bildirgec.org

smoke hakkında tüm yazılar

Dell Smoke

mcosar | 19 Mayıs 2010 15:44

Dell firmasının tüketiciye sunacağı Lightning (Yıldırım), Thunder (Gök Gürültüsü), Flash modellerinden sonra son akıllı telefon modeli Smoke (Duman).

Dell Smoke‘da Froyo adını taşıyan son Android güncellemesini taşıyacak olan yeni nesil telefonlardan birisi. QWERTY klavyeli ve 2.8 inç büyüklüğünde ve 320 x 240 piksel çözünürülükte QVGA ekrana sahip olan Dell Smoke, daha çok iş telefonu olarak kullanılması beklenmekte.

Kaşif Biz!!!

SuBirikintisi | 07 Şubat 2009 10:13

Çoçukken hiç mancınık yaptınız mı? Yoksa siz de benim gibi 2 tane sopa bulup kılıç-kalkan yapıp savaşıp duranlardan mısınız?

İnsanın içinde her zaman küçük bir çocuk vardır derler. Bu çocuk hiç büyümez ancak başka şeylerle bastıtılabilir. İçinizdeki çocuğu ya da kaşif ruhu serbest bırakın. Burada belirtmek gerekir ki mancınık vs. tasarlamak haliyle keşfetmeye ve tasarlamaya meraklı olmayı gerektirir.

Tabii ki bir şeyler ekleyip, farklı bir şeyler yapmadıkça bu pek keşif olmaz ama mancınığın nasıl yapıldığını bilmeden daha farklı bir mancınık(mancınık-remix) tasarlayamazsınız. İşte size bu tarz konularda yardımcı olabilecek bir kaç site:

instructables.com
Mesela burada çok ilginç bir kaykay hazırlanmış..

içme şu zıkkımı

muzurcan | 19 Ocak 2009 17:45

Bu zamazingoyu canınız her sigara çektiğinde cebinizden çıkarıp bakıyorsunuz ve sigarayı bıraktığınızdan beri ne kadar zamandır ağzınıza sürmemişsiniz bir kez daha hatırlıyorsunuz..Yani bir nevi sigarayı bırakmanıza manevi yoldan yardım ediyor..Görüntüsünün sigara kutusu şekilnde olması bu süreçte belki size kendinizi iyi hissettirir..

Hava Temizleyici

eminkeles | 29 Haziran 2007 14:02

Hava Temizleyici
Hava Temizleyici

Ionflow, içinde bulunduğunuz ortamın havasını, her türlü tozdan, kirden temizleyen, Michael Malmborg tarafından geliştirilmiş bir alet. Şık tasarımı ve oldukça sessiz çalışması, benzerlerinden bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Havadan asılan ve yere konulan, olmak üzere iki tipi olan ürün, hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

[Kaynak]

sigara + küllük kombinasyonu

zlo | 28 Haziran 2007 19:51

sigara + küllük kombinasyonu sayesinde, sigara paketinizi bu zamazingoyla birleştiriyorsunuz ve cebinize atıyorsunuz.
artık küllük arama derdi yok. paketi biraz yukarı doğru çekiyorsunuz ve küllüğünüz hazır!

kaynak

Başka Bir Seçenek : E-sigara

zabun | 31 Mart 2007 22:54

Sigarayı bırakmak isteyenler için “yeni bir sigara icadedilmiş”. Evet yanlış anlamadınız. Öyleki bu sigara, artık her şeyin içine girmeyi başaran mikro elektronik devreler ihtiva ediyor. Mantık sigarayı her yönüyle taklit etmek. Gayet şık tasarlanmış bir ağızlığı andıran e-sigarayı, içinize çekmeğe başladığınızda, içindeki kartuş bir ultrasonik dalga üretici yardımıyla soğuk dumana dönüştürülüyor. Bu duman, içinde, sadece nikotin ve ilgili zararsız aromaları içeriyor. Kartuşların ağır, orta ve hafif içiciler için farklı miktarlarda nikotin ihtiva edenleri var. Bu sayede sigaradan minimum zararla yavaş yavaş kurtuluyorsunuz. E-sigaranın nefesle içe çekilmesi esnasında ön ucunda bir LED yanmaya ve nefesin çekilmesi yavaşladığında, sönmeye başlıyor. Şarj edilebilir bir lityum pil sayesinde, ihtiyacı olan enerjiyi karşılayabiliyor. Firmaların “ürünün kullanılmasıyla sigarayı bırakamasanız da, sigaranın yerine muadil olarak kullanın, hiç değilse sağlığınızdan olmayın” şeklindeki telkinleri sigaranın içerisindeki binlerce zehirli madde düşünülünce gayet mantıklı geliyor. Lakin firmalar çeşitli reklamlarla e-sigaraların tamamen zararsız olduğunu ileri sürüyorlar. Hiç sigara kullanmayan bir insanın e-sigaralardan kullanması halinde bu ürünün nikotin içermesi sebebiyle bağımlı hale gelmesi zamanla kaçınılmaz olabilir. Bu ayrıca ele alınması gereken bir husus.
Ruyan Türkiye | Ruyan Global | Golden Dragon |Bluesky

Sigara Bagımlılıgını Azaltmanın Teknolojik Yolu

2006 | 26 Aralık 2006 19:06

Buradan detaylarına ulaşabileceginiz bu ürün özellikle sigarayı bırakmayı düşünenlerin ama içimi azaltmayı beceremeyenlerin işine yarayacaga benziyor. 10 sigara kapasitesi olan bu ürün ile sigaralarınız ayarladıgınız zaman diliminde dışarıya çıkıyor ve bu zamanlarda içebiliyorsunuz. Süreyi belirlemek sizin elinizde, tabi süreyi kısa tutarım diyorsanız hiç alma zahmetinde de bulunmamak dogru olur gibi.