bildirgec.org

server hakkında tüm yazılar

PLAYER VERSUS PLAYER

themachinist | 26 September 2012 15:31

PLAYER VERSUS PLAYER
Günümüzde sıkça karşılaştığımız bir terim olan PvP’nin açılımı Player versus player’dır. Player versus player ya da diğer aduyla Pvp, iki veya daha fazla katılımcıdan oluşan toplu oyun oynama türüdür. Burdaki diğer katılımcılar gerçek kişilerdir. Diğer oyuncuların bilgisayar kontrollü olduğu bir diğer tür de PvE yani Player versus environment olarak geçmektedir. Bu terimler genel olarak bilgisayar oyunlarında MMORPG ve diğer Role Playing Games(RPG) ‘lerde kullanılmaktadır. PvP genel olarak oyuncuların birbirleriyle online olarak rekabete girebileceği oyun platformlarıdır.
Ülkemizde de oyuncu sayısı hızla artmakta olan RPG oyun türlerinde online olarak PvP yapmak mümkündür. Pvp serverlar vasıtasıyla insanlar online olarak birbirleriyle savaşabilmekte, yarışabilmekte ve oyun sırasında birbirleriyle iletişime geçebilmektedir. internet dünyasında mevcut olarak bulunan çok sayıda pvp server bulunmaktadır. Bu serverlar genellikle ücretsiz oynamaya olanak sağlamaktadır ancak kısmen orjinal server kullanımı da vardır. Orjinal pvp serverlarda kullanıcılar aylık ya da yıllık ödeyecekleri ücretler karşılığında o serverların gerektirdiği oyunları oynayabilmektedir.
Son yıllarda en çok oynanan rpg oyun türü kuşkusuz World of Warcraft’tır. Blizzard şirketinin yapımcılığını üstlendiği ve WOW olarak da geçen bu oyun, belli bir sabit ücret ve üzerine yıllık ödemeyle orjinal olarak oynanabilmektedir. Ancak internet dünyasında ücretsiz olarak çok sayıda Wow private serverlar (pvp server) bulunmaktadır. Bu serverlar da hazır olarak geliştirlmiş karakterler vasıtasıyla pvp oynanabilmekte ya da en başından karakterlerin geliştirilmesi oyunculara bırakılabilmektedir. Karakteri uygun level ve gelişime erişmiş oyuncular arenalarda ya da pvp serverların kendilerinin özel olarak hazırladıkları alanlarda pvp yapabilmektedirler.
Pvp serverlarında oynanabilecek çeşitli pvp türleri mevcuttur. Bunlardan bazıları player killing, dueling, flagging olarak örneklendirilebilir. Player killing türünde takımlara ayrılmış çok sayıda oyunculardan herbirinin farklı görevi bulunmaktadır. Amaç, doğrudan karşı takım oyuncusunu saf dışı bırakmak ve takım arkadaşlarının ölmemesini sağlamaktır. Duelingte oyuncular istedikleri zaman düello yapabilmektedir. Flagging türünde ise yine takımlara ayrılmış oyuncular tarafından bayrak vb. Simgelerin takım yararına olacak şekilde toplanması ve diğer takım üyeleri tarafından bu simgelerin korunmasıdır.

Plesk güvenlik açığı, js virüsünden kurtulmak

risingson | 20 July 2012 15:57

Merhaba arkadaşlar. Son haftalarda bilgisayar-bilişim sektöründe sunucusu olanların ya da sunucu kullananların karşılaştığı ilginç, reklamdan para kazandıran *.js dosyalarına bulaşan virüsten bahsedeceğim.

Mevzu bahis virüs olayı şudur : js dosyalarımızın en altında

/*km0ae9gr6m*/

diye başlayıp

/*qhk6sa6g1c*/

diye biten, bize ait olmayan ve arama motorlarının bizi örnek resimdeki gibi güvenlik tehdidi olarak tanımlamasına sebep olan kod blogudur.

örnek sorun
örnek sorun

en i̇yi 10 sanal sunucu hizmeti veren yerli firma

alptekins | 20 February 2011 17:07

1- Sadece Hosting

Sanallaştırma konusunda tecrübeli en önemli firmalardan biri. VDS ve VPS adı altında 2 farklı çözümü bulunmakta.

VPS hizmetini Virtuozzo ile 24$dan başlayan fiyatlar ile sağlarken, VDS hizmetini VMware esx ile 75$ dan başlayan fiyatlar ile son kullanıcıya sunmaktadır.

sadecehosting
sadecehosting

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

müjde hosting fiyatları ucuzluyor

alpmut | 23 August 2010 16:48

Hosting Fiyatları Ucuzluyor.Bilindiği üzere hosting sitelerindeki verilerin servislerinin ağırlıklı olarak yurtdışından sağlanıyor.Bundan dolayıda yabancı ülkelere göre Türkiye’deki hosting fiyatları pahalı oluyordu.

