bildirgec.org

şarj hakkında tüm yazılar

Kimyasal Şarj Aleti

Kalysbek | 02 June 2011 18:16

inovativ şarj ve iPhone
inovativ şarj ve iPhone

Bundan sonra telefonunuzu kimyasal reaksiyon ile şarj edebilirsiniz. Bu küçük teknoloji mucizesi SiGNa Chemistry firması tarafından üretildi. Bu kimyasal reaksion sisteminin güven açısından bir sakıncası olmadığı belirtiliyor. Cihazın çalışması için sadece 4 litre hidrojene ve bir kaşık suya ihtiyacı var. Cihazdan elektrik üretimi esnasında sadece su buharı çıkmakta.

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Beacool | 06 March 2011 14:05

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Fujitsu Wireless Hokus Pokus!
Hokus Pokus!

Kablo sorunu sanırım her bilgisayar kullanıcısın ortak problemlerinden biri. Hele ki profesyonel bir kullanıcıysanız tarayıcı-yazıcı, tablet, ups filan derken masanızın altının örümcek ağına dönmesi içten bile değil. Şahsen benim masamın altı değil örümcek ağı balık ağı gibi oldu. Hatta bir iki kez evimde beslediğim kedimin bu kablolara dolanmışlığı bile var!

Neyse ki günümüzde geliştiriciler bu konuya eğilmiş durumda. Çok değil daha birkaç gün önce yayınladığım şu haberde artık kablosuz görüntü cihazlarının piyasaya çıkışını müjdelemiştim. Ne var ki öteside varmış…

Güneş Enerjili Pantalon

admin | 30 December 2010 12:38

Cep telefonunuzun yada mp3 playerınızın şarjının sürekli bittiğinden mi şikayet ediyorsunuz ? O zaman bu pantalonlar tam size göre.Amerikada üretilen bu pantalonların ve montların güneş panelli cepleri sayesinde telefonunuzu cebinize koyduğunuzda güneş enerjisi yardımıyla cep telefonunuz kısa sürede şarj oluyor.

İkisi bir arada daha harika!

majesty s infinity | 27 September 2010 13:09

Apple aksesuarlarının ardı arkası kesilmiyor. Her geçen gün yeni ve ilginç bir zamazingoyla karşılaşmak artık rutin halini aldı. Bu sırada kombo cihazlar da kendilerini yavaş yavaş göstermeye başladı, işte onlardan bir tanesi!

Lenovo’dan USB’li laptop adaptörü

sCoRPionTR | 14 September 2010 14:52

Laptopların güç adaptörleri genellikle uçları hariç aynıdır. Tek amaçları laptopu şarj etmektir. Fakat Lenovo bu adaptörlere birden fazla işlev eklemeyi başarmış. Lenovo Power Hub laptopu şarj etmenin yanı sıra USB hub görevi de görüyor.

İnsan gücü ile çalışan çamaşır makinası

sCoRPionTR | 13 September 2010 12:31

Çin elektronik devi Haier IFA‘da insan gücü ile çalışan çevreci çamaşır makinasını duyurdu. “Hem spor yapayım hem doğaya zarar vermeyeyim hem de çamaşırlarım yıkansın” diyenler varsa onlar için gayet uygun bir ürün olmuş.

Energizer’dan kablosuz şarj ünitesi

sCoRPionTR | 06 September 2010 10:04

Birçok cep telefonu üreticisi tek bir şarj aleti kullanmak üzere anlaşmakla meşgulken Energizer olayı bir adım daha ileri götürerek kablosuz şarj ünitesi geliştirdi.

Mili PowerSpring 4 ile iPhone 4’ünüzün pilini 2ye katlayın

sCoRPionTR | 27 August 2010 18:27

iPhone’un pili kullanıcı tarafından değiştirilemediğinden yanınıza ekstra bir batarya alıp biri bittiğinde diğerini takma şansınız malesef bulunmuyor. Bu da firmaları iPhone’u şarj edecek araçlar üretmeye yönlendiriyor. Bu firmalardan biri de Mili. iPhone projector gibi yaratıcı ürünleri olan Mili bu sefer iPhone’u şarj edebilen bir kılıf geliştirmiş.

Güneş Enerjili Çevreci Sırt Çantası

codernemesis | 16 August 2010 09:41

Güneş Enerjili Sırt Çantası

Bir sırt çantasından çok daha fazlası. Üzerindeki panel sayesinde güneş enerjisini depolayarak cep telefonu, MP3 Player, CD Player, IPod gibi cihazları şarj edebilen çevreci sırt çantası…

Güneş Enerjili Sırt Çantası
Güneş Enerjili Sırt Çantası

Taşınabilir aletlerin en büyük sorunu şarj olayıdır Şarj biteceği zaman ipodunuz,telefonunuz,laptopunuz şarjım bitiyor diye sinyal vermeye başlar.Bu durum teknoloji severlerin en nefret ettiği durumdur.sırt çantasının üzerinde bulunan solar celler yardımıyla güneş ışığını enerjiye çevirerek depoluyor.

 solar celler
solar celler