bildirgec.org

şemsiye hakkında tüm yazılar

Air Umbrella

Galanthus | 07 January 2011 10:21

http://www.yankodesign.com/2010/01/12/try-air-to-stay-dry/

Çevreci Şemsiyelik

admin | 31 December 2010 14:56

Suyun hayat kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz.Tükenmekte olan doğal kaynaklarımızı özenli kullanmamız gerektiğini su tasarrufu yapmamız gerektiğini de. İşte bunun yöntemlerinden biri.

Yağmurda Müzik Keyfi Veren Şemsiye

hasilikelam | 26 May 2010 14:36

Dong Min Park’ın tasarlamış olduğu Rain Drumbrella, yağmurlu günlerde sıkılanları neşelendiriyor ve yağmurlu havanın kasvetini hoş bir eğlenceye dönüştürüyor.

Tasarımcı şemsiyenin üzerini balmumu ve bez ile kaplayarak yağmur yağdığı zaman her bir yağmur damlasının şemsiyede farklı ton ve frekanslarda ses çıkarmasını sağlamış.

Bu Şemsiye Desen Değiştiriyor!

angelsdemos | 21 November 2009 12:28

Colour Change Umrella adındaki bu şemsiye ıslandığında desen değiştiriyor! Sıradan şemsiyelerden daha ilginç bu şemsiye tasarımını Suck UK yapmış. Diğer sıkıcı şemsiyelerden daha farklı olan bu şemsiye yağmur yağmaya başlanıp ıslandığında kenarlarında oluşan renkli simgeler ile size yağmurun haberciliğini yapıyor. Bu sayede sıkıcılıktan uzak bir şemsiyemiz oluyor. Diğer insanların gözü sizin üzerinizde olacak!

12 Eğlenceli ve Harika Şemsiye Tasarımı

hkmt | 16 September 2009 07:52

Daha önce bir kısmı tekil şekilde yayınlanmış olan şemsiyelere ilaveten bu bildiride tanıtacağım şemsiyeler de pratik düşünceler ile hazırlanmış.

1) Bulut Şemsiye:
Sapına entegre edilen pompa yardımı ile şişirilerek kullanılan bulut şemsiye köşelerinin olmayışıyla da tercih edilebilir.

2) Samuray Kılıcı Şemsiye:
Sapının biçimiyle adını alan bu şemsiyeyi kapalı biçimde taşırken görünmek dikkat çekici olabilir. Fiyatı $40

Müzik severlere özel zamazingolar – Derleme

arago | 13 July 2009 14:16

Uykuya dalarken müzik dinleyenlere: Sound Pillow

Sound Pillow
Sound Pillow

Uyumadan önce, hatta uyurken benim gibi müzik dinleme fantazisi olan arkadaşlar için ciddi ciddi yapılmış bir yastık. Papa‘nın tanıttığı bu Zamazingo‘nun kullanım alanları da biz pratik zekalı Türk Milleti sayesinde genişler diye düşünüyorum.

Basıyorum, duyuyorum

push-to-hear anahtarının harici fiyatı $59
push-to-hear anahtarının harici fiyatı $59

“Duymak için ittir”, yok artık yalnızca karşıdan karşıya geçmek için bu kulaklığa $499 verilmezdi heralde. Kulaklıklarında bulunan bir tiz ve iki baslı minik hoparlörler sayesinde fiyat bu derece sallıyor masamızı. Plumprune‘in tanıttığı Shure markasına ait E500 kulaklıklar çevre sesini 37 desibele kadar kesebiliyor.

Parmakla davul çalmak böyle olur…

Tuhaf Japon İcatları-3

hoodly | 16 December 2008 04:34

Bu konuyla alakalı yazdığım birinci ve ikinci yazıda japonların yaratıcılıkları sonucunda buldukları tuhaf ama bazıları gerçekten işe yarar cinsten olan icatlarından bahsetmiştim. Uzak Doğunun bu çalışkan ve üretken insanları bu tip ilginç icatlar üretmekteki yeteneklerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Japonya‘yı icatların(buluşların) ana vatanı olarak nitelendirmişler. Peki neden dersiniz? Japonya’da 1.000.000 kişiye yılda 1.200’den fazla patent düşüyormuş ve en yakını İsviçre ise yılda ancak 500 patentle 2. sırada yer alıyor. Buyrun bakalım bu adamlar neler icat etmişler.


Pileus:The Internet Umbrella/Pileus: İnternet Şemsiyesi

Bir şemsiye düşünün ki internete bağlanabilsin, kamerası, GPSi, 3 boyutlu harita gösterimi ve dijital pusulası olsun. Ekranı şemsiyenin alt kısmında ve büyükçe. Kablosuz ağ bulduğunuz her noktada fotoğraf çekip paylaşmanızı bile mümkün kılmış pileus.

Kendi Kendini Kurulayan Şemsiye

zabun | 26 November 2008 12:10

Şiddetli bir yağmurdan sonra eve döndüğünüzde, şemsiyenin üzerinde kalan yağmur sularının sağı solu ıslatmasını istemiyorsanız, bu şemsiye işinize yarayabilir. Ultrasonik teknolojiyle donatılmış bu şemsiyenin kumaşı, tutacak kısmındaki bir düğmeyle çalıştırıldığında, ultrasonik titreşimler yayarak şemsiye üzerindeki suyu buharlaştırıyor. Üç katmandan oluşan şemsiye kumaşının en alttaki katmanı katlanabilir elektronik devrelerden, orta katman bakır sarımlardan, dış katman T-Mg-Al-Zn alaşımdan oluşuyor (?). Tutacak kısmında şarjedilebilir bir batarya ve mikroişlemci bulunuyor. [video]

İlginç Şemsiye

hozer33 | 16 November 2008 15:42

Bazı insanlar için problem olmuştur şemsiye taşımak. Bu icat sayesinde hem ilgi çekiyorsunuz, hem de yağmurdan korunuyorsunuz, hatta yağmursuz havalarda bile bu şemsiye ile gezmek isteyebilirsiniz.

Açılıp kapatılması ilginç olan ve görünüş bakımından ilgi çekici bu şemsiye hakkında bilgi için…

Yeni Nesil Şemsiye

selmantambura | 12 August 2008 12:34

Şemsiye boyu değiştidi!

Shiu Yuk Yuen‘in tasarladığı “Eco-Brolly” adlı 8cm’lik bu ürün 3 adımda bir şemsiyeye dönüşüyor. Tek eksiği yağmuru tutacak kısmı; bunun için de herhangi bir gazete kağıdı veya poşet torba kullanılabiliyor.

Özellikle Londra gibi her an yağmura yakalanabilceğiniz yerlerde çok kullanılması bekleniyor.