bildirgec.org

scanner hakkında tüm yazılar

Hadi E-Book Yapalım!

Beacool | 16 January 2011 11:19

Hadi E-Book Yapalım!

Kitap kurtlarının software buglarına dönüşmeye başladığı bir dönemdeyiz. Kalın camlı gözlüklerin yerini kalın çerçeveli ince camlı gözlüklere bıraktığı, İnekliğin (Nerd lüğün) dalga konusu değil (İngiltere’de) moda olduğu bir zamanın parçalarıyız.

Ion Audio’s Book Saver Book Scanner Bu kadar kitabı kim ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!
Bu kadar kitabı kim Ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!

Hal böyle olunca zamanının kalın kitapları bu trende uyup birer ereaderlarda okunmak için ebook (bundan sonra e-kitap diyeceğim) lara dönüşüyor. Ama bu noktada ortaya şu sorun çıkıyor. Bu kadar kitabı kim tek tek en baştan yazacak ya da taratıp ocr la dönüştürecek? İnanılmaz bir iş gücü ve zaman kaybı olan bu duruma var olan en güzel çözüm Ion Audio (ismi garip mi ne?) adlı bir firmadan geliyor.

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

Kodak’dan ucuz mürekkepli hepsi bir arada yazıcı

sCoRPionTR | 31 August 2010 19:10

Kodak genelde baskı ürünleri, kameraları ve film ekipmanları ile tanınsa da aslında bunlar için birçok yan ürün de üretiyor. Bunlardan biri de yazıcılar. Kodak yazıcı sektörüne gireli birkaç yıl olmasına rağmen ucuz mürekkepleri sayesinde kendine iyi bir yer edinebildi. Kodak’ın son yazıcısı ise ESP 9250 AIO.

Taşınabilir Kablosuz Scanner

diler | 10 August 2010 17:33

The Portable Handheld Scanner
The Portable Handheld Scanner

Bu tarayıcı ile herhangi bir kitap mektup ya da bir sayfayı rahatlıkla tarayabiliyorsunuz. Tarayıcı 50 inç ve 8,5 inç görüntüleri tarayabiliyor. 600 dpi veya 300 dpi olarak tarama seçeneği mevcut olan tarayıcı, AA pil ve Micro SD kart ile çalışıyor. Tarama yaptıktan sonra micro SD kart ya da Usb ile tarayıcıyı bilgisayarınıza bağlayıp görüntüyü aktarabiliyorsunuz. Satın almak isterseniz burdan
Videosunu burdan izleyebilirsiniz.

EKI eki eki…

Beacool | 09 February 2010 10:03

Başlığı görüp de size güldüğümü sanmayın sakın. Bu yeni zamazingomuzun ismi. Tabii bazılarının yüzünü gayet güldürecek bir şey…

Eki yani “Electronic Key Impressioner” (elektronik anahtar baskılayıcısı) kendimi bildim bileli var olan anahtar kopyalama sistemine radikal bir değişiklik getiriyor. Bulunan anahtar deliğine eki’nin ucunu sokarak çalıştırdığınızda kilidin içerisini tarayarak var olan seri numarasını ortaya çıkartıyor. Taranan kilit hafızada kalarak usb den bilgisayara bağlandığında aktarımı gerçekleştiriyor. Kopyalamayı kolaylaştırıyor. Ya da yanında gelen yazılım ile sıfırdan baskı alabilmenize…

MİNİ TARAYICI

Boncukcu | 02 February 2009 16:40

Herşeyin en ufağını görmek artık şaşırtıcı olmaktan çıktı.
Tarayıcıların da portatif türü tasarlanmış bile.
USB bağlantılı güç kaynağı, bellek ve tarayıcı üniteden oluşan bu ürün hakkında bilgi için buraya

Tarayıcı Klavye

self respect | 17 August 2008 12:53

Teknoloji sınır tanımıyor. Taşınabilir klavye, su geçirmez klavye derken şimdi de, tarayıcılı klavye yapıldı. Boyutu kuçuk ama işlevi büyük olan bu klavye, kullanıcılara sadece 159$’dan sunuluyor. KS810 ve KS811 versiyonları bulunmakta.

Kaynak Video

UV İLE DEZENFEKSİYON

delihayat | 21 March 2008 19:49

Yoğun UV ışığın hücre zarını parçalayıcı özelliğinden faydalanarak yüzey dezenfeksiyonunu sağlayan bu cihazın taşınabilir olmayan versiyonunu pek çok kuaförde görmüşsünüzdür aslında. Temizlik düşkünlerinin çantalarında taşıyabilecekleri bu cihaz $29.99 USD’a şuradan temin edilebilir.

Dünyaya Açılan Pencere

norepinefrin | 25 February 2008 08:54

Dünyaya Açılan Pencere
Dünyaya Açılan Pencere

Google uygulamalarını kullanım açısından olabilecek belki en kolay ve kullanışlı hale getiren bu mobil araç internetin geleceği olarak düşünülebilir. Bildiğimiz gibi Google Earth özellikle Amerika’da artık sokakların içinde gezebileceğimiz kadar detaylı haritalar sunuyor. Bu araç da bu özelliği sonuna kadar kullanıyor. Mesela cihazımızı bir binaya tutuyoruz ve o bina ile ilgili bilgiler ekrana geliyor.