bildirgec.org

satış hakkında tüm yazılar

Affiliate Nedir? Ne İşe Yarar?

erayfuhiem | 29 January 2011 12:15

Affiliate marketing baskasına ait bir ürünün yada hizmetin satısını size
verilen özel “affiliate linki” yani “satıs ortaklığı linki” denilen özel bir link ile
reklamını yapmanız ve satıs olması durumunda genelde %40 ile %75 arası
yüksek komisyonlar kazanmanızı sağlayan bir sistemdir.
Bir baska deyisle affiliate in anlamı satıs ortaklığıdır. Almak isteyenlerle
satmak isteyenlerin arasında aracılık görevi gören ve her satıs için komisyon alan kisiler affiliate lerdir.Ve bizim yapmamız gereken sey ürünün reklamını yapıp yani ürünün satıs sitesine müsterileri yollamaktır.Baska bir sey
yapmayacağız.Bize verilen özel link üzerinden ürünün satıs sitesine yönlendirdikten sonra satısı aslında ilgili site yapacaktır.

Gittigidiyor.com’dan yeni hizmet “Turbolist”

admin | 09 January 2011 14:25

Gittigidiyor.com‘un en son kullanıma sunduğu hizmeti Turbolist!

Gittigidiyor'dan Turbolist
Gittigidiyor’dan Turbolist

İnternet sayfasını kullanmadan bilgisayarınıza indiridğiniz Turbolist programı ile bana özel sayfanızda ve ürünleriniz üzerinde yapabileceğiniz işlemi yapabiliyorsunuz.

Turbolist ekranı
Turbolist ekranı

Bu programın en güzel yanlarından birisi şüphesiz sürekli kullanıcı adı ve şifre sormaması. gittigidiyor dan satış yapanlar bilir, ürünüm satıldı mı satılmadı mı, onaylandı mı, kargo ne oldu, şunları revize edeyim derdiyle sitenin sayfası sürekli açıktır bir sekmede. Fakat kısa bir süre işlem yapmazsanız tekrardan kullanıcı adı şifre girmek durumundaydınız. Turbolistle bu dert ortadan kalkıyor.

Facebook’ta İş Kurmak Mümkün mü?

wikiliksss | 06 December 2010 10:50

Facebook’ta sayfa açan hatta mağaza kuran kurumsal firmaların sayısının hızla arttığı farkediliyor. Facebook ve diğer sosyal mecralar artık yeni müşteriler kazanmak, var olan müşterilerle diyalog halinde olabilmek için “olmazsa olmaz” bir platforma dönüştü.
Sosyal mecralar kurumsal firmaların yanısıra bireylerin de işsizlik, geçim sıkıntısı gibi sorunlarına çare olacak gibi görünüyor.

Bir tanıtım tekniği olarak Mailing

Cold Fusion | 10 November 2010 12:39

Pazarlama! yıllardır birçok uzmanın üzerine kitaplar yazdığı, üniversitelerde eğitimi verilen, hatalı yapılması durumunda ölümcül sonuçlar doğurabilen bir konu. bir ürünü üretmek hatta iyi üretmek kadar onu iyi pazarlayabilmek de önemlidir. Bu yazımızda bir ürünü doğru bir şekilde tanıtmak ve pazarlamak konusuna değineceğiz.

Son günlerde özellikle internet tabanlı hizmetler oldukça artmış durumda. internette binlerce faydalı hizmete ulaşabilirsiniz, bu durum üreticiler için dezavantaj halini almış durumda. rakiplerinizin önüne geçebilmek ve görülebilmek için yaptığınız işi en iyi şekilde tanıtmak zorundasınız. neyse ki tanıtım eskilerde olduğu kadar zor değil ama bu imkanın herkeste olduğunu da unutmamak lazım. Bir projeyi ya da ürünü interneti kullanarak nasıl tanıtabileceğinize bir göz atacağız ve son günlerin en popüler yöntemi olan Mailing’den bahsedeceğiz.

Mailing Yöntemi

Mailing içinde bulunduğumuz yüzyılın en yaygın tanıtım yollarından birisi olmuş durumda. ancak çoğu kişi mailing ile spam maili birbirine karıştır ve bu iki sistemi birbirinden ayıramayan girişimciler kâra dönüşebilecek bir projeyi mahvedebilirler. Mailing kısaca; sahip olduğunuz bir ürün ya da hizmeti elektronik posta yoluyla internet kullanan ve bir e-posta hesabına sahip olan insanlara reklam içerikli e-posta ile ulaştırma tekniğidir. ama bu işi yaparken çok ince bir çizgi, kaş yapayım derken göz çıkarmanıza sebep olabilir.

Başarılı bir mailing nasıl olur ?

