bildirgec.org

püskürtme hakkında tüm yazılar

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

TOTO’nuzla hijyen her yerde!!!

Beacool | 17 November 2010 11:49

Toto Travel Bidet
Toto Travel Bidet

Her nereye gitmiş ve ne kadar süre kalacak olursak olalım hepimizin yaptığı ve risk aldığı bir şey var. Tuvalet! Evet hepimiz bir şekilde birçok kez umumi ya da başkasının tuvaletini kullanıyoruz. Peki ya bu kullanımlar sırasında birkaç istenmeyen sorun yaşarsak.

Düşünelim, su kesilebilir, tuvalet kağıdı bulamayabiliriz, pis bir yere girmiş olabiliriz ya da titizliğimiz ön plana çıkabilir. İşte tam da bu noktada ilginç bir ürün hayatımıza merhaba diyor. TOTO Travel Bidet adındaki tamamen taşınabilir olan bu ürün yukarıda saymış olduğum kötü senaryoları bertaraf etmek üzere tasarlanmış. Nasıl mı?

Ürünün içine su doldurarak yanınıza aldığınızda aslında taşınabilir bir taharet musluğuna sahip oluyorsunuz. Böylece kesik su, tuvalet kağıdı bulamama, ya da pis bir yere girip oradaki kirli taharet musluğu bazıları içinse tuvalet kağıdı kullanımını yok etmiş oluyorsunuz. Basit ama etkili bir çözüm.

Elektrik üreten gazete!

lazaronnie | 06 May 2010 12:33


kağıttan yapılan ilk güneş pili

mit‘de görev alan bazı bilim adamları enerji üretimi için kağıtları güneş piliyle kaplayarak yeni bir çığır açtılar.

bölüm müdürü vladimir bulovic salı günü düzenlediği basın toplantısında ürettikleri güneş hücrelerinin hala araştırma aşamasında olduğunu, ticari kullanım için üretilmesinin yıllar sürebileceğini açıkladı.

bulovic, tıpkı mürekkep püskürtmeli yazıcılardaki sisteme benzer bir yöntemle kağıdı kapladıklarını belirtti. bu şimdilik pratikte pek verimli bulunmamış. ancak gelecekte bir kağıda güneş pili özelliği kazandırmak için elyaf benzeri bir maddeden faydalanılabileceği, bunun da şimdilik maliyetleri yükselttiğine dikkat çekildi.

mit araştırmacıları, hücreleri oluştururken ışık dönüştürme verimliliği %1.5 – 2 olan karbon bazlı boyalardan faydalanmışlar.

yetenekli ve etkileyici 19 ressamın enfes çalışmaları!

vlknkng | 15 June 2009 13:45

sanat ve tasarım arasındaki uyum, artistik ölçümün, neyin iyi göründüğünün, neyi hissettirdiğinin ve neyin iyi karşılandığının önemini artırıyor.
altta gösterilen çalışmalar da aynı mantıkla yapılmış çalışmalar olarak göze çarpıyor.

james white
retro çalışmalara ağırlık veren james white’ın çalışmaları ilginç eserler içeriyor.

james white’ın diğer eserlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

DecoGrunge
yoğun ışık ve yıldırım efektleri ve kutsal temeller kullanan fotoğraf birleştirmelerini birçok sanatçının çalışmasına uygulayan decogrunge, başarılı çalışmalara imza atmışa benziyor. püskürtmeli eski printler, yüksek çözünürlükte nesneler ve bulutlar sanatçıyı ayaklarının üstünde tutan özelliklerden sadece birkaçı.