bildirgec.org

reklam sektörü hakkında tüm yazılar

68 Kuşağının Başarısızlık Sebebi

uuuucar | 30 December 2009 13:02

68 gençliği
68 gençliği

İkinci dünya savaşı nın ardından dünya büyük bir boşluğa düşmüştü.Gerek siyasi,gerek ekonomik, gerekse kültürel olarak tutanacak dal bulamayan genç kuşak kendilerini ateşleyecek yeni akımların,ideolojilerin peşindeydi.O güne kadar üretilen tüm fikirlerin ve sistemlerin hiçbir işe yaramadığını görüp, dünya çapında geniş bir isyan hareketi başlatmıştır.
Özellikle Paris, Sorbone Üniversitesi ‘ nde başlayan bu hareket tüm dünya gençliğini esir alıp heyecanlandırmış ve harekete katılmak için teşvik etmiştir.
Barışçıl bir isyan hareketinin en yaygın olduğu ülkeler, kapitalizm in hüküm sürdüğü ülkelerdi.
Zaman zaman polisle çatışan,büyük yürüyüşler yapan ve içindeki öfkeyi atmak için sanatı seçen bu kuşak, günümüz ideolojilerini de düşünce ve yaşayış olarak etkilemeyi başarabilmiştir.

reklam dünyasında, geçmişe eğlenceli bir dönüş

xerre | 05 October 2008 17:22

reklam sektörü gün geçtikçe gelişiyor, yeri geliyor şaşırtıyor ve yeri geliyor yeniliklere öncülük ediyor.

Twiggy Lashes
Twiggy Lashes

günümüzde gelişen teknoloji ile anlatılmak istenen daha bir kolayken 50’li, 60’lı yıllarda biraz daha zor olmuştur. o zamanlarda sıklıkla ya dikkat çekici güzel bir fotoğraf karesi ya da çok güzel bir şekilde boyanmış resimler kullanılıyordu ve reklamda kullanılan yazıların da önemi büyüktü.

dodge mayfair
dodge mayfair

gözünüzde canlanması adına, işte o yıllardan kalma 50 adet yaratıcı reklama burdan ulaşabilirsiniz. bir nevi, reklam dünyasında geçmişe eğlenceli bir dönüş.

sprite
sprite

sony
sony

SİNEMA YAZILARI 3: BLADE RUNNER FİLMİNDEN ÖĞRENDİKLERİM

Radyocu | 08 February 2007 06:51

1982 yapımı, yönetmenliğini Ridley Scott’ın yaptığı ve başrollerini Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young’ın oynadığı Blade Runner filmindenbir eğitimci ve yazar olarak öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Reklam Sektörü

Filmde reklam sektörünün geleceği hakkında fikirler vardır. Reklam, hayatın her yerine girmiştir. Sokaklarda sesli olarak reklamlar yapılmakta, her yerde görüntülü ekranlar dikkatinizi dağıtmaktadır. Teknoloji ilerlemiş ve reklam sektörü de “insan avcılığında” daha da ustalaşmıştır.