bildirgec.org

recep ivedik hakkında tüm yazılar

Recep İvedik 3

webking | 28 October 2009 13:09

Türk Filimleri arasında en çok izlenen film olma rekorunu elinde tutan “Recep İvedik” serinin son çıkacak filmi olan Recep İvedik 3 ile Şubat 2010’da seyircilerinin karşısına çıkmayı planlıyor. “Recep İvedik 3″ün çekimleri ekim 2009’un son haftası başlıyor. İstanbul’da film için özel çekim platolarının oluşturulan filim içinse yönetmenliği Şahan’ın kardeşi Togan Gökbakar üstlenecek. Filmde, Şahan Gökbakar’la birlikte rol alacak oyuncular için seçmeler devam ediyor ve henüz bunlar belli değil.
Şahan Recep ivedik II filminden sonra değerlendirmesinde bir üniversitede şunları seyircilerle paylaşmıştı. ”Recep İvedik filmini çekerken “ya tutmazsa” diye değil, “ya tutarsa” diye düşünüyordum. Filmi çekerken bu filmin bu kadar fazla gişe yapacağını ve Türk sinemasının rekorlar filmi olacağını öngörmedik. Yapımcımız da öngörmedi. Fakat çekimler bitti, elimizdeki ürünü gördük. ve sonra inanmaya başladık.”
Filim hakkındaki eleştiriler ile ilgili olarak ta Filimin keyifli kısmıyla ilgilendiğini dile getirerek, ”Geri kalan kısımlarını filmi çekerken de yazarken de çok düşündüm. Sonuçta ben de edepsiz, ahlaksız biri değilim. Benim de hayatımda ahlak kuralları var. Bence yapılan filmin içinde kullanılan kelimeler ve esprilerin çoğu hepimizin günlük hayatında rahatça yaptığı ve yapmaktan çekinmediği espriler. Bunun aksini de iddia eden olmadı. Edenleri de sosyal hayatlarında gördüm. (Ben hiç küfür etmem) diyen birine inanmıyorum” şeklinde bir savunma yapmıştı.

GTA4 Recep İvedik mod

yokumdiyor | 23 July 2009 22:50

GTA 4’e Rcep İvedik mod eklemişler. Ünlü Gta karakteri Nico Bellic, adeta Recep İvedik olmuş. Çizgili turuncu gömleği, uzun sakalı, gülüşü, elinde levyesiyle sokaklara çıkıyor. Gonuşma Laynn nidalarıyla oyunu eğlenceli hale getiriyor.

Oyunun çok eğlenceli komik kısa bir videosunu izlemek için tıklayın..

Absürd komedi filmi : Fasulye

gorcun | 15 April 2009 11:27

Fasulye
Fasulye

Komedi denince ülkemizde genelde akıllara küfür eden, magandalık yapan, bağıran çağıran, etrafta orasını burasını açan tipler gelir.
Tabii ki espri anlayışı bundan ibaret olmayan birçok insan olsa da genel olarak düşünülünce en çok böyle algılandığı Recep İvedik gibi bir filmin gişe başarısından da anlaşılabilir. En azından Recep İvedik 2 olarak kalsında Türk Sinemasında komedi anlayışı daha iyi yerlere gelsin.

Recep İvedik
Recep İvedik

Tabii ki yazının konusu Recep İvedik değil aksine ondan kaliteli ama aynı değeri görmemiş bir film olan Fasulye. Film köyde saf bir gencin (Selim Erdoğan)yaşlıların büyük coşkusuyla vergi iade zarflarını şehre götürmek için göndermesiyle başlar. Bu arada gence görünen aksakallı dede (Haluk Bilginer)filmin absürt komedi olacağının sinyallerini verir.

Fasulye
Fasulye

Absürt saçma, anlamsız olarak adlandırılabilir. Absürt komedi ise komedi klişeleriyle dalga geçerken, saçma ve anlamsız olaylardan komedi unsuru yaratan bir türdür. Kanımca başarılı bir şekilde yapıldığında müthiş bir komedi unsuruna dönüşür. Coen kardeşlerin filmlerinde çokca görülen bu tarz Türkiye’de mizah dergilerinde (Gırgır, Leman, L-manyak, Penguen, Uykusuz, Lombak) fazlaca görülse de Türk sinemasında çok fazla bulunmamaktadır.

Recep İvedik ve Samimiyet

universideli | 22 March 2009 10:23

Kim inanırdı ki magandalardan bu kadar nefret eden bir ülkede en çok sevilen karakterlerden birisi maganda olacak ve filmi milyonlarca insan tarafından izlenilip, esprileri ağızlara sakız olacak? Recep İvedik tabir yerindeyse magandalığın dibe vurumudur ve öyle inanıyorum ki ondan ötesi gerçek hayatta mümkün değil barınamaz. Peki, nedir onun bu kadar sevilmesinin ve neredeyse bir halk kahramanına dönüşmesinin sebebi?

