bildirgec.org

sistem hakkında tüm yazılar

Çöken İşlemlerin Nedeni İçin

royalbaris | 18 April 2011 15:12

Resim Kaynak : http://www.nirsoft.net/utils/app_crash_view.html

AppCrashView, Windows Vista ve Windows 7 kullanıcı için, sistemde meydana gelen çöküntüleri tüm uygulama detayları ile görüntüleyen küçük yardımcı bir programdır. Çökmenin, çarpışmanın neden olduğuna dair bilgileri incelemeniz ve buna çözüm bulmanız mümkün.

Flash Disk kullanarak Ram yapın!.(winxp)

1nsomnia | 26 March 2011 12:28

Bilgisayarınızın işlem hızının yavaşlığından sıkıldıysanız bu eski ve ucuz yöntem tam size göre…Yalnızca 2 dakikanızı ayırarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Önceden de belirttiğimiz gibi bu işlem WinXp işletim sistemi için geçerlidir.

İhtiyacınız olan şeyler:
*2 GB ve altı flash disk
*kullanmadığınız bi usb port
*winxp işletim sistemi.

1.İlk olarak flash diskininizin çalıştığından ve tamamen boş olduğundan emin olun. Diskin içinde herhangi bir dosya olması durumunda bilgisayarınız yada diskiniz zara görebilir.

2.’Bilgisayarım’ klasörüne girerek usb belleğinizin ismini “RAM Drive” olarak değiştirin.

işte güneş sisteminin en soğuk yeri…

1nsomnia | 22 March 2011 12:02

Nasa araştırmacıları ve bilim adamları şu an elindeki bilgilere göre yaptığı keşiflerde güneş sisteminin en soğuk yerinin bize hiçte yabancı olmayan bir yer olduğunu düşünüyor.

Böylesine bir sonuç şaşırtıcı fakat güneş sisteminin en soğuk bölgesi olarak Ay gösteriliyor. Ay’ın güney kutbuna yakınbölgelerinde ve hiç güneş görmeyen kraterlerin sıcaklığının -238 ° ‘ye kadar düşük bir sıcaklıkta olabileceği tahmin ediliyor.

Engelleniyoruz

akbelen79 | 04 March 2011 11:18

Engellerimizi yazarken nereden başlayacağımı bilemiyorum. Niye mi? Engeller bazen çok çeşitli olabiliyor. Resmi işlerimiz çoğu zaman bir engele takılıyor. Yapacak bir şey yok aslında . Sistem böyle kurulmuş ve gidiyor.

Bir de Devlet tarafından verilen özgürlüklerin ,tekrar devlet tarafından engellenmesi durumu var ki bu durum daha vahim. Ne var ki bunda dediğinizi duyar gibiyim. İnsanca yaşamak için bir yerde kanunlar vardır uygulansın diye değil mi? . Evet kanun önünde her birey eşit ama , buradaki eşitlik hükmü, iş hakimin önüne varana kadar kağıtta yazan oluyor. Fakat hakimin önüne gidince sen ne yaparsan yap , ne kadar suçsuzda olsan ispatlayamadığın sürece suçlusun. Aslında karşında bulunan adama göre uygulamaya tabi oluyorsun.

Toplama Bilgisayar Sistem Önerileri

Pcvolki | 08 February 2011 09:46

2011 Toplama bilgisayar sistem önerileri. Sizlere Bilgisayar teknik servis elemanı olarak çeşitli donanım ve teknoloji sitelerinden ince eleyip sık dokuyarak derlediğim almayı düşündüğüm ama ekonomik nedenler dolayısı ile alamadığım Toplama Masaüstü Bilgisayar Sistem önerimi en ucuz fiyata bulduğum, ürünleri alabileceğiniz güvenilir ve kaliteli yerleri belirterek sunacağım.

Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.
Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.

Sistem ve Kendin Olabilmek

mahadeva51 | 12 December 2010 20:32

Özgür bir insan olmak ;insanın hakettiği gibi yaşamasıdır.Nelerdir özgür bir insanın hakları ?Herkesin bildiği birçok tanım var bu konuda ama kavramlarla,özelliklede sadece tanım olarak kalan şeylerden bahsetmek istemiyorum.İnsanın kendi yaşantısına yön verebilmesi gerekir.Ama günümüzde bu pekde mümkün değildir.Yaşadığımız dünyada kapitalizm hakimdir.Bir çok yönüylede herkesin eleştirdiği bir sistemdir.Bugüne kadar başka bir altenatifide üretilememiştir.

