bildirgec.org

sağlıklı hakkında tüm yazılar

ÖNYARGILAR…Ayağımızda görünmez prangalar

bithikotsis | 27 April 2011 13:40

Geçmişte yaşadıklarımız, gelecekteki yaşayacaklarımız…Hani derler ya geçmişe mazi geleceğe niyazi derler diye. İşte aslında o diyenlere sormak lazım, geleceğini neye göre planladın, gelecekte neye göre karar aldın diye.

Düşündüğün herşeyin gerçek olduğunu sanmak. Belki de budur bizi karar alırken uzun uzadıya uğraştıran, ”eyvah yoksa tekrar bu olacak mı?” diye düşündüren.

Önyargılar kararlarımızı etkilemiyor değil. Her ne kadar biz karar alırken ”hayır sadece yalın düşünüyorum, kesinlikle başka şeylerden etkilenmiyorum.” desek de illa ki feyz aldığımız, ya da olumsuz intiba aldığımız şeyler bunda rol oynuyor.

spirulina

admin | 28 December 2010 16:22

zengin besin içeriği,bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğiyle spirulina geç farkedilmiş ve üzerine çok sayıda araştırma yapılmış bir bitki,yosun türü

Soframızda Dikkat Edilecek HususLar

aysun0687 | 24 August 2009 13:03

Bugünlerde sürekli sağlıklı beslenme arayışı içerisindeyiz. Bir sürü tarifler, alternatif reçeteler. Çoğumuz bunları takip edemeyecek kadar ya meşgulüz ya da tembeliz. En azından bazı şeyleri rutine oturtmak kendimizi iyi ve sağlıklı hissetmemizi sağlayabilir ve bahsedeceğim gündelik şeyleri yapmakta zorlanmayacağımızı düşünüyorum.

Yemeğe tuz ile başlamak : yemeğimizi yemeden önce dilimizi biraz tuz ile tatlandırmak beynimize uyarı göndermemizi sağlayacaktır; bu uyarı sayesinde de midemizde sindirimimizi kolaylaştıracak olan mukus adında bir tabaka oluşacaktır. Sonuç olarak midemiz sindirime hazırlıksız yakalanmamış olacaktır.

TEFAL’in “besleyici ve lezzetli” harikaları

agustos | 23 November 2008 01:27

Yapışmaz tava, elektrikli su ısıtıcısı (kettle), elektronik termostatlı ütü gibi ürünlerin mucidi, Tefal’in yeni “Nutritious & Delicious” (Besleyici ve Lezzetli) serisi adından da anlaşıldığı üzere sağlıklı ve lezzetli yemekler vaat ediyor.

ACTIFRY

Actifry kullanarak 1 kg patatesi sadece bir kaşık yağ ile kızartabilirsiniz. Patates kızartmalarını %3 yağ oranı ile pişirmenize olanak sağlayan bu yeni ürün, et, tavuk, balık, sebze ve tatlı pişirmek içinde kullanılabiliyor. Önceden ısıtma ve pişirme işlemi

sırasında başında beklemeyi gerektirmemesi , ayrıca 1 kilogram patatesi sadece 20-25 dakikada çıtır çıtır pişirebilmesi sayesinde kalori hesabı yapanlarla beraber zaman sıkıntısı olanlara da cezbedebilir. Ürün 450 YTL’den satılmakta.

Sağlıklı ve çevre dostu ürün değerlendirmeleri

mentira | 05 November 2008 15:11

goodguide
goodguide

goodguide satın aldığınız ürünleri değerlendiren bir site, değerlendirmelerini sağlık ve çevre açısından yapıyor. sitede ürünler oylanıyor, şu anda 61,000 civarı ürün değerlendirmesi bulunuyor.

bebek şampuanları, sabunlar, şampuanlar, rujlar, diş macunları, parfümler, temizlik ürünleri, güneş yağları ve bunlar gibi birçok ürünü sağlık ve çevre açısısından oylayıp değerlendiriyorlar. ayrıca blog sayfasında yardım ve kullanım şartlarına bakabilirsiniz.

Sağlam şifre ve hatırlama yöntemi

mTanriverdi | 17 June 2008 07:35

Bu sayfada okuduğum bir yazıda iyi şifreleme yöntemi ve şifreleri hatırlama yöntemini anlatmış. Bİraz bahsedecek olursak, önce kendimize iki kelime belirliyoruz. Bunlardan biri “kirmizi” diğeri ise “kopek” olsun. Ve birde sayı belirliyem. Mesela 99. Belirlediğimiz bu şifre “kirmizikopek99” oldu. Üye olduğumuz sitelerin domain adreslerini buraya yazıyoruz. Ama nasıl yazıyoruz. Baş harfi sonda son harfide başta olacak şekilde. Mesela hotmail.com‘a üye iseniz “lkirmizikopek99h” olarak şifremizi kayıt etmemiz gerekmekte.

Yeni Cappy Aktif Yaşam

nzright | 27 November 2007 23:16

CappyAktif
CappyAktif

Cappy, sağlıklı ve dengeli beslenmeye destek veren ürünlerine şimdi de “Yeni Cappy Aktif Yaşam” serisini ekledi.

Doğal antioksidan meyvelerden üretilmiş Cappy’nin Ananas, Siyah Frenk Üzümü, Erik, Karışık Meyve nektarı gibi çeşitli tadları var.
“Yeni Cappy Aktif Yaşam” serisi 1 litrelik Tetra Pak ambalajlarında ve 330 ml.lik şişelerde sunuluyor. İleri teknolojiyle üretilen aseptik şişesi sayesinde Cappy; meyve suyunun ilk dolum anındaki tazeliğini koruyor.