bildirgec.org

saçma hakkında tüm yazılar

Aşk Saçmalığı

meflug | 07 January 2011 17:30

Aşk mı o da ne? İnsan neden sever ki birini? Neden bağlanmak ister ki? Deli midir? Saçmalık!Rahat rahat yaşarken, istediğin yerde oturup kalkarken, istediğine sarılır istediğini öperken, istediğin kişinin evinde kalıp, istediğin zaman istediğin yerde olurken bir anda neden birinin gözetimi altına girsin ki bu insanoğlu?


Neden bile bile hesap vermek istesin ve bundan zevk almadığı halde yapsın ki? Lütfen kimse bana gelip de sevmek güzel bir şey demesin.

Canınızmı Sıkıldı? Yapabileceğiniz 10 saçma şey..

oby94 | 28 December 2009 13:54

Sizinde benim gibi canınızmı sıkılıyor?İşte size yapabileceğiniz birbirinden saçma 10 şey.

1.Uyumak
2.Kitap okumak
3.Gazeteye işemek
4.Bir klasörün ismini cron olarak değiştirmeye çalışmak
5.Bilgisyarı açıp kapatmak
6.Komşunun ziline basıp kaçmak 😀
7.Dirseğini yalamaya çalışmak
8.Gece 12’ye kadar tuvallete oturmak
9.Karpuz kesmek
10.Bu yazıyı okumak.

Çok saçma oldu biliyorum 😉

elçi+dua

morfik | 26 December 2009 11:35

Ömrü kısa, yaşadıkları uzun olmalı insanın,, zaman iç-in-de..

Tanrım, insan olmak ne zor bilir misin??

Babalarını yanına çağırısın, annelerini, çocuklarını…
Ayrılığa katlanmak, insanın dudaklarından ayak ucuna değin iğrenç bir tat bırakır. O tat nefesine yapışır, nereye gitse kokar. Bir bakışta o kokuyu alırsın.. ne çağrılansın ne uğurlayan..merak bunun adı, affet, bilebilir misin?

Sadece bu tat değil!

Anılar ve yaşıyor olduğumuz her şey, oradan oraya taşıdığımız valizler, beynimizdeki ve kalplerimizdeki bilinmezlikler, bileklerimizdeki şifreler, aklımıza gelmeyenler …
düşünmek nedir bilebilir misin?
Otuz günlük muhteşem canlının ne kadar çok çiş yaptığına şaşırmak,,ya aşk?
Kadın erkeğini nasıl sever anlatsam inanır mısın? Yalnızlar, onlar sana daha mı yakınlar?
…(milyarlarcası)…

Fuzuli Siteler Listesi

tenedian | 17 December 2009 11:10

Ortamda bulunup, hiçbir işe yaramayan sitelerden bir bölümünü aşağıda topladım.

Aslında bir işe yarıyorlar: Vaktiniz bol ve kafa dağıtmak istiyorsanız liste aşağıda:
misternicehands
sadece ele tıklayın, yeter…
papertoilet
çevir dur işin yoksa
Cointossr
Yazı tura atmanız gerekiyor, ama arkadaşınız yanınızda değil. Süper çözüm bu sitede.
fromthedarkpast
tek kelimeyle manasız…
brokenself
tıklarken dikkat!
flamingcursor
tinycursor
imlecinize şekil olsun derseniz…

HİÇ

astral | 16 December 2009 10:59

Tanrı seni çoktan terk etti bu diyarda. Temelli, belki baştan. Daha hiçken, daha yeniyken, daha bilincin oluşmamışken; daha akmamışken, daha görmemişken, daha onu görmemişken…

Hep hiç’tir. Hiç her’dir. Ben hep hiç kalmak istedim. Bilirim ki, ancak o zaman her olabilirim.
Azalmak kutsallık. Arınmak ve karışmamak.

Az kalmak çok olmaya çaba sarf etmeden içteki hiç’i bırakmak, açığa çıkarmak.

Ben çocuk masalları yazarım

dedi adam giderken, birden bire. Gülümseyerek. Gözlerinde ilk defa onun da büyümemiş bir tarafı olduğunu fark ettim, ilk defa…

Bay/Pas-Bir

belesh | 25 November 2009 16:48

Yeni defterimi buldum dağınık odanın içinde. Açtım, içinden Kemıl Baks çıktı. Selpak kağıda yazmıştım bir gece İzmir’de. Kendimi bulmaya gittiğim ve eliboş döndüğüm Smyrna’da. Bir başka kurbağa prens hikayesi. Tükenmez kalem akıtıyordu, mürekkebini dağıtmıştı. Ellerimi boyamıştı. “Onlar halka değil, fil.” Cümle sonundaki noktaları halkaların tam ortasına getirmeye çalışarak yazmak eğlenceliydi. Ama ışık yoktu. Yan odada uyuyanları uyandırmamak için telefonun ışığında yazdım. Ama bitmedi hikaye, bitmiyor. Bitmeyeceğini söyledi bana. Biterse anlamı olmaz. Sigaranın sonu çok pis bir tat bırakıyor ağızda. Küllük gibi oldu ağzımın içi. Kamil Koç’un dörtyüzkırkdörtlü numarası cevap vermiyor. Madem cevap vermeyeceksin, bu ne lahana turşusu. Ama su böreği çok güzeldi. Bence senin yüzünden. Doktor Ötkerin sıcak çikolatası sütle yapılınca, insanın damağı bayram yerine dönüyor. Mehmet Yaşin amca işe almadı beni hala(şapkalı). Nestlenin sıcak çikolatası çok şekerli aynen söylediğin gibi, katılıyorum sana şeker.