Hosting Fiyatları Ucuzluyor

Bunun önüne geçmek için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım verilerin Türkiyede depolanması konusunda çalışma yapıldığını açıkladı.Bakan Yıldırım “Türk Telekom ciddi bir çalışmayı tamamlamak üzere. Yakında konu kurula gelecek, kurul kararını açıklayacak. Yüzde 50’lere varan bir indirim olabilir. 2-3 haftaya kadar burada çok ciddi bir iyileşmeyi hep beraber göreceğiz” dedi.

en ucuz hosting analizi

alpmut | 23 August 2010 11:50

Ülkemizde hosting hizmeti veren birçok kişi,firma vb. var.Bu kadar çok hosting hizmeti veren kişinin olması dolayısıylada bazılarının bunu istismar etmesine sebep oluyor açıkcası.Çoğunuz çalıştığı şirketi ile sorunlar yaşıyordur hala yaşayanda vardır.

ucuz hosting
ucuz hosting

En ucuz domainin araştırmam için tıklayın.
Çünkü para yıllık verilmiştir.Gerçi bazıları aylık ödeme şeklide koyuyorlar.Benim için en ucuz önemli değil kaliteli hizmet vermesi önemli.İnsanın başı çok ağrıyor.Açtığınız bildirimlere cevap vermeyen ama 24 saat telefon hizmeti verebilen birçok şirket var.Bazıları ise bu hosting hizmetini evinden yapıyorlar fakat bu kişiler arasında işini düzgün yapanlarda var.Evden hosting işi ne kadar iyi olur bilmiyorum ama ben pek güvemiyorum.Birkaç tane hosting sitesini gezdim ve hosting fiyatlarını inceledim işte gözlemlerim.

IP

arke9 | 21 August 2010 15:55

Birinin IPsinden o kişinin adresi saptanabilir mi?IP sabit midir?Proxy kullanan birinin IPsi belirlenemez mi?

WEB SUNUCUMA KİMLER BAĞLI?

admin | 03 August 2010 11:23

WEB SUNUCUMA KİMLER BAĞLI?

ASP Script ile Web sunucunuza bağlı olan kullanıcıları ve hangi sayfalarda bulunduklarını kolayca bulabiliriz.

Aşağıdaki verdiğim kodlar sayesinde NT4 – Service Pack 3 yüklü ve Internet Information Server 4’e sahip bir sunucunun “execute” hakkı verilmiş bir klasöründen çalıştırdığınızda size sunucunuzdaki kullanıcıların IP adreslerini ve şu anda bulundukları sayfaları söyleyecek…

Sayfayı her seferinde yenilemenize gerek yok, ASP sayfası bu işi kendisi hallediyor…

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
<!-- #INCLUDE VIRTUAL="/includes/tracker.asp" > -->
<%
MyServer=Request.ServerVariables("SERVER_NAME")
MyPath=Request.ServerVariables("SCRIPT_NAME")
MySelf="HTTP://"&MyServer&MyPath
%>
<html>
<head>
<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="20;<%=MySelf%>">
</head>
<body BGCOLOR="#FFFFFF">
<%
Application.Lock
Set TempStats=Application("stats")
Application.Unlock
%>
<center>
<b>Toplam Kullanıcı:</b> <%=TempStats.Count %>
<table BORDER="1" CELLPADDING="10" bgcolor="#6699cc">
<tr><th>Kullanıcı</th><th>Bulunduğu sayfa</th></tr>
<%
TempItems=TempStats.Items
TempKeys=TempStats.Keys
For i=0 to UBOUND(TempKeys)
%>
<tr><td><%=Tempkeys(i)%></td><td><%=TempItems(i)%></td></tr>
<%
Next
%>
</table>
</center>
</body>
</html>

ie8, 1 milyar malware engelledi

admin | 26 July 2010 10:02

ürün müdürü james pratt bloğunda yaptığı duyuruda, smartscreen filter isimli eklenti yardımıyla 1 milyar adet zararlı yazılımın yüklenemeden engellendiğini öne sürdü.

smartscreen filter isimli yazılım, ziyaret etmeye çalıştığımız sitelerin adreslerine ait sicil bilgilerini özel bir sunucudan sorguluyor. eğer sunucudan zararlı içerik yanıtı alınırsa ekrana uyarı mesajı koyuluyor ve söz konusu bağlantının bilgisayarımıza zarar verebilecek yazılımlar içerdiği bildiriliyor. bu sayfadan nasıl kurtulabileceğimiz konusunda ipucu vermeyi de ihmal etmemişler.