Öncelikle mailing bir öcü değildir, eğer kurallarına göre oynarsanız mailing ile kâr edebilirsiniz. tek yapmanız gereken oyunu kurallarına göre oynamak. ürününüz için bir mailing taslağı oluştururken tasarıma oldukça önem vermelisiniz. tamamen metinden oluşan bir mailing taslağı ne kadar başarısız ise, karma karışık rengarenk bir tasarım da bir o kadar başarısızdır. hiç kimse resmi gazete ilanı şeklinde bir reklamı okumak istemez, okumak için de değerli vaktini harcamaz. ya da kimse ciddiyetsiz amatörce hazırlanmış reklam uygulamasını mail kutusunda görmek istemez. eğer bu işten para kazanmak istiyorsanız para da harcamalısınız. bir grafikerden yardım almak iyi bir mailing taslağı hazırlamanın anahtarıdır. tabii eğer siz bir grafiker değilseniz.

ILGI CEKICI BROSUR TASARIMLARI

cellat erdem | 18 September 2010 15:17

Brosurler profesyonel ellerde,uygun yontemlerle kullanildiginda sirketler icin mukemmel bir pazarlama araci gorevi gorebilir.Bu yazida 45 adet brosur tasarimina ulasabilir.Calismalarinizda ilham alip,basarili calismalara imza atabilirsiniz.

kaynak

Apple 80 günde 3 milyon iPad sattı

biradamiste | 23 June 2010 13:46

iPad
iPad

Apple’ın Ocak 2010’da duyurduğu iPad, Apple’ın bir önceki ürünü iphone gibi ortalığı yıktı geçirdi. Son yapılan açıklamaya göre 80 günde 3 milyon satış rakamını gören iPad kendisi için yapılan uygulama sayısıyla da şaşırttı: Tam 11 bin iPad uygulaması kurulmayı bekliyor.
31 Mayıs’ta 2 milyon satış sınırını geçtiği duyurulan iPad henüz Haziran ayı bitmeden 3 milyon noktasını aştı yani 1 aydan kısa bir süre içinde 1 milyon iPad satıldı. Tabi bunda 28 Mayıs’tan itibaren İngiltere, Almanya, Avustralya, Japonya dahil toplamda10 ülkede satılmaya başlamasının etkisi büyük olsa gerek. Henüz Türkiye bu listede yok ancak haziranda 9 ülke daha listeye eklenecek. Belki o zaman biz de iPad’le tanışabiliriz.

Bonus:
+ Az zamanda çok haber

Kaliteli Satış Ortaklığı Programları

55memo55 | 05 May 2010 11:27

İnternetten web sitelerinden para kazanmanın yolu sadece adsense değildir. En az adsense kadar, hatta doğru içeriği bulduğunuzda hiç bir reklam programının getiremeyeceği kadar gelir getiren programlardır satış ortaklığı. Yani sitenize en uygun içeriğe uygun olan programları seçin…

Şimdi bir bakalım nasıl satış ortaklıklarına. Bu arada şunu da ekliyim linklerde referanslık filan yoktur.

1) Yeşil Kart

Amerika’da çalışmak için bir kart yapmışlar. Greencard yani yeşil kart. ABD’de normal bir Amerikan vatandaşı gibi her hakkınız oluyormuş. Bu sitede bu kart için başvuru yapıyorlar, başvuru içinde para alıyorlar. Satışların %15 – %30 unu size veriyorlar. Bu arada siteyi ziyaret eden her 100 kişiden 5’i bu kart için başvuru yapıyormuş.
Detaylı Bilgi>>

apple: 28 günde bir milyon ipad satıldı

beCko | 05 May 2010 10:46

iPad dört haftada bir milyon sattı. apple’ın basın duyurusuna göre, steve jobs bu durumu şu sözlerle karşılaştırdı: “iphone ile bu kilometre taşını atmak 74 gün aldı.” tabi, ne yönden bakarsanız ipad’in büyük bir başarı olduğunu görebilirsiniz. bu durum günde neredeyse 36,000 adet ipad satışı olduğunu gösteriyor.

ipad 1 milyon sınırını aştı…

Lorilleux | 04 May 2010 13:03

ipad'in inanılmaz başarısı
ipad’in inanılmaz başarısı

Ünlü teknoloji devi Apple‘ın en son oyuncağı iPad,
1 milyon satış barajını geçti. ipad‘in 28 günde 1 milyondan fazla satması, 74 günde 1 milyon satan iPhone’a göre, tüm olumsuz yorumlara rağmen çok daha fazla istenen bir cihaz olduğunun göstergesi.

Satışların yüzde 70ini wi-fi’li modeller, geri kalan kısmını ise wi-fi ve 3gli modeller oluşturuyor.

*iPad, ilk önce sadece Amerika’da, sonra uluslararası pazarda satılmak üzere planlanmıştı. Amerika’da satışına başlanan ilk haftada 500.000 barjına ulaşması, uluslararası lansman tarihini ertelemişti.

Kaynak: Apple basın odası