bildirgec.org

şarjlı hakkında tüm yazılar

Genius Yüzükleri Piyasada!

Beacool | 16 May 2011 16:16

Genius Yüzükleri Piyasada!

Genius Ring Mouse
Genius Ring Mouse

Bugüne kadar teknoloji herşeyi değiştirdi. Kasklardan giyim kuşama moda dan enstrümanlara teknoloji herşeyi ile standart günlük alet edevatlarımızın içine işledi. Elektronikleri ve araçları saymıyorum bile onlar çoktan teknoloji ile şekillendiler.

Bukadar değişimin içinde bir tek yüzüklere dokunulmadı diyordum ki daha cümlemi kafamda bitirmeden bu habere rastladım. Genius firması giriş birimlerinin şeklini değiştirmeye ve radikal bir yaklaşım denemeye karar vermiş…

Mp3 Çalıcınızın Sesi Az Mı Geliyor?

Beacool | 12 December 2010 14:05

Mp3 Çalıcınızın Sesi Az Mı Geliyor?

Boomcase
Boomcase

Taşınabilir müzik aygıtları çıktı çıkalı bir dönem çok popüler olan boombox diye tabir edilen sistemler piyasadan geri çekildiler. Her ne kadar yeni nesil boombox lar son dönemlerde kendilerini göstermiş olsalar da eski popülaritelerini yakalamaları imkansız gibi.

BoomCase Thumpinator Favori modelim...
BoomCase Thumpinator Favori modelim…

Kişisel müzik çalarlar kaliteli müzik dinletiyorlar da müziği birçok kişinin dinlemek istemesi durumunda gerçekten çok yetersiz kalıyorlar. Düşünün pikniğe gittiniz, yada bir dans çalışmasındasınız yada bir sokak performansı sergileyeceksiniz. Bu gibi durumlarda mp3 çalarınızın imdadına Boomcase ler yetişiyor!

Zippolar tahtını USB lere mi bırakıyor?

Beacool | 30 June 2010 11:10

Aranızdaki ilişkinin
Aranızdaki ilişkinin “ATEŞLİ” başlamasına gerek yok… (Alphaville e hürmetler)

Sigara sağlığa zararlıdır! Çoğumuz bunu bildiğimiz halde halen tüttürmeye devam ediyoruz. Ülkemizde ve çevremizde sigaraya karşı yapılan eylemler de gittikçe artmakta. Gerek mekanlardaki yasaklar gerek paketlerdeki uyarılar ve son olarak paketlerin üzerine eklenen yazılar ve resimler. Ama bana sorarsanız hiçbiri gerektiği kadar etkili değil…

Bir sigaranın insan ömründen ortalama iki saat götürdüğü bilim insanlarınca iddia ediliyor. Bunu hesaplayan bir alet yapılsa ve toplam -ortalama- insan ömründen sigaradan her içişte iki saat eksiltse etse eminim en etkili sigara bırakma yöntemlerinden biri o olurdu. Bu giriş ve bu kadar yazıdan sonra eminim haberimin ne üzerine olduğunu tahmin etmişsinizdir…

USB Cigarette Lighter with UV Light
USB Cigarette Lighter with UV Light

Ama bilemediniz. (sağa yatırıp sol köşeye) Haberim sigara karşıtı bir ürün ile ilgili değil aksine sigara içenleri daha bir ilgilendiriyor. USB Cigarette Lighter with UV Light ismiyle sektörde kendine yer açmış ürünümüz usb’den kendini şarj ederek sürekli kibrite çakmağa veya benzinine verilen paraların cebinizde kalmasını sağlıyor.

Ipad ve iphone ve ppc ler için klavye!

Beacool | 05 May 2010 15:59


“I” lar neden bu kadar sömürülüp sömürüyor?

Iphone, Ipad i bilmem ne.. I li hiçbir ürünü sevmediğimi çoğu kez belirtmişimdir (yeni gelen iphone belki fikrimi değiştirebilir) ama her zaman kabullendiğim bir şey varki şu güne kadarki hiçbir ürün “i” lar kadar kendine yan ürün desteği bulamamıştır..

Şık, işlevsel, taşınabilir...
Şık, işlevsel, taşınabilir…

Fiyat performans oranından dolayı genelde gözümde hep eksilerde yer alır Apple ürünleri. (Intel işlemci kullanmadığı dönemlerde pc leri tokatladığı zamanları saymazsak) Her ne kadar kendi içindeki performansı arttıramasa da sizden zaten pahalı olan fiyatının üzerine ekstra paralar alarak muadillerinin bir çoğunda üzerinde olan özellikleri size verebiliyor.

