bildirgec.org

ses sistemi hakkında tüm yazılar

Dönebilen iPod hoparlör sistemi

nazrdogan | 25 November 2010 13:54

Eğer bir iPod veya iPhone‘unuz var ise bir videoyu elinizle tutup izlemenin nasıl bir eziyet haline geldigini biliyorsunuz demektir. Bu sistem ise sorunuza çare olabilecek bir ürün olabilir. Sistem, tek dokunmayla aydınlatılmış kontrolleriyle birlikte kullanıma hazır hale geliyor ve size sadece istediginiz açıya getirmek kalıyor. Ayrıca diğer mp3 player’larla da ses giriş kablosu mevcut.

Daha Önce Böyle Bir Şey Görmüş müydünüz?

majesty s infinity | 24 August 2010 10:13

Daha önce de defalarca iPod ve iPhone için üretilmiş binlerce aksesuar gördük. Kulaklıklar, docklar, klavyeler, özellik ekleyiciler, şarjlar, standlar… Peki hepsi bir yana, daha önce böyle bir şeyi göreniniz duyanınız oldu mu? Güneş panellerinden ve su resistansından bahsediyoruz!

Şifresiz Cine5 hoparlör

Beacool | 12 March 2010 17:40

Çok eskiden bir teknoloji mağazasında çalıştığım zamanlarda HD TV’lerin üzerinde genelde 360 derecelik ses verebildikleri yazdığı halde iki adet hoparlör kullanarak bunu nasıl yaptıklarını çok kişi merak edip bana sormuştu.

Şahsen ben hiçbir iki hoparlör düzeninin 5.1~7.1 sistemlerdeki performansı vereceğine inanmasam da (müşterilere de belirtirdim) Asus gibi bir devin Cine5 (kanal değil bildiğimiz ses hoparlörü) aslı ürünü tekrar düşünmeme sebep olabilir. Soundbar kategorisinde bir ürün olan Cine5 (Bkz yazı sonu notu) rakipleri olan 2.1 sistemlerine oranla çok daha az yer kaplaması(37.3 x 10 x 8 cm) ve ses kalitesiyle (80 Hz – 20 kHz) ayrılmakta. Ayrıca çoklu ses girişi sayesinde 5.1 sistem çıkışlarını ona bağlayıp kullanabilmeniz mümkün. Çoklu sürücü denen bir sistem sayesinde ise tizlerde daha iyi bir dinleme vaat etmekte. Ürünümüz patentli Embracing Sound Theatre HD sarmal ses teknolojisini kullanarak iki kanalı beş kanala çevirebilip sizin çevrenizde bir 5.1 ses sisteminin olduğu hissini uyandırıyor.

>Cine5 in detaylı özelliklerine göz atarsak;

büyüyen hoparlör sistemi

konami | 02 March 2010 09:54

Çoğu hoparlör sistemi sıkıcı dikdörtgen kutular halinde gelir. Alışılmışın dışında tasarımlar görmek her zaman daha iyidir. Marcos Ignacio Madia tarafından yapılan ve doğadan esinlenen bu hoparlör sistemi tasarımı büyüyen bir ağaç görüntüsünde tasarlanmış. Üst üste yerleştirilen hoparlörleri sağa sola çevirerek çok yönlü bir ses ortamı oluşturabilirsiniz.

Lcd Tvler için Süper Ses Sistemi

Tech24 | 28 December 2009 15:18

Eğer noel baba yılbaşında ağacınızın altına bir lcd televizyon bırakırsa muhtemelen televizyonu o berbat sesinden kurtarmak için bir şeyler yapmalısınız. Yeni tv’lerin hoparlörleri neredeyse bir radyo hoparlörü kadar güçsüz. Bu lcd tv’lerin mükemmel görüntüsüne bu ses hiç yakışmıyor.

Q acoustics Q-tv 2 ile bu soruna çözüm bulmuş görünüyor. Tv’nin arkasından bağlı 2 uzun fakat ince hoparlör ile stero ses sağlanıyor. Fakar işin sırrı duvar ile tv arasında bulunan subwoofer’da.

Harman Kardon GLA 55

turk52 | 08 December 2009 09:58

Harman Kardon ® GLA 55 ™
Harman Kardon ® GLA 55 ™

Kristalin gücü ile birleşen Harman Kardon ® GLA 55 değişik ergonomisi ile mükkemel bir ses sağlıyor. Ürün kullanıcılarına, 55 stilize multimedya odak noktası, kusursuz ses teknolojisi ve işlevsellikle nefes kesen bir güzellik sunuyor. Analog çıkışı sayesinde hemen hemen tüm cihazlara (MP3 ve CD çalarlar, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara, uydu radyo ve diğer ev ses sistemleri ile uyumlu) bağlanabilen hoparlör dijital sinyal işleme teknolojisine sahip. Bas refleks, özel bakır boru, Atlas woofer gibi özellikleri ile tam bir mühendislik harikası. Detaylı bilgi…

klipsch promedia 2.1 wireless

schizophrenia13 | 06 November 2009 09:00

klipsch promedia 2.1 wireless
klipsch promedia 2.1 wireless

klipsch kablosuz hoparlör sistemi promedia 2.1 wireless, adının aksine alt ses ve uydu hoparlörler arasında kabloya sahip. kablosuz sıfatını ise çalıcı ile olan kablosuz iletişiminden almakta. beraberinde gelen usb kablosuz vericiyi dijital kütüphanenenizin çalıcısına bağlayarak hoparlörleri kaynaktan yaklaşık 10 metre uzaklaştırmanız olası.

klipsch promedia 2.1 wireless
klipsch promedia 2.1 wireless

bazı özellikleri:

  • 31Hz – 20kHz frekans aralığı
  • 106dB SPL
  • uydu hoparlörler kanal başına: 35 watt @5% THD, 1KHz
  • alt ses hoparlörü: 50 watt @5% THD, 50 Hz
  • 0.95kg @uydu, 5kg @alt ses hoparlör ağırlığı
  • uydular abs, alt ses hoparlörü mdf malzemeden
klipsch promedia 2.1 wireless
klipsch promedia 2.1 wireless