce ve sonra fizyoterapi yapılıyor. 4-5 ay dinlense bile sakatlığının hiç geçmeme ihtimali de var” dediği öğrenilmiş.Kaynak