bildirgec.org

sigara dumanı hakkında tüm yazılar

sigara filtresinde domuz kanı kullanıldığı kanıtlandı !

maydesign01 | 31 Mart 2010 16:33

sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı
sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı

Avustralya‘nın Sydney Üniversitesi nde yapılan bir araştırmaya göre tüm dünyada sigara filtrelerinde zararlı maddeleri süzmesi için domuz kanından alınan hemoglobin isimli proteinin kullanıldığı kanıtlandı.

prof.chapmen sigara üreticilerinin ticari kaygılarından dolayı ürünlerinde kullandıkları maddeleri açıklamaktan kaçındıklarını belirtti.fakat dini inançlarına ters düşen islam dünyasına bu gerçeğin açıklanması gerektiğini vurguladı.

sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı
sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı

yunanistan da bulunan bir sigara fabrikasından bu haber üzerine bir açıklama gelmiş ve bu maddenin kullanıldığını doğrulamışlar.
haberin ayrıntısı ve kaynağı için burayı tıklayın.

USB Küllük

delldd | 30 Temmuz 2007 01:31

USB Ashtray
USB Ashtray

Bu cihaz USB‘ den veya bilgisayarınızın kapalı olduğu zaman dahili pillerinden gücünü alarak ortamdaki ve küllükteki sigaranın dumanını emiyor. Sigara dumanı ve kokusunu filitreleyip temiz havayı dışarı veren cihaz değiştirelebilir ve temizlenebilir filitrelere sahip, fiyatına göre $16.50 sağlığa oldukça faydalı bir zamazingo. Böylece pasif içicileri rahatsız etmemek için mükümmel çözüm sunuyor.

Hava Temizleyici

eminkeles | 29 Haziran 2007 14:02

Hava Temizleyici
Hava Temizleyici

Ionflow, içinde bulunduğunuz ortamın havasını, her türlü tozdan, kirden temizleyen, Michael Malmborg tarafından geliştirilmiş bir alet. Şık tasarımı ve oldukça sessiz çalışması, benzerlerinden bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Havadan asılan ve yere konulan, olmak üzere iki tipi olan ürün, hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

[Kaynak]

SİGARAMIN DUMANI

| 24 Mayıs 2007 11:29

http://www.turkforumuz.biz/sigara_dumani_fotograflari-205191t.html

Evdeki “Dick Tracey” Hikayesi

zabun | 09 Temmuz 2006 15:29

Eski filmlerde teknik ve mali yetersizliklerden ötürü, tabancadan çıkan kurşunun gösterilemediği (Bildiğiniz gibi kurşunun çıkışı, yüksek hızlı kameralarla veya animasyonlarla gösterilebiliyor günümüzde) sahneleri görmüşsünüzdür. Bu durumlarda ya vurulan figüran kan lekesine bulanır, ya silah sesi efektiyle yetinilir, ya da halka şeklinde bir sigara dumanı üflenir böylece filmin gerçekçiliği artırılırdı. “Sakın bunu evde denemeyin!” şeklindeki ikazlara inat, şimdi bu tabancadan çıkan kurşunun ardında bıraktığı dumanı, ev ortamında oluşturan eğlencelik bir zamazingo var. Aslında bir ışın tabancası görünümündeki oyuncak, tetiğe bastığınızda “ışın tabancası efekti” ve mavi bir ışık hüzmesiyle beraber halka şeklinde bir duman oluşturuyor. Üreticinin dediğine göre bu duman, su bazlı zararsız bir muhteviyata sahip. Oyuncağın gövdesi “black Light” denilen, ışıklara duyarlı floresans renklerde.