bildirgec.org

şablon hakkında tüm yazılar

Blogger’ın Yeni Şablon Tasarımcısı Yayında!

algoz | 15 July 2010 17:31

Blog dünyasının en gözde (hem de ücretsiz) servisi konumunda bulunan Blogger, blog şablonlarının çok daha yetenekli bir ortamda hazırlanabilmesi için geliştirmiş olduğu yeni şablon tasarımcısını (Blogger Template Designer) kullanıma sundu.


Blogger marifeti ile yayın yapan bloggerların, bu yeni oyuncakları ile kavuşacakları bazı güzellikler: 19 yeni şablon, Cross-browser desteği, tasarımlar tamamen CSS ile hazırlanmış, yüzlerce ücretsiz arka plan görseli, gerçek zamanlı ön izleme ve tek bir yerden tüm renkleri değiştirebilme.

Blogger’da Büyük değişim

MrKaplan | 28 June 2010 16:48

Türkiye’de de çok yaygın bir biçimde kullanılan blog oluşturma sitesi blogger‘da ki en büyük sorunlardan biri olan tasarım/tema kısmıydı fakat blogger bu konuda çok büyük bir değişime imza attı ve blogger‘ın tema sorununa değinenleri susturacak derecede büyük bir uygulamaya imza attı.

Blogger’da eskiden sadece tema seçip bu temanın renklerini değiştirebiliyorduk . Fakat blogger‘ın bu büyük değişiminden sonra şablonları , yerleşimi , arka planları , renkleri vb birçok yenilik getirerek hem zaten geniş olan kullanıcı kitlesini daha da geliştirmek için , hemde daha kolay ve şık şablonlar oluşturmak için büyük bir değişim yapmış oldu.

web sitenize cv örnekleri ve şablonları

GokhanKARAKAS | 14 April 2010 16:34

özgeçmiş curriculum vitae (cv); kişinin kendini tanıtabilmesi için bilgi, beceri, sertifikalar, eğitim durumu, iletişim bilgileri, iş durumu, referans gibi etmenlerin toplamıdır.
web siteniz için, aşağıda 5 adet cv şablonu listelendi. örneğin freelance web tasarımı / yazılımı yapıyorsanız, (örnekleri arttırmak mümkün) müşterilerine böyle bir cv sunmanız sizin yararınıza olacaktır diye düşünüyorum.

Online Kartvizitiniz için 6 Servis

wrz | 12 April 2010 17:19

Tasarımcı Tim Van Damme tarafından başlatılan kişisel kartvizit trendi şu an sayısız defa kopyalanmış, uyarlanmış halde. Tabii ki trendin etkisiyle bu konuda hizmet veren çeşitli siteler de açıldı. bildiride bu servisleri tanıtmayı ve olabildiğince farklılıklarını ön plana çıkarmayı hedefliyorum.

1. card.ly
Muhtemelen en fazla bilinen ve yayın olarak kullanılan kişisel kartvizit sitesi. Bunun çeşitli nedenleri var. Kartvizit servisi olarak ilk açılan site olması, çeşitli şablonlar seçerek adım adım hesabınızı oluşturabilmeniz sitenin artılarından. $24.99 vererek premium şablonlardan faydalanabildiğiniz gibi reklamları ve şablon kaynak linklerini kaldırarak ayrı bir alan adı üzerinden de hizmet alabilirsiniz. [örnek profil]

2.magntize
card.ly gibi fakat daha fazla tasarımcılara yönelik ‘super easy’ (oldukça basit) sloganıyla yola çıkan site, premium özelliklerle aylık 9 $’a da kullanılabilir. Fiyat olarak oldukça pahalı olsa da iphone & ipad sürümü, cv hazırlayabilmeniz ayrıca indirilme, görüntülenme ve çeşitli anahtar kelime analizlerinin yanına ciddi anlamda UI tasarımcılara hitap edecek temalarıyla bu fiyatı haklı çıkartabilir. [örnek profil]

WordPress’den Uyarlanmış 15 Blogger Teması

LeBron | 02 March 2010 14:43

Etkili bir blog için iyi bir içeriğin yanında tasarımınızın da çok güzel olması gerekir. Popüler blog servisi wordpress için hazırlanmış birçok güzel tema bulunuyor. Blogger kullanıcılarının da bu güzel temalardan yararlanabilmesi için aşağıda wordpress’den uyarlanmış 15 güzel blogger teması yer almaktadır.

1. Manolya

indir (blogger) | indir (wordpress)

2. Vio Template

indir (blogger) | indir (wordpress)