Bağlantı göstergesi
Bağlantı göstergesi

Şu an tanıttığım haberde buna güzel bir örnek. Slim Bluetooth Keyboard olarak adlandırılmış bu yeni iphone aparatı aslında bluetooth kullanan başka ürünlerle de çalışabilecek olmasına rağmen nedense iphone – ipad için uygun olduğunu daha bir öne çıkaran tanıtımlara sahip (neden aceba?).

Evde Ördek Avı…

Beacool | 17 April 2010 10:05

Iskalayınca gülen bu köpeği vurmaya çalışan bi benmiydim?
Size gülen bu köpeği vurmaya çalışan bi benmiydim?

Hiç NES (Nintendo Entertainment System) sahibi oldunuz mu? Ya da oynamışlığınız var mı? Bir dönem Nes sahibi olmak (Yurtdışı için 80 li Türkiye için 90 lı yıllara tekabül eder) ayrıcalık demekken, sahibi olanların diğerlerine hava atmakta kullandığı farklılığın başında Nes in sahip olduğu silah gelirdi. O dönem için pekte aşina olmadığımız ekrandaki nesneleri vurabilmek o dönem çocuklarının rüyalarını süsledi. Tabii silahın kullanıldığı oyun Duck Hunt (bkz yazı sonu notu) ta bu yüzden akıllarda yerini aldı…

Duck Hunter
Duck Hunter

Silahımızla sanal olarak ördek avladığımız (keşke hep böyle olsa) bu oyun bu günlerde geri geliyor. Ama hayatımızın içine. Duck Hunter ismiyle satışa sunulan bu oyuncak çalıştırdığınızda dakikada 500 kere manevra yaparak sizden kaçmaya çalışıyor!

Bilgisayarınızın en iyi dostu (belki sizin de)!!!

Beacool | 06 February 2010 11:50

Karşınızda Pingo!
Karşınızda Pingo!

Eskiden sanal bebekler vardı, ve ben onları hiç sevmedim…

Ben bir Tamagochi katiliydim! Bu itirafı neden yaptığımı merak edenler için şunu diyebilirim ki bu çılgınlık geri geliyor! Pingo isimli bu “deskfriend” zamanında bir hastalık halini almış sanal bebeklerin tüm özelliklerini fazlasıyla taşıyor. Ama çok daha fazla gelişmiş özelliği de var! Bunlardan en radikalı bu sanal bebek artık yürüyebiliyor! Hem de kör şekilde değil, çevresini dikkate alarak. Ayrıca sizin hareketlerinize tepki verip günlük işlerinizde size yardımda edebilmekte… Şaşırtıcı şekilde diğer Pingo kullanan ve facebook sayfası olanlarla etkileşime geçebilip, onu sevdiğinizde farklı kızdığınızda farklı tepkiler verebiliyor. Ayrıca onunla konuşabiliyorsunuz! Her ne kadar çoğunluğu sizin komutlarınıza dayalı bir monolog olsa da sözünüzü dinliyor. Onun bir nevi karakteri var! (detaylı özellikleri aşağıda)

Evi ısıttık, sıra ayaklarda!

Beacool | 01 February 2010 11:21

Ürün biraz jartiyerimi andırıyor ne?
Ürün biraz jartiyerimi andırıyor ne?

Soba haberimden bu güne kaçınız o ürüne merak sardı bilmiyorum ama bir şekilde evdeki üşüme derdinizin çözüldüğünü umarım. Şimdi ise sıra ayaklarda. Her ne kadar bazıları “piştiiim!!” diyip ilk önce çoraplarını çıkarıp atıyorsa da, insanın üşütmeyle en çok hastalanmasına sebep olan ve en çok ısı kaybettiği bölgesinin (baş ve) ayaklar olduğunu biliyor musunuz? Japonya’da bazıları bunu biliyor ya da duymuş olmalı ki bu ürünü üretmişler.

Heat Socks EX Battery Set ismiyle üretilen bu ürün daha önce denenmiş ama pek başarılı olamamış modellere nazaran kısmi ısıtma sağlamıyor. Birleşik iletken karbon lifleriyle Heat Socks EX Battery Set tüm bir ayağın ısısını sağlamakta ve korumakta. Yapı olarak kemere ya da giysinize tutturulan bir pil ve ayar bölmesinden çoraplara bağlanan kablolarla şekillendiriliyor. Ama çoraplardaki hafif ve gizli güç üniteleri ince kablolama sistemiyle bağlanıyorlar. Bu yüzden ürünü hemen hemen tüm giysilerle giyebiliyorsunuz.

