bildirgec.org

silah hakkında tüm yazılar

katliamlar

nazokiraze | 02 December 2010 09:53

1932–1933 arası 5 ile 10 milyon arasındaki insanın hayatını kaybetmesine yol açan Holodomor Katliamıtarihteki diğer örnekleri gibi silah veya bombalarla yapılmadı.Şimdiki Ukrayna’nın bulunduğu yerde yaşanan bu olayda tabiatın ve şartların elverişli olmasına rağmen dış güçlar tarafından oluşturulan açlık nedeniyle göz göre göre milyonlarca kişi canından oldu. (Ukrayna’da yeniden alevlenen soykırım tartışmaları)

Kızılötesi Nerf otomatik top, yırtıcı hayvanları da avlayabilir, küçük kızları da…

rbulat | 08 September 2010 14:35

Nerf Vulcan EBF-25
Nerf Vulcan EBF-25

Artık mülkünüze birilerinin dadanmasını önlemek istediğinizde, ister malikâne ister ufak bir oda olsun bütün gün büyük bir silahı tutarak etrafta dolaşmanız gerekmiyor.
Bunun için Rick Prescott‘un geliştirdiği otomatik top, öldürücü bir seçim olmasa bile gayet etkilidir.
Nerf Vulcan EBF-25‘da ateşleme için kısmı ya da tam otomatik modellere kızılötesi takipçi, motor ve pil desteği bulunmakta.
Burada nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Evde Ördek Avı…

Beacool | 17 April 2010 10:05

Iskalayınca gülen bu köpeği vurmaya çalışan bi benmiydim?
Size gülen bu köpeği vurmaya çalışan bi benmiydim?

Hiç NES (Nintendo Entertainment System) sahibi oldunuz mu? Ya da oynamışlığınız var mı? Bir dönem Nes sahibi olmak (Yurtdışı için 80 li Türkiye için 90 lı yıllara tekabül eder) ayrıcalık demekken, sahibi olanların diğerlerine hava atmakta kullandığı farklılığın başında Nes in sahip olduğu silah gelirdi. O dönem için pekte aşina olmadığımız ekrandaki nesneleri vurabilmek o dönem çocuklarının rüyalarını süsledi. Tabii silahın kullanıldığı oyun Duck Hunt (bkz yazı sonu notu) ta bu yüzden akıllarda yerini aldı…

Duck Hunter
Duck Hunter

Silahımızla sanal olarak ördek avladığımız (keşke hep böyle olsa) bu oyun bu günlerde geri geliyor. Ama hayatımızın içine. Duck Hunter ismiyle satışa sunulan bu oyuncak çalıştırdığınızda dakikada 500 kere manevra yaparak sizden kaçmaya çalışıyor!

Dinamit’in Mucidi Alfred Nobel ve Ödülleri

Jafar | 22 March 2010 17:03

Nobel ödülleri adını Alfred Nobel’den alıyor. Peki kimdir bu, dünyanın en prestijli ödülleri olarak anılan Nobel ödüllerinin mimarı?

Kendisi İsveçli bir kimya dehası olarak adlandırılıyor. Deha demekle dinamit gibi insanlığa çok faydalı bir buluşun sahibine hakaret bile etmiş olabiliriz. Kendisini o kadar kaptırmış olsa gerek ki, bu merakı yüzünden öz kardeşinin küçük yaşta ölümüne sebebiyet vermiştir.

En Emniyetli Silah..!

ceyhanan | 01 February 2010 15:14

Saat koldaysa silah emniyeti kapatıyor
Saat koldaysa silah emniyeti kapatıyor

Alman Armatix firması tarafından geliştirilen bu silah sahibini tanıyor.

RFID teknolojisi ile donatılmış silah sahibinin kolundaki saatten kimlik tanımlaması yaparak emniyetin açık ya da kapalı olacağına karar veriyor. Eğer silah başka ellerdeyse ya da sahibinin kolunda saati yoksa ateşlenemiyor. Silahın kimlik tanıması için gereken mesafe el bileğinden parmak ucunu geçmiyor.

Saat kolda değilse silah emniyeti açıyor
Saat kolda değilse silah emniyeti açıyor

Bu durumda silah çalınmış olsa dahi kullanılabilir olmadığından işe yaramaz (tabii sistem kırılana kadar)

Silahlı bebek arabası

a caglar | 16 December 2009 10:03

İtalya’da sergilenen bu sergi, Çinli sanatçı Shi Jinsong tarafından açılmış. Ölüm Yarışındaki gibi silah modifikasyonlu bu bebek arabaları çok sıra dışı ve tehlikeli gözüküyor.

Şuradaki zırhlı araca karşı bunu tercih edebilirsiniz.