Şunu sorabilirsiniz ‘Konuyla kapitalizmin ne ilgisi var?’.Dünyamızda savaşlar,açlık,yoksulluk gibi sıralayabileceğimiz ve daha birçoğunu ekleyebileceğimiz konuların hepsinin altında yatan nedenler ekonomiktir ve kapitalizmle ilişkilidir.Bireysel olarakda hayatımıza yön verdiğimiz zamanlarda karşılaştığımız koşullar da yine ekonomiyle ilişkilidir ve sistemle bağlantılıdır.Sistemin dişlileri şunlardır;İnsan hakları,demokrasi,hukuk.Bu kavramlar her ne kadar kavram olarak doğru görünsede aslında oyunun bir parçasıdır.Aslında herşey açıktır.Sonuçlar bellidir bunlar sadece kılıfıdır.Bu dişliler sizi yok eder bambaşka bir insan olarak varolursunuz.Özetle kendiniz değil sistemin istediği insan olursunuz.Şu anda bulunduğum kafa yapısına nasıl geldim bu gerçekten ben miyim ?

Php dil sistemi yazımı

admin | 25 November 2010 21:58

Merhabalar

Bir çoğumuz kurumsal siteler kodlarken firma iki üç dilde olmasını istiyor.Bende size faydası olması için bunu php’de define ile nasıl yaparız onu göstereceğiz.

Öncelikle değişik bir çok yol var ben bu yöntemi kullanıyorum değişik yollarda mevcut.

İndex.php adında bir sayfa oluşturuyoruz bu sayfa içine;

1
2
3
4
5
<?php
echo '<center><title>DIL Kontrol</title>';
echo '<a href="kontrol.php?dil=TR">TÜRKÇE</a><a href="kontrol.php?dil=TR"></a> - <a href="kontrol.php?dil=EN">ENGLISH</a></div>'."<br>";
echo '</center>';
?>

kontrol.php adında bir sayfa oluşturuyoruz bu sayfa içine;

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
<?php
$dil =$_GET["dil"];
include ("$dil.php");
echo '<table width="200" border="1">
<tr>
<th scope="col">'.Ana.'</th>
<th scope="col">'.Dersler.'</th>
<th scope="col">'.Moduller.'</th>
<th scope="col">'.Dokumanlar.'</th>
<th scope="col">'.Haberler.'</th>
</tr>
</table>'
?>

TR.php adında bir sayfa oluşturuyoruz bu sayfa içine;

1
2
3
4
5
6
7
8
<?php
define ("Ana","Anasayfa");
define ("Dersler","Dersler");
define ("Moduller","Modüller");
define ("Dokumanlar","Dökümanlar");
define ("Haberler","Haberler");
?>

EN.php adında bir sayfa oluşturuyoruz bu sayfa içine;

1
2
3
4
5
6
7
<?php
define ("Ana","Home Page");
define ("Dersler","Lessons");
define ("Moduller","Moduls");
define ("Dokumanlar","Documenta");
define ("Haberler","News");
?>

Google açısından diğer sistemlerden daha etkili olduğunu söylebiliriz.

Turbobit ile Para kazanmak

ewrenjfm | 23 July 2010 14:05

Merhaba Arkadaşlar , internet üzerinden yüklü miktarda para kazanmak istermisiniz, eğer cevabınız evet ise, tam size göre bir konu, upload yaparak para kazanacaksınız, ve sonradan oluşan bu linkleri sitelerde forumlarda paylaşarak indirilmesini sağlayacaksınız, ve gelsin paralar 😉 internetin en çok kazandıran sistemlerinden birtanesi…

ödemeler anında yapılıyor, ve 10 dolara ulaştıgında paypal hesabınıza yatıyor, (paypalden banka hesabınıza çekmek ücretsiz ve çok kolay)

Facebooktan para kazanmak

Kaptanoglu | 31 May 2010 21:42

facebooktan para kazanmak
facebooktan para kazanmak

İnternet dünyasının yükselen yıldızı facebook üzerinden para kazanmak hayal değil.Ama bunun için dikkat etmeniz gereken şeyler var.Öncelikle bu işi kendiniz öğrenebilirsiniz.Daha önce internetle bir teccübe sahibiyseniz işiniz kolaylaşacak.Gerçi internette zor bişeyde yok zaten.Herşey kolay fakat detaylar işinizi kolaylaştıracaktır.İnternetten para kazanmaya facebook üzerinden başlayabilirsiniz.Facebooktan para kazanmak için size tavsiyem, Facebook para rehberinine (bir e-kitaptır) bir göz atmanız.Kitapta facebook üzerinden nasıl ücretsiz reklam yapılacağı anlatılmaktır.Diğer detaylarıda bulucaksınız fakat bu detay size çok hızlı bir geri dönüş getirceği muhakkaktır.Böylece kolayca ilk paranızı kazanabilirsiniz.Paraya ihtiyaçınız varsa üniversite öğrencisi iseniz kendinize ve zekanıza güveniyorsanız.Mutlaka inceleyin derim.Facebookta bu işi yapıcak arkadaşların bulunduğu bir grup var.Bu işi yapan diğer insanlarla tanışıp gerekli bilgileri alabilirsiniz.Serinin devamında görüşmek üzere.