bildirgec.org

puzzle hakkında tüm yazılar

Saatte Sanat : Casio Cubic Puzzle

geceyazankedi | 17 Ekim 2009 20:06

Kübizm’in çıkışı ne kadar gerilerde kalmış olursa olsun sanat toplumdan ve onun getireceği gelecekten uzak durmuyor. İşte Casio da yine öncü olduğu konuda bunu dile getirmiş ve kübik tasarımı saatlerde uygulamış, bize de tanımlayıp sunmak kalmış.

Uyandırana Kadar Susmayan Puzzle Çalar Saat

xerre | 28 Eylül 2009 12:38

Çeşili hayvan deneylerinde ve çocuklara (0-3 yaş) oyuncak niyetine kullanılan bu şekilleri görmüşsünüzdür. Bu puzzle tarzındaki şekiller ile çalar saati birleştiren bu saat, istediğiniz saatte sizi gerçekten uyandırmak için tasarlanmış. Çalar saat, Kurduğunuz zamana gelince üzerinde bulunan şekiller yerlerinden fırlıyor ve siz şekilleri doğru yerleştirene kadar da susmuyor.

THY Dijital Ajans Konkuru

robotpantolon | 24 Haziran 2009 23:05

Hani hep yurtdışında farklı yaklaşımlar görür de deriz ya; “o başka bir kafa, bizim buralarda olmaz” diye. İşte bizi tam ters köşeye yatıran bir durum sözkonusu.

Türk Hava Yolları yeni dijital ajansına karar vermek için çok yaratıcı bir yöntem seçti. Konkura* davet edilen ajanslara orjinal brief yerine içerisinde bir bulmaca yer alan 2 sayfalık bir brief * gönderdi. Bulmaca Brief’inde ajansların araştırmacı yapısının seçimlerindeki önemli kriterlerden biri olduğunu belirttiliyordu.

çocuklar için resim yapabilecekleri boyama sayfaları

biSGen | 30 Nisan 2009 18:04

Resim yapmak, çocuk için belki de en geniş anlamıyla kendini ifade ediş biçimidir. Zira bu sayede çocuğun kendi ve çevresi hakkındaki duygu ve düşüncelerini öğreniriz. Resim yapmanın daha pek çok yararlarını sayabiliriz. Söz gelimi; küçük kas gelişimi, bedensel, motor ve bilişsel gelişimi, estetik gelişimi vb…
Bu konuda biraz olsun açıklama arayanlara bu (Bedensel ve Ruhsal Gelişimin En Renkli Sırrı: Resim Yapmak/ Çetin Özbey) ve şu (Okul öncesi çocuklarda resim yapma becerisi kişilik yansıması ifade eder mi? ) linklerdeki yazıları okumalarını öneriyorum. Bir baba, bir eğitimci (her ne kadar branşım farklı olsa da) olarak epey işime yaradı benim.
Madem resim yapmak çocuk için bu kadar önemli/gerekli; anne-babalara, eğitimcilere bu konuda büyük sorumluluk düşüyor demektir.
Paylaşımı seven bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm ve ben de aile geleneğimi bozmayıp elimdekileri (belki de Paulo Coelho’nun “Zahir” kitabında bahsettiği gibi “iyilik bankası”na yatırım yapıyorumdur, kimbilir…) paylaşıyorum.
Görev yaptığım okulda anaokulu öğretmeni olan arkadaşım, oğlum faydalansın diye çocuklar için boyama sayfaları, oyunlar, yap-boz’lar ve daha bir sürü faydalı etkinlik bulunan link yolladı bana. Ben de başka çocuklar da faydalansın diye sizlerle paylaşıyorum bu linkleri…
Merak etmeyin ona bu linkleri bildirgeç’te paylaşacağımı da söyleyip iznini aldım.
Ve ona söz verdiğim gibi; bu yazı, özlem öğretmene ithaftır.

http://www.123coloring.com/
++++

http://www.nationalgeographic.com/coloringbook/archive/
++++

Resimlerinizi online puzzle yapın

mentira | 10 Mart 2009 19:00

Bilin bakalım bu ne ?
Bilin bakalım bu ne ?

Jigsaw Break online olarak fotoğraflarınızdan istediğiniz parçada puzzle yapmanızı sağlayan bir üreteçdir. jigsaw break’ın birçok özelliği var, puzzle’larınızı “kids”, “easy”, “hard”, “harder”, “hardest”, “extreme” seçeneklerinden birini seçerek (yani kolaydan zora doğru) 4 parçadan 256 parçaya kadar ayırabiliyorsunuz.

bir yerden tanıdık geliyor mu ?
bir yerden tanıdık geliyor mu ?

resminizi puzzle yapmak için url’sini yazıp create jigsaw’a tıklayabilir ya da google görseller veya flickr fotoğrafları arama kutusuna kelimenizi yazarak bulunan fotoğraflardan birini kullanarak puzzle yapabilirsiniz.

Google faviconu bir kez daha yenilendi:yap-boz google

pasacocugu | 16 Ocak 2009 16:35

Google yeni favicon

Google faviconunu yine yeniledi!

Google faviconu kısa süre önce yenilenmiş, mor renkli küçük “g” harfinden oluşan Google’ın yeni faviconu bazıları tarafından Google’ın sadeliğini simgelediği düşüncesinde olup beğenmiş, bazıları beğenmemişti ve google bunun üzerine favicon yarışması başlatmıştı. Şimdi yarışmaya katılan bir favicon mu bilmiyorum ama değişikliğe gidilmiş!

Yap Boz Telefon

oci | 15 Ocak 2009 15:59

Yap-Boz Telefon
Yap-Boz Telefon

Bug labs’ın yeni konsepti olan yap-boz telefon, farklı modüllerle farkılı özelliklere kavuşan bir telefon, yeni çıkardığı 5 modül ise şöyle:

  • BUGprojector: mini pico projektör modülü
  • BUGsound : müzik dinleyebilmek için modül
  • BUG3g : 3G eklenti modülü
  • BUGwifi : Kablosuz iletişim modülü
  • BUGbee : Radyo modülü

detaylı bilgilere buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Farklı Olanı Bul

rpc | 24 Ekim 2008 15:33

Resimdeki bmw logolarından farklı olanı bulana; yeni sezon modellerinde %10 indirim veriyorlarmış. Normal bir araba ilanı olsa; bakmakla vakit harcamayız ama önümüze çözülmeyi bekleyen bir soru koyduklarında incelemeden geçemiyoruz. bu yüzden reklamın ana fikri çok hoşuma gitti.