bildirgec.org

rc hakkında tüm yazılar

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

Beacool | 06 February 2011 14:42

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

TRON LEGACY
TRON LEGACY

Hafta sonu, haliyle insanın kendine en çok zaman ayırdığı günler. Bu günlerde yapılabilecek birçok alternatif olmasına rağmen en popüler olanlarından biri avm ve sinema keyfi. Sinemalarında son yılların en popüler etkinliği 3D filmler…

Şu aralar gişeleri en çok meşgul eden filmlerin başında ise kuşkusuz Disney in Tron Efsanesi (Tron Legacy) isimli filmi geliyor (bkz yazı sonu isyanı). 1982 yılında zamanının çok ötesinde bir teknikle çekilen ilk filmin devamı yeni gösterimde bırakın biz teknoloji meraklılarını diğerleri için bile moda yaratacak unsurlar mevcut…

Yenilenebilir enerjili RC yarış arabaları

sCoRPionTR | 21 September 2010 18:43

Eğer doğayı korumayı sevenlerdenseniz bu RC yarış arabaları tam size göre. Renewable Energy Racers Set 3 farklı yenilenebilir enerji kaynağı ile şarj olan uzaktan kumandalı yarış arabası içeriyor.

Babalar Günü için 10 Teknolojik Hediye!

majesty s infinity | 23 June 2010 17:49

Babalar Günü’nde verilen klasik hediyelerimiz vardır. Çoğu kişi biraz da ne alacağını bilemediğinden kalem ve kravatla geçiştiriverir bugünü. Oysa seçenekleriniz bu kadar sınırlı değil, çok daha fazla sevineceği şeyler alabilirsiniz! İşte size harika alternatifler!

1) Dell Latitude E6510

Dell’in yüksek konfigurasyonlu ve en kaliteli notebooklarından bir tanesi. İş babaları için biçilmiş kaftan.

Performans Canavarı: Keskin ve Güçlü

majesty s infinity | 30 April 2010 15:04

Rüyalarınızı süsleyen şeylerden birisini daha görmeye hazır mısınız? Birçoğunuz kendisine bunu itiraf edemeyebilir fakat eminim ki çoğunuzun düşlerinin bir tarafında tam da bu yatmaktadır. Üstelik şimdi performansı, keskinliği ve gücü birleştirmiş haliyle karşınızda!

Sesinizle uçurun!!!

Beacool | 30 January 2010 10:42

Küçüklüğümde bir sürü model asker ve alet oyuncaklarım vardı. Bunlar arasında Apache ve Skorsky helikopterlerim en sevdiklerimdendi. Ve ben o dönemlerde çok çok pahalı olan (ki halen öyle) model helikoptere özenerek bakardım…

Derken pillerin daha verimli hale gelip materyallerin hafiflemesi daha kuvvetli ve az enerji çeken motorların üretilmesiyle birden hayatımıza şarjlı uçan helikopterler girdi. Çesit çesit olanların içinde ise halen alamadığım dört kanallı Apache’ye arada gider gider bakarım (hediye etmeyi seven biri varmı??)

Hem Karada Hem Denizde: G-Bound Amfibiyan Araba

geceyazankedi | 16 November 2009 09:58

Japonya’nın ürünlerini gözü kapalı alma alışkanlığımız ve güvenimiz hala sona ermemişken yaptıklarının inanılmazlığına bir kez daha şahit olmamız bu arabayla mümkün.

Kendisi 27mhz‘lik pilli bir RC ( Radyo kontrollü) araba. Üstün performansı ve uzun pil ömrüyle birlikte frekans koruma ve benzersiz kimlik üretme özelliğine de sahip. Ancak birşey var ki onu tüm diğerlerinden ayıran özellik. Tokyo Toy Show‘da tanıtımı yapılan arabanın durması imkansız, daha doğrusu siz istemedikçe. Ters dönüyor, yan duruyor dengesini toparlayabiliyor ve asıl becerisi su üzerinde dahi yürüyebiliyor. Özel üretim ve su geçirmez yapısıyla kendinizi arabayı saç kurutma makinesiyle kuruturken bulmuyorsunuz.

sonos controller 200

schizophrenia13 | 08 September 2009 13:23

sonos controller 200
sonos controller 200

sonos kablosuz sistemlerini kumanda etmek üzere tasarlanmış yeni kumandası controller 200, kablosuz özellikleri ile farklı odalardan dokunmatik olarak sistemi yönetmenize izin veriyor. üzerinde bulunan yazılım arşivinizi yönetmenin yanısıra sisteminin de tam kontrolünü sunuyor.

bazı özellikleri:

  • 3.5″ led aydınlatmalı vga çözünürlüğe sahip dokunmatik lcd
  • 2 saat tam dolum, 2-5 gün kullanım ömrüne sahip 1850mAh li-ion polimer pil
  • 72.9 x 115.5 x 17 mm
  • 170gr
  • sonosnet kablosuz özellikleri

Mozilla Firefox 3.5 RC1 Çıktı!

cako994 | 17 June 2009 12:36

Firefox gümbür gümbür geliyor!
Firefox gümbür gümbür geliyor!

Evet uzun beklemelerimizin ardından mayıs ortalarında gelen umut dolu haziranın ilk haftasında firefox 3.5’in çıkacağı haberi bizi heyecanlandırsa da kapatılması gereken yeni açıklar ve hatalar bulunduğu için firefox 3.5’in çıkış tarihi yeniden ertelenmiş biz firefox sevenlerini yine hüsrana uğratmıştı. Ardından çıkan firefox 3.5 beta 99 firefox 3.5’un ne kadar gümbür geldiğini göstermişti. Ve dünde firefox 3.5 RC1 sürümü yayınlandı. Bu sürümle gelen artılar şunlar ;

*Programın açılış süresi oldukça azalmış benim gibi tarayıcıyı 17 eklenti ile kullananlar bile tıklar tıklamaz programı açabiliyor.*Tracemonkey javascript motoru oldukça hızlı ve siteleri daha hızlı açmakta.*Birçok açık kapatılmış durumda zaten güvenilirliği su götürmez olan firefox virüslere geçit vermiyor.

border=
Firefox gümbür gümbür geliyor!

Bu sürüm diğer sürümlerin aksine mevcut firefox’un üstüne kuruluyor. Bu sebepten dolayı ayrı bir klasöre kurmak istiyorsanız (diğer beta sürümlerinde olduğu gibi) yükleme sırasında kurulum dizinini değiştirmeyi unutmayın.
Sürümün bir diğer farklılığı da logoyu bir güzel makyajlamışlar. Tilkinin kafası artık dışarı doğru bakıyor.

USB’den Windows 7 RC Kurulumu

Kreston | 07 May 2009 19:01

windows 7 Release Candidate microsoft’un resmi sayfalarında yayınlandı.

Dvd sürücünüz yoksa veya netbook kullanıyorsanız ve windows 7 RC’yi kurmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler

İhtiyacınız olanlar :

  • Usb’den boot edilebilmeyi destekleyen bir anakart(çok eski bir bilgisayarınız yoksa büyük ihtimalle destekliyodur)
  • 4GB veya daha büyük Flash Disk veya Usb Hard Disk
  • Windows 7 RC iso dosyası.
  • Sanal Disk Uygulaması (PowerISO,UltraISO… gibi)

1. Başlangıç :

Windows Xp kullanıyorsanız : Başlat > Çalıştır’a girip CMD yazın