Diğer modeller&resimler ;

Robotic Weapon

turk52 | 13 December 2009 15:36

Robotic Weapon
Robotic Weapon

Bu da ne demeyin, oyuncaklar da artık silahlandı ama telaşlanmaya gerek yok. Bu araç paintball severler için müthiş bir oyuncak. Paintball oyunu tutkunları geniş arazilerde savaşırken bu araç sayesinde düşmanlarını kolayca devre dışı bırakabiliyorlar. Saatte 50 km hız yapabilen bu araç, bir kamera ile uzaktan yönetilebiliyor, kızıl ötesi kamerası ile gece arazide paintball oynayanların korkulu rüyası oluyor. Detaylı bilgi…

hızlı yaşamasalar efsane olamayacaklardı

nazokiraze | 20 November 2009 10:00

18 yaşındayken Oscar’a aday gösterildiginde, bu ödüle aday gösterilen en genç oyuncu kategorisinde 6. kişi ünvanını aldı (geçtiğimiz yıla kadar hala 6. kişi oydu, bu yıl ne oldu bilmiyorum)

Bahsettiğim kişi Gladyatör filminden tanıdıgımız Joaquin Phoenix’in de kardeşi olan (ölmeseydi ondan daha ünlü olacağına şüphe yok) River Phoenix.

Müzisyen ve oyuncu olan River Phoenix; Genç Astronotlar, Indiana Jones: Son Macera, Benim Güzel Idaho’m, Şifreciler, Dogfight, Little Nikita filmleriyle oldukça başarılı bulundu , küçük yaşta tanıştıgı kameralar sayesinde zaten gençliğin sevgilisiydi, yirmili yaşlara geldiğinde kendini o kabuktan sıyırmaya başlayarak önemli rollere imza attı. (Ölmeseydi Vampirle Görüşme filminde de oynayacaktı ve bu film ona adandı)

Abisi ve arkadaşlarıyla gittiği Viper Room adlı gece klübü (klüp o dönem Johnny Depp’indi ve bu olaydan sonra her yıl 31 ekimde orayı kapattı) genç aktörün yaşadığı son yerdir. Aniden nefessiz kalan ve kusmaya başlayan Phoenix hastaneye kaldırılsa da kurtarılamaz ve 23 yaşında hayatını kaybeder. Ölümü için uyuşturucu denen oyuncu için yakınları onun uyuşturucudan nefret ettiğini şeklinde açıklama yaparak ölümünü şüpheli bulmuşlardır.

”Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsun” denince ilk akla gelen kişi olan James Dean, sinema tarihinin efsaneleşmiş kişileri arasında en önemli yere sahip kişilerden biridir, çevirdiği birkaç filme ve yıllar önce ölmesine rağmen, her nesil tarafından bilinir. Hala en seksi aktörler sıralamasında üst sıralardadır.

Bugün yaşasaydı 78 yaşında olacaktı James Dean, ama o 24 yaşında ölerek efsane olarak tarihe kazındı.

Dikkat İphone’un oyununa gelmeyin, Ölebilirsiniz!

tuncelik81 | 16 November 2009 13:55

Rus Ruleti
Rus Ruleti

İnternette video izleme sitelerinde ilginç videolar ketegorisinde yer almayı başarmış bu video’da İphonun yeni çıkan oyunu Rus Ruleti’ tinin birkaç genç tarafından oynandığını görüyoruz.

Rus Ruleti
Rus Ruleti

Videonun başında oyunculardan birinin iphonu eline alıp Rus ruleti hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra oyuna başladığını görüyoruz. Şans eseri kendisine mermi denk gelmiyor ve sıradaki arkaşıda işlemi tekrarlıyor, bu şekilde oyun devam ederken sonuncu arkdaşa sıra geldiğinde onun diğer arkdaşları kadar şanslı olmadığını görüyoruz. Ruleti çevirdiğinde kendisine mermi olan yuva denk geliyor ve mermi patlıyor. Ama burda ilginç olan şey ise bu arkadaşın sadece oyunu kaybetmesi gerekirken kafasını ve hayatını da kaybediyor.

Rus Ruleti
Rus Ruleti

Tabiki her ne kadar bu videonun montajdan ibaret olduğu anlaşılsada ortaya çok ilginç bir görüntü çıkmış. İzlemenizi tavsiye ederim. Yalnız kan görmeye dayanamayanlar izlemese iyi olur çünkü adamın beyni patlarken kan kameraya da sıçrıyor. Bu görüntüyü buraya tıklayarak izleyebilirken, Amerika’nın en önemli kanser araştırma kurumlarından Pittsburg Kanser Enstitütüsü Direktörü Ronald Herberman’ın ‘Beyninizle Rus ruleti oynamayın’ uyarısı ile ilgili haberini buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ederim.