Sesinizle uçurun!!!

Beacool | 30 January 2010 10:42

Küçüklüğümde bir sürü model asker ve alet oyuncaklarım vardı. Bunlar arasında Apache ve Skorsky helikopterlerim en sevdiklerimdendi. Ve ben o dönemlerde çok çok pahalı olan (ki halen öyle) model helikoptere özenerek bakardım…

Derken pillerin daha verimli hale gelip materyallerin hafiflemesi daha kuvvetli ve az enerji çeken motorların üretilmesiyle birden hayatımıza şarjlı uçan helikopterler girdi. Çesit çesit olanların içinde ise halen alamadığım dört kanallı Apache’ye arada gider gider bakarım (hediye etmeyi seven biri varmı??)

Elektrikli Saturn Sky Convertible

emsvizyon | 09 August 2008 11:30

orjinal saturn sky
orjinal saturn sky

hemen hepimizin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu düşündüğüm tesla roadster, her ne kadar ağzımızın suyunu akıtsa da O’na sahip olmamız bir hayal, (+-) 100.000 dolarlık fiyatıyla dudak uçuklatıyor tabiki…

AMP Motor Works is offering to convert some 300 Saturn Sky convertibles to all-electric drive for $25,000 each, with a $10,000 deposit. The car has a range of up to 150 miles.
AMP Motor Works is offering to convert some 300 Saturn Sky convertibles to all-electric drive for $25,000 each, with a $10,000 deposit. The car has a range of up to 150 miles.

Saturn Sky Convertible’a ise ( eğer amerika’daysanız) 10 bin dolar depozit, toplam 25 bin dolara sahip olabilirsiniz!…
herşey keşke bu kadar kolay olsa : esasında hem bu araca sahip olmanız ve hem de şu 25bin dolar işini halletmiş olmanız gerekmekte.
bu kadar parayı verdiğiniz araç;
150 mil menzilli, 90 km hıza sahip ve 0 dan 60 mile 5.7 sn’de erişiyor…

işin özü amp firması sizin saturn sky‘larınızı alıyor ve elektrikli bu araca çeviriyor… Elektirikli roadster ihtiyacınızı nerden baksanız (+-) 55bin dolara çözmüş oluyorsunuz…
her ne olursa olsun gözlerim yaşardı doğrusu, hayalim gerçek mi oluyor ne, hele tofaş dahi elektrikli araç ürettikten sonra bir orta yol bulunur herhalde…
video lar

Sanyo’dan Eneloop Serisi Piller

zabun | 13 July 2006 13:00

Şarjlı pil alırken sormanız gereken sorular vardır. NiCd piller eski teknolojili ve doğayı kirleten pillerdir. NiMH pillerse yeni teknolojidir ama bunlar da markalarına göre değişiklik arzederler. Bazı markalar saat başına daha yüksek miliamper üretebilen piller geliştirmişlerdir. Bu da yüksek güçle çalışan zamazingolarınızın ihtiyaçlarını karşılar. Şarjlı piller kullanılmadan bekletildiklerinde kendiliğinden boşalmaktadır. Uzun süre zarfında doldurulmazsa pil kapasitelerinden bir miktar kayba uğrarlar. Tamamen bitmeden doldurulursa yine pil dolum sığaları azalır. GP gibi bazı markalar akıllı şarj cihazları geliştirerek, pili önce deşarj edip sonra doldurmakla bu sorunu aşmaya çalışmışlardır. Bu markalar daha sonra sıfır “memory effect” pilleri de üretebilme başarısı gösterebilmişlerdir. Ayrıca şarj süresini 25-15 saatten, 15 dakikaya kadar indirebilmişlerdir. Pil, şarj makinesinde dolduktan sonra da tutulabilir hale gelmiştir. Böyle bir uygulamayı eski cihazlarda yapamazdınız, çünkü bu cihazlar dolum bittikten sonra şarjı kesemezlerdi. Şimdiki cihazlar pilin boşaldığını anladıklarında, pili şarj etmeye otomatik başlayabiliyorlar. Her şarjlı pilin, 500 ila 1000 defa kadar doldurulma ömrü vardır. Bu ömür pilin kullanma talimatına harfiyen uyduğunuz vakit, azami sefere erişir. Aşılan pil ömrü sonunda, pil, dolum kapasitesinin çok büyük bir bölümünü zaman içinde yitirir ve şarj tutmaz olur. Buraya kadar anlattıklarımdan çıkaracağınız özet şu olmalıdır; ” tüm şarj cihazları ya da şarjlı piller aynı değildir!”.