bildirgec.org

sesli harfler hakkında tüm yazılar

Çocuklarımız için Bayramda Tertemiz Giysiler

onestep2death | 25 August 2010 11:56

Ariel’in “Çocuklarımız İçin Bayramda Tertemiz Giysiler” kampanyasında, bağışlanan çocuk kıyafetleri toplanıp, Ariel’in Complete 7 ürünü ile yıkanıyor. Daha sonra ütülenen ve paketlenen bağışlar, kıyafet gereksinimi olan küçüklere hediye ediliyor. Sosyal sorumluluk projesi değeri taşıyan bu kampanyaya, SesliHarfler tarafından hazırlanan www.kusursuztemizlik.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Mezeler Efeleniyor!

onestep2death | 01 July 2010 15:47

Efe Yaş Üzüm Rakısı’nın düzenlediği “Mezeler Efeleniyor”da amatör katılımcılar hazırladıkları mezeleri yarışmanın web sitesi üzerinden paylaşarak yarışmaya katılıyor. Mezelerin Yeşil Efe tadı ile uyumu, yeşil malzemeler kullanarak hazırlanmış olması ve mezelerin arkasında yatan hikayelerin de önem taşıması bu yarışmayı diğer meze yarışmalarından farklı kılıyor. Farklı alanlarda, birbirinden başarılı isimlerin jürilik görevini üstlendiği bu yarışmada birinci olan mezenin sahibini ise tam 10.000 TL kazanıyor. SesliHarfler tarafından yürütülen bu lezzetli yarışma hakkında daha fazla bilgi almak için www.mezelerefeleniyor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin İnteraktif Web Ajansları

jurnal | 25 August 2009 19:17

teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet dünyası da bu gelişmelere paralel olarak hızla yoluna devam ediyor. Bu değişim ister istemez internet site tasarımlarına da yeni ve modern tasarım ve uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yeni trendlerin arka planında interaktif web tasarım ajansları yer alıyor.

türkiye’nin önde gelen markalarının digital ortamda kurumsal web sitesi tasarımlarını yapan yaratıcı “interaktif ajanslar” hem kendi sitelerinin tasarımları, hem de zengin, kaliteli portfolyoları ile tasarımcılara ”ilham kaynağı” oluyor.

kimi ajanslar sadece web 2.0 kurumsal bazlı projelere ağırlık verirken, kimi ajanslar sadece kampanya sitelerinde ön plana çıkıyor, bazı ajanslar ise her iki kategoride de çalışmalara imza atmış.

c-section

www.csdlab.com
www.csdlab.com

turkcell, arçelik, coca cola gibi markaların daha çok kampanya siteleri üzerine yaratıcı web çalışmalarına imza atan ve yaptığı projeleri “bebek” olarak isimlendiren c-section “2008 altın örümcek ödülleri”nde, kendi kategorilerinde aşağıdaki çalışmaları ile derece almış.

istanbul modern (birincilik)
sıradışı araba bravo (birincilik)
sevgiliyekurabiye (ikincilik)
kitchenette (ikincilik)
ray sigorta (ikincilik)
efe rakı (üçüncülük)
futbola yeniden bak (üçüncülük)
arçelik süpürge banner (en iyi banner, birincilik)
WWF Banner (en iyi banner, ikincilik)

magiclick

magiclick
magiclick

diğer ajanslardan farklı olarak sade ve kurumsal bir web sitesine sahip olan magiclick “2008 Altın Örümcek yarışması”nda, kendi kategorilerinde,
hsbsile ikincilik, clubfinans ile üçüncülük ödülünü alırken ta-ze ve rotavirus siteleri ile birincilik ödülünü almış.

Dünyanın İlk Sanal Apartmanı “Zoom The Room”

selcukhoca | 05 November 2007 18:29

Şüphe yok ki devir sosyal ağ devri. Hergün bir yenisi açılan sosyal ağlara yerli bir örnek eklendi. Zoom The Room sosyal ağ altyapısına görsellik katan bir uygulama. Siteye girip apartmandaki boş odalardan birine yerleşiyorsunuz. İlk işiniz odayı kafanıza göre dekore etmek oluyor. İlerki uygulamalarda profilinize resim, video, ses dosyaları eklemek, komşularla mesajlaşmak mümkün. Sesli Harfler ve Parsera iş birliği ile sunulan site henüz beta aşamasında olmasına rağmen gelecek vadediyor.

Marka Oyunlarında Yeni Bir Teknik

selcukhoca | 04 November 2007 20:58

Artık bir çok yerel ve global marka ürün tanıtımları için marka oyunları (advergame) hazırlatıyor. Bu oyunların bazıları bağımlılık yaratacak tatta iken bazıları da sadece bir kere oynanılan oyunlar olarak kalıyor.

İnternet reklamcılığı konusunda çalışan Sesli Harfler firması marka oyunların fare ve klavye kullanmadan sadece webcam aracılığı ile oynanılmasını sağlayan Air Actions adında yeni teknik geliştirmiş. Bu yeni teknikle demo olarak balon zıplatma ve balon patlatma oyunlarını yapmışlar.