bildirgec.org

smartphone hakkında tüm yazılar

Çevreci Telefon: Samsung M580 Replenish

FAYA85 | 13 June 2011 14:37

Samsung M580 Replenish
Samsung M580 Replenish

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Samsung
çevre duyarlılığı kapsamında yeni çıkardığı telefonu Samsung M580 Replenish‘in %82’sini geri dönüştürülmüş bioplastik malzemeden üretimiş. Samsung, pet şişe ve plastik atıklarını işeleyerek ürettiği bu telefona android işletim sistemi de koyarak ürünü, akıllı telefon haline getirmiş. Ayrıca; cihaz üzerinde bulundurduğu tam klavyenin yanı sıra dokunmatik ekranıyla da oldukça kullanışlı.

Asus Padfone – Tablet, Telefon Doğurdu

kerimsarigul | 31 May 2011 15:37

Asus Padfone - Tablet Telefon Doğurdu
Asus Padfone – Tablet Telefon Doğurdu

Asus her geçen gün artan talebi görünce mühendislerini ve tasarımcılarını harekete geçirdi ve yeni tür bir mobil cihaz geliştirmelerini sağladı. Padfone olarak adlandırılan cihaz Android smartfone ve bir adet tabletten oluşmakta. Cihazın resmini görünce nasrettin hocanın fıkrası geldi aklıma. (kazan doğurdu, kazan öldü meselesi)

BlackBerry Torch 2

dkare | 17 February 2011 20:50

BlackBerryTorch 2’nin henüz bir resmiyet kazanmadıysa da piyasaya sızan bilgiler doğrultusunda 6.1 işletim sistemi ile çalışacağı bekleniyor. 3.2 inç ekran boyutu ve 480 x 640 piksel cözünürlüğe sahip BlackBerryTorch 2 TFT kapasitif dokunmatik, 16M renk, optik trackpad, yakınlık sensörü, Multi-touch ve QWERTY klavye özelliklerinide bünyesinde toplamış.

BlackBerry Torch 2
BlackBerry Torch 2

mobil işletim sistemlerinde yarış kızışacak

denizkar | 16 February 2011 20:16

Nokia’nın resmi olarak Microsoft ile anlaştığını açıklaması şu an en çok kullanılan fakat hızla popülerite kaybeden mobil işletim sistemlerinden biri olan Symbian’ın sonu olacak gibi görülüyor.

nokia ve microsft ortaklığı geliyor

Yeni nesil telefonlarında Windows Phone 7’ye yer vermeyi planlayan Nokia CEO’su Stephen Elop, “neden Android’i kullanmadınız?” sorusuna ise “Google güçlensin istemedik.” yanıtını vererek mobil işletim sistemleri arasındaki yarışın kızışacağına dair sinyalleri verdi. Peki nedir bu mobil işletim sistemleri?

İphone nanoyu beklerken minik dev Hp veer geldi

FAYA85 | 16 February 2011 11:35

Hp veer
Hp veer

Dünyanın önde gelen Bilgisayar üreticilerinden Hp, cep telefonu pazarındaki yerini Palm’i satın aldıktan sonra sağlamlaştırmış ve tüketicinin dikkatini yeniden çekmeyi başarmıştı. Hp satın almanın boşuna yapılmadığını gösterircesine yeni modellerini bir bir duyurmaya başladı. HP’nin en sonuncu üyesi ise minik dev lakaplı Veer.

Pre 3: Palm Hp oldu, Pre’nin yenisini duyurdu

FAYA85 | 13 February 2011 15:22

HP Pre 3
HP Pre 3

Dünyanın önde gelen bilgisayar ve yazıcı üreticisi Hp Palm’i satın aldıktan sonra iphone‘un büyük rakibi olan pre serisinin 3. üyesi pre 3‘ü duyurdu. Hp‘nin akıllı telefon pazarındaki ilk ürünü olmayan pre 3 ile nasıl bir başarı elde edeceği şimdiden merak konusu.

ACer android smartphone/tablet

FAYA85 | 27 November 2010 18:47

acer-teases-android-smartphone-tablet-0
acer-teases-android-smartphone-tablet-0

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden acer geçtiğimiz günlerde satın alımlarla iddialı konuma geldiği cep telefonu sektörüne yeni duyurduğu akıllı telefonla şimdi daha iddialı

acer-teases-android-smartphone-tablet-0
acer-teases-android-smartphone-tablet-0