bildirgec.org

sbs hakkında tüm yazılar

SBS sonuçları değişmiş!

webator | 14 July 2010 10:58

MEB tarafından iki gün önce yapılan açıklamaya göre SBS il ve Türkiye sıralamaları değişti.Bu yüzden öğrencilerin bu adrese girerek sonuçlarına tekrar bakmasında fayda var.Tüm bunlar ise umutcan gölbaşı isimli kişinin okul başarı puanının yanlış hesaplanmasından kaynaklandı.Tüm öğrenciler şokta.

SBS Sonuçları Değişmiş
SBS Sonuçları Değişmiş

Konuyla ilgili diğer detayları bu adreste okuyabilirsiniz.

sbs başvuruları

beyrek | 09 March 2010 12:22

milli eğitim bakanlığı (meb) tarafından ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) başvuruları 8 Mart – 26 Mart tarihleri arasında yapılacak.

sbs ile ilgili tüm işlemler e- okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.
yurtdışından başvuru yapmak isteyen öğrenciler ise milli eğitim bakanlığı (meb) ve ortaöğretim kurumları geçiş sistemi (oges) internet adreslerindeki formu doldurarak yapabilecek
Bu sene 10 ytl olan başvuru ücretleri T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası’na, öğrencinin T.C. kimlik numarası verilerek yatırılacak.

“İstersen okuma!”; Sınava hazırlanan herkese…

aydinkalayci | 04 September 2009 00:05

Asgari okuyan asgari ücrete talim eder. (“Okuyun ve Zenginleşin” isimli kitaptan)

Yeni YGS, LYS sınavlarında uzun paragraflardan oluşan Türkçe ve Edebiyat soruları özellikle kitap okumayan öğrencilerin çözebileceği sorular olmasa gerek. Bu durum sadece Üniversiteye hazırlanan lise son ve mezun öğrenciler için mi geçerli sadece… İlköğretim 6. 7. ve 8. Sınıflarda okuyan öğrencilerin girdiği SBS sınavlarına ne demeli… Çocuklar özellikle bu sene (yani 2008-2009 dönemi SBS sınavlarına giren öğrenciler) uzun Türkçe paragraf sorularından epeyce terlediler yani. Bu durum burada bitmiyor yine… Üniversite bitirmiş gençlerimiz işe girmek, malum KPSS ya da yüksek lisans yapmak için ALES gibi sınavlara giriyorlar. O sınavlarda da paragraf sorularının ne kadar uzun olduğu, zati bilinen bir durum…

6. sınıf sbs sonuçları

| 02 August 2009 20:28

EDİTÖRE NOT: Daha önce gönderdiğim “6. sbs (seviye belirleme sınavı) sonuçları” yazısında başlık hatası olmuş. Lütfen onun yerine bu yazıyı koyun. Teşekkür ederim.

6. sınıf sbs (seviye belirleme sınavı) sonuçları açıklandı.
sbs sonucunuzu öğrenmek için tıklayın

öss sbs sınavda başarılı olmanın yolları

NLPMaster | 01 June 2009 12:46

ÖSS ve SBS gelirken sınavlarda başarılı olma taktikleri, sınav kazanma yöntemleri açıklanmaya başladı.
Aşağıdaki haberde de çok puan almak için soru çözme teknikleri anlatılıyor. Sınav günü ne yapmalıyım, sınava nasıl hazırlanmalıyım, çözmeye hangi sorudan başlamalıyım, fazla puan almanın yolları nelerdir, sınava girerken neler yemeliyim, sınav günü nasıl beslenmeliyim diye arayanlar için burayabakabilirsiniz.