Türk sinemasının son yıllarda çok güzel ve özgün filmler ürettiğine şahit olduk. Vizontele, Gora ve Arog, Güneşi Gördüm, Beyaz Melek, Issız Adam ve daha onlarca güzel filmi büyük beğeniyle izledik. Bu filmlerde senaryoların hep kuvvetli olduğuna dair genel bir kanımız vardı ve yerindeydi de. Öte yandan Recep İvedik 1 ve 2’nin her ikisinin de senaryolarının zayıf olduğunu inkar etmenin diğer filmlere haksızlık olacağını kabul etmek gerekirse, Recep İvedik’in bu kadar izlenmesinin ve bu karakterin her hareketinin sempatik görülmesinin nedeni nedir diye sormak istiyorum? Bir diğer ve asıl soru: Şahan Gökbakar bu karakteri hangi kaynaktan beslenerek üretmiştir?

Toplumsal bir çöküşün son yıllarda hızlandığı ve batılılaşmanın yanlış anlaşıldığı ülkemizde, sanıyorum çarpık kişilik oturmaları gerçekleşiyor. Buna hergün ve her ortamda şahit oluyoruz. Lise ve ilköğretim okullarımızda bile flörtlerin olduğunu, her türlü körelmenin ve bayağılaşmanın yaşandığını görmemek mümkün değil artık. Teknolojinin getirdiği iletişim imkanlarını kullanma şeklimiz neredeyse tamamen kişiliklerimize ve zihinlerimize tecavüze yönelik. Evet, çok şey biliyoruz gençler olarak ama bildiklerimizi kimden öğrendiğimiz meçhul olan bir sanal dünyanın içinde yaşıyor, erken yaşlanıyoruz. Sezen Aksu’nun deyimiyle “Bebeler ergen doğuyor” artık ve erken ergenleşen bizler, gerçek ergenlere kulak asmıyor, kendimizi herkesten üstün görüyor, erken ölüyoruz. Ortaya çıkan genç, samimiyetsiz ilişkiler yumağında erken yaşlanmış, ne için yaşadığını bilmeyen, alabildiğine serkeş ve gamsız. Bugünlerde tabir edilen ‘tiki’ tiplemesi ise gençliğin yuvarlandığı çukurun en dibinde uyarı niteliğinde yanıp sönen enkaz feneri gibi. Ve tabir yerindeyse samimiyetsizliğin zirve noktasında duran insan modeli.

Sevgililer günü vizyonu

inanco | 13 February 2009 16:44

Recep İvedik 2
Recep İvedik 2

Yapımcılar Recep İvedikten çekinmiş olacaklar ki bu hafta vizyonda sadece 3 film var!

Recep İvedik 2
Türü : Komedi
Ülke : Türkiye
Süresi ve Yapım Yılı : dakika – 2009
Yönetmeni : Togan Gökbakar
Oyuncular ;
Şahan Gökbakar
Gülsen Özbakan
Efe Babacan
Çağrı Büyüksayar
Senaryo : Şahan Gökbakar, Serkan Altuniğne, Togan Gökbakar
Müzik : Oğuz Kaplangı
Görüntü Yönetmeni : Ertunç Şenkay

İzlenme rekorları kıran Recep İvedik filminin devamı, kıllı kahramanımız bu sefer iş bulma peşinde.Tahminimce gişe rekorları kırmaya devam edecek bir yapım.

Recep Sorularınıza Cevap bulsun

rpc | 21 December 2008 17:01

Turkcell dev dev dev hizmet! sloganıyla duyurduğu kampanyası ile bir websitesi hazırlamış. Cevaplar Recepi adlı sitede; siz soruyorsunuz; recep ivedik cevaplıyor.
Enucuz tarifeyi tavuğa geri kalan herşeyi recepe sor diyerek kampanyanın amacını da özetlemişler aslında.

Cevaplar Recep’i

ahmethakan | 20 December 2008 09:14

Turkcell, Recep İvedik ile yeni bir sitedaha hazırlamış. Sitede Recep’e “Piyango bana çıkar mı?” ya da “Başkaları beni güzel buluyor mu?” gibi sorular sorup cevap vermesini isteyebilirsiniz.

Recep İvedik’den toplumsal mesaj

sirsinner | 04 November 2008 14:11

Turkcell’in Recep İvedik adlı karakterle yaptığı yeni reklamı ilk kez dışarda gezerken bir dükkanın içindeki televizyonda gördüm ve ses duyulmuyordu. Gençlik filan görününce dedimki kesin Kampuscell filandır ki tutturmuşum.

Eve gelip izlediğimde de ilk defa Recep İvedik’i sevdim. Hakikaten dedikleriyle üniversite gençliğinin kanayan yarasını işaret ediyordu.

Bugünlerde kimin eline baksanız bir telefon ve mesaj yazma çabası hakikaten dediği gibi abidik kubidik mesajlardan…Yine bahsettiği gibi anlamsız uzun konuşmalar. Bence burda Turkcell’i ayakda alkışlamak lazım çünkü gidişatı pekde iyi görünmeyen üniversite gençliğini hafifden kulağını çeker nitelikde bir reklam yapmış…