bildirgec.org

reis çelik hakkında tüm yazılar

Lal gece

sonnefes34 | 20 August 2012 18:20

Sinema severler bu yıl oldukça fazla Türk yapımı filmi beyaz perdede izledi. Bu kez yeni bir film vizyona girmek için gün sayıyor; Lal gece. Filmin yönetmeni ve senaristi olan Reis ÇELİK. Lal gece adlı sinema filminde usta oyuncu İlyas SALMAN‘ı baş rolde görüyoruz. Filmde Türkiye’nin oldukça büyük bir sorunu ele almış. Gerçek bir olaydan esinlenen Reis Çelik bu kez çocuk gelinlerin dramını ve çektiklerini filminde farklı bir anlatım ile karşımıza çıkmakta. 2012 yapımı olan film Tiglon şirketinin dağıtımcılığında 24 Ağustos 2012’de vizyona girecek. Filmin kadrosunda ise İlyas Salman, Dilan Aksüt, Sabri Tutal, Mayşeker Yücel, Ahmet Aydın ve Sercan Demirkaya bulunmaktadır. Filmin resmi sitesine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Filmin fragmana ise burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Anadolu Filmi: İnat Hikayeleri

heavybear | 03 June 2008 10:22

İnat bazen insanların yaşamlarını değiştirir. Ancak bu değişim kimi zaman hüzünle biterken, kimi zaman da sadece küçük bir tebessüm bırakır suratlarda. “İnat Hikayeleri” de doğaçlama olarak bu sonuçları göstermekte bize.

Bu filmin ana hikayesi, kış aylarında köylüleri kasabaya taşımak için kızakçılık yapan Kızakçı Daşo ile kırmızı minibüsünü övgüyle anlatan minibüsçü arasında geçmektedir. Kızakçı, donan Çıldır gölü üzerinden kestirme gittiğinden minibüsün göle giremeyeceğini ve kendisinden hızlı olamayacağını iddia etmektedir. Minibüsçünün ise başka planları vardır. Aralarında bu inatlaşma süredursun yolcular arasında yol boyunca inat üzerine hikayeler anlatılır. “Lades”, “5 kırık çöp bir kırık kalp” ve “cambaz şaho” hikayeleri dinleyenleri hem eğlendirir hem de düşünmeye sevkeder.

MÜLTECİ fragman

| 18 March 2008 16:59

http://www.izlesene.com/video/mülteci-multeci/246757