GİZLİ SUİKASTLAR

hafifmesrep | 07 October 2009 10:54

ATİLLA AKAR
ATİLLA AKAR

Araştırmacı gazeteci yazar Atilla Akar’ın ilk “Gizli Suikastlar / Şüpheli ölümler” adlı kitabını okudum. Bu kitabı okumam diğer kitaplarını da okumama sebepti.
Kitapta Atilla Akar, kırk tane ölüm vakasını ele alırken bu ölüm vakalarının gizli suikast şüphesi taşıması kitabın konusu oluşturuyor. Bu ölümlerin çoğu “normal ölüm” denilerek üzeri örtülmeye çalışılan, ünlü ve önemli insanların ölümleri.
Kitapta yer alan ölüm vakalarına örnek olarak şu isimleri verebilirim.
Vali Nevzat Tandoğan, Enver Paşa’nın Kardeşi Nuri Killigil, İlahiyatçı Yaşar Kutluay, İhtilalcı ve MHP ideologu Dündar Taşer, Petrol Araştırmacısı Raif Karadağ, MİT Müsteşarı Bahattin Özülker, Kaçakçı İbrahim Telemen, MİT’çi Turan Çağlar, Rauf Denktaş’ın Oğlu Raif Denktaş, Bekir Çelenk, Tuğgeneral Zeki Durlanık, Eski Maliye Bakanı Adnan Kahveci, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Orgeneral Eşref Bitlis, Alparslan Türkeş, MİT Görevlisi Ertuğrul Berkman, Susurluk Raportörü Akman Akyürek, Susurluk Komisyonu Sözcüsü Bedri İncetahtacı, İskender paşa Cemaati Lideri Prof. Dr. Esat Coşan, Vali Recep Yazıcıoğlu, Su Profesörü Ali İhsan Bağış, Askeri Kripto Uzmanları, ASELSAN Mühendisleri, TAİ vakaları, Isparta’ya Düşen Atlas Jet Uçağı, Hrant Dink cinayetiyle bağlantılı ölümler.
Bir suikastın gizli suikast olması için suikastın sadece hedefteki kişinin yok edilmesi amacıyla yapılması gerekir. Duyulması istenmez. Oysaki açık suikastlar, herkesin bilmesi istenen ve herkesin gözü önünde yapılan türde öldürmelerdir. Genelde toplumda zıtlaşma, sansasyon, dehşet veya kaos duygusu oluşturmak için yapılırlar.

Butto suikastı açık suikasttı
Butto suikastı açık suikasttı

Ayrıca açık suikastlarda tabanca, tüfek, bomba gibi saldırı silahları kullanılırken, gizli suikastlarda zehir, hastalık yapıcı muhtelif mikrop yüklemeleri, kaza, intihar süsü verme gibi metotlar kullanılır. Muhakkak bu metotlarda da iz ve delil bulma ihtimali vardır. Ama bu ihtimal, tabanca veya bunun benzeri saldırı silahlarıyla aynı değildir.
Gizli suikastlarda kullanılan yöntemler, tarih boyunca gizli servisler tarafından bir bilim olarak değerlendirilmiştir. Bunun için kendi içlerinde, toksikologlar (zehir bilimciler), kimyagerler, doktorlar, mühendisler barındırmışlardır. Akla gelen her şey suikast aracı olabilir. Ancak zehir en çok tercih edilendir.
Gıda ve içeceklere zehir katmak, zehirli spreyler, zehirli diş macunları, zehirli Kürdan, zehirli kitap, zehirli yüzük, zehirli iskemle, zehirli ustura veya jilet, zehirli sigara veya puro, zehirli şemsiye, zehirli eldiven, zehirli mendil, baca veya şofben zehirlenmesi, egzos zehirlenmesi, zehirin kullanım alanlarına verilebilecek en iyi örneklerdir.
Bu örneklerin haricinde kalp krizi geçirtici ilaçlar, sağlık bozucu mikrop kokteylleri, mikrodalga veya radyoaktif şualarla kişinin bedensel varlığı hedeflenir. Ayrıca intihar, araba, motosiklet, uçak kazası süsü verme yöntemi de uygulanır. Örneğin, Prenses Diana’nın otomobil kazası gibi ölümü.
Gizli suikastların ortaya çıkarılamamasının nedenini Atilla Akar şöyle açıklar:
Ortaya çıkarılmazlar, çünkü her biri devlet içi olsun uluslar arası olsun bir odağa ve hesaba oturtulur. Çeşitli hesaplarla kimse bunları karşısına almak istemez. Dolayısıyla örtbas edilir veya bilinir ama dar bir çevrede kalıp, sineye çekilir. Acı ama gerçek budur. Ayrıca açık suikastlar gibi göz önünde yapılmadığı için çözülmesi için kamuoyu baskısı da oluşmaz. Kaldı ki bu ülkede açıkta işlenen onlarca cinayet de çözülememiştir. Sadece aileleri biraz ses çıkartır o kadar. Maalesef bir tür devlet zaafından söz edebiliriz belki bu noktada…
Bu tür konulara ilgi duyanların Atilla Akar okumasını tavsiye ederim.
Hatırlatmak isterim. Eğer okumaya başlayacaksanız sonu gelmeyecektir Akar kitaplarının.
Her şeyin açığa çıkacağı günlere ulaşmak için açık bir gün yaşamanız dileğiyle.