bildirgec.org

resimler hakkında tüm yazılar

İmport Edilen Şekle Flash Pattern Nasıl Yapabilirim?

megaman | 07 September 2010 13:52

Çok araştırdım ama bulamadım.Actionscriptle break apart yapma yada bir .ai uzantılı şekle dinamik olarak actionscriptle pattern doldurma.İkisinden birini yapabilirsem işim çözülecek lütfen yardımcı olun.

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.

Online Resim Editörleri

Java99e | 07 July 2010 11:59

Resimlerinizi düzenlemek için, internetten yazılımı aramanıza gerek yok. Bu online resim editörleri sayesinde, fotoğraflarınızı düzenleyebilir, yeniden boyutlandırabilir ve formatını değiştirebilirsiniz.

1. SumoPaint

Photoshop ‘a benzer özelliklere sahip, Flash desteği olan tüm bilgisayarlarda rahatça kullanılabiliyor.

2. Splashup

Tıpkı, SumoPaint‘de olduğu gibi Spashup‘da da Photoshop esintileri görmek mümkün.

[yeni yavuz turgul filmi] “av mevsimi”nden yayınlanan kareler

behman | 04 July 2010 14:40

av mevsimi filminden kareler yayınlandı!

türk sinemasının durumu gözler önünde bence. fazla açmaya gerek yok bu konuyu. her zamanki gibi popüler kültüre yenik düşen insanların ürünlerini tüketmeye mahkum ediliyoruz. neyse ki yavuz turgul ve onun gibi sinemacılar ve sahici yönetmenler var ki onlar sayesinde gözlerimizin pası silinip, sinema zevklerimiz okşanıyor zaman zaman. daha önce şu yazıda okuyunca inanılmaz sevinmiş ve takvimi işaretleyerek geri sayıma başlamıştım; yavuz turgul yeni filmi “av mevsimi”yle dönüyor! hem de öyle böyle değil! filmin başrollerinde şener şen, çetin tekindor, cem yılmaz, okan yalabık, melisa sözen gibi adamakıllı oyuncular ve her tür oyunculuğun üstesinden başarıyla gelen kişilerle dönüyor yavuz turgul! fahriye abla, eşkiya, gönül yarası, kabadayı derken şimdi de “av mevsimi”. gözümüz aydın!

Gerekli jQuery WordPress Eklentileri

angelsdemos | 16 December 2009 12:25

Bu eklenti ile web sitenizde jQuery ile hazırlanmış bir galeri oluşturabilirsiniz. Resimin altta yer alan önizlemesine tıkladığınızda kayarak tıkladığınız resim gelir.
Carousel Gallery (jQuery) for Wordpress

jQuery Lightbox For Native Galleries

Tıkladığınız resim büyük boy olarak sayfaya yansıtılır. İsterseniz diğer resimler arası geçiş yapabilir veya slayt gösterisine dönüştürebilirsiniz.

Google Analyticator

Google Analytics ile bütünleşik bu eklenti WordPress blog günlüğünü etkinleştirmek için gerekli JavaScript kodunu ekler. Blogunuza Google Analyticator ile çeşitli verileri çekebilirsiniz.

WordPress’in Dikkat Çeken Galeri Eklentileri

angelsdemos | 10 December 2009 12:25

Wordpress’in binlerce eklentisi bulunmakta. Sitelere ve isteklere göre değişen bu eklentiler sitemizi kullanılabilir ve hoş bir görünüm sağlamakta. Sadece galeri içerikli olanlar ile sitenizde istediğiniz içerikte resimler yayınlayabilirsiniz. Ya da reklam olarak kullanabilirsiniz. Slaytlar yapabileceğiniz gibi basit bir galeride hazırlayabilirsiniz. İşte Wordpress’in dikkat çeken galeri eklentileri;

NextGEN Gallery

Wordpress’e entegre ettiğiniz bu eklenti ile web sayfanızda resimler ile slayt gösterileri yapabilir altına yorumlar ekleyebilirsiniz. Tek bir şablon değil farklı şablonlar kullanmanıza olanak sağlar.

Türkçe Rap Dosyası 1

feveran | 29 September 2009 18:51

Rap türkiye’ye ilk geldiğinde hiç hoş karşılanmadı. Anadolu’da özellikle tarzı ne olursa olsun tüm sanatçılar karşı çıktı. Rap’i müzik olarak görmediklerini söyledir. Rapçilere serseri, uyuşturucu bağımlısı gözüyle bakılıyordu. Rap’in Amerika’dan gelme bir sömürü aracı olduğu düşünüldü. Oysa şu an o ilk zamanlardan yaklaşık 15 sene geçti ve türkçe rap gençler arasındaki en popüler müziklerden biri. Hatta akım bile denilebilir buna. Bu nasıl mümkün oldu da bu kadar yükseldi? Artık siz ne derseniz; alt kültür, müzik, sanat, saçmalık..

Hip hop; break dans, graffiti, rap söylemek ve dj’lik yapmaktan oluşur. Ülkemizde rap kadar yayılmış bir kolu yok. Bunun nedenini bulmak bize birçok ipucu verecektir.

break
break

Ülkemizde rap’ten önce break dans modası hakimdi. O zamanlar çok az rapçi vardı. Break dansçıların çaldığı müzikler hep yabancı mclerin oldukları şarkılardı. Fakat Anadolu’da dahi birçok break dans grubu vardı. Ta ilkokuldan başlayarak gençler break dans hareketlerini öğrenir, sokak ortalarında yarışırlardı. Şehir meydanlarında gösteri yaparlardı. Ama dediğim gibi ne kadar ilginçtir onların arasında bir tane bile mc yani rap söyleyen birileri yoktu, birisi çıkıp bağıra bağıra kafiye üretmeye çalışmazdı. Break varken rap’e gerek duyulmazdı, break yeterince etkili ve havalıydı. Üstelik break yapmak çok daha zordu rap’e göre. Çok ilginç bir şekilde bu böyle oldu ve ülkemize break dans rapten çok daha önce yerleşmişti. Breakin rapten önceliği 2000’in ilk yıllarına kadar devam etti. Break dansın yayılması ise 90’lı yıllar da başlamış olmalı.