Ölü-yorum…

belesh | 09 September 2009 12:47

Aduket
Aduket

Siyah. Sayın seyirciler, yazıda bir hata var. Lütfen alıcılarınızın ayarıyla oynamayınız. Yazıyı bu şarkı eşliğinde okuyunuz…

Eksiliyorum. Yavaş yavaş bitiyorum. Kaybettiğim her hücrede sen varsın. Senin olduğun her hücre benim için bir evren. Ve bütün evrenlerimin güneşi sensin. Bütün sistem senin üzerine kurulu. Azalıyorum. Sen benden gittikçe yeni dünyalar çoğalıyor. Bütün dünyaların merkezinde sen varsın. Bilmem kaç derecelik açılarla senin etrafında dönmeye çalışıyorlar. Ama aslında benimsin. Benden bir parçasın. Bin parçaya bölünmüş bensin. Bensin bir sensin. Sensiz ben bir hiçim.

aşkı yazmak

taha3045 | 24 July 2009 11:54

tüm yaşanmış,yazılmış,bitmiş aşklardaki kahramanlardan biriyim ben
hepimiz onlardan biriyiz
tüm doğuran kadınlar, tüm duygusal insanlar
kızlar,adamlar çaresiz,duygusal veya fettan
kim varsa yaşayan
tüm hikayelerin baş kahramanı onlar

daima bedel ödeyen
seven sevilen veya öyle oldugunu zanneden
geçmiş ve gelecek zamanlardaki tüm aşklardaki
gizli yada açık, hükümlü hükümsüz
sevmek hepsine dair

En güçlü imparatoru güçsüz kılan neyse
en basiretsizi tarihe geçiren de o
geçerli olanı yoksayan, en geçersizi geçerli yapan
kural tanımayan ve en sert kuralları koyan o
esiri en aydınlıkta hür eden de o
en özgür insanı tutsak kılan da..

Bir ZAZ Komedisi : ”The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (Çıplak Silah)”

gorcun | 14 May 2009 15:27

Naked Gun
Naked Gun

Jerry Zucker, Jim Abrahams, David Zucker’ den oluşan ZAZ topluluğunun üçlemesi Çıplak Silah’ın ilki olan The Naked Gun: From the Files of Police Squad! 1988yılında çekilmiş. Film aynı ekibin 1982 yılında çektiği Police Squad dizisinden uyarlanmış.

Ekibin favori oyuncusu Leslie Nielsen’ın başrolde olduğu film sakar teğmen Frank Drebin’in (Leslie Nielsen) etrafında gelişen olayları ZAZ’ın komik, absürd mizah tarzıyla işliyor. Yakın arkadaşı Dedektif Nordberg’ in (O.J.Simpson) bir operasyonda başının belaya girmesiyle tatilinden arkadaşının yardımına dönen Teğmen Drebin olayı araştırmaya başlar. Araştırmaları sonucu saygın işadamı Vincent Ludwig’ e (Ricardo Montalban) ulaşan Drebin çok daha vahim olayların olacağını anlar.

Bölgeye gelmek üzere olan İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth’ e (Jeannette Charles) suikast düzenleneceğini öğrenen Drebin olayı engellemek için harekete geçmeye karar verir. Bir bezbol maçına kadar varan olaylar bezbol stadyumunda sona erecektir.Tabi bu arada aşk macerasından da uzak kalmaz. İşadamının sekreteri Jane’le (Priscilla Presley)üç seri boyunca devam edecek bir ilişkiye başlar.

Naked Gun
Naked Gun

ZAZ ekibinin tarzını bilenlerin ve alışkın olanların seveceği bir üçleme olan Çıplak Silah serileri eğlencelik ve kafa boşaltma için ideal filmler. Üç filminde açılış sahnesi bir polis arabasının üst kısmından yaşanan olayların gösterilmesiyle başlar. Ve her seride daha fazla abartılarak komik hale gelir. Saçma ve konuyla alakasız esprilerle dolu olan Çıplak Silah ZAZ’ ın yıllardır yaptığı filmlere (Airplane!, Top Secret!,Hot Shots!, Scary Movie, Superhero Movie) benzer tarzda bir film olarak gösterilebilir.Şahsen 2000 sonrası filmleri çok hoşuma gitmesede daha önceki filmlerini severek izlerim. Bunda büyük ölçüde mimikleri, görünüşü ve oyunculuğuyla da Leslie Nielsen’ in etkisi olabilir.