bildirgec.org

psp hakkında tüm yazılar

Online Convert / dönüştürme

biSGen | 11 March 2011 18:50

biliyorsunuz convert dönüştürmek demek.

Bu sitede bu işlemi online yapmak mümkün. Convert/dönüştürme yapabileceğiniz türler (72 değişik tür) ve linkleri aşağıdadır.

AAC, FLAC, M4A, MMF, MP3, OGG, WAV, WMA

bmp, eps, gif, hdr-exl, jpeg, pdf, png, svg, tga, tiff, wbmp

3g2, 3gp, avi, flv, mkv, mov, mp4, mpeg-2, ogg, webm, wmv, iphone, ipod, nintendo ds, ps3, psp, wii, xbox

epub, fb2, lit, lrf, mobi, pdb, pdf, tcr

doc, flash, html, odt, pdf, txt

adler32, blowfish, crc-32, crc-32b, des, gost, haval-128, htpasswd apache, md4, md5, ripemd-128, ripemd-160, sha-1, sha-256, sha-384, sha-512, snefru, tiger-128, tiger-160, tiger-192, whirlpool

Karşı Konulamayan Tarz

nzright | 17 June 2010 11:55

Braun un hazırladığı Karşı Konulamayan Tarz isimli siteye fotoğrafınızı yükleyip istediğiniz şekli vererek traş ediyorsunuz.

Oluşturduğunuz birbirinden çılgın sakal tarzlarını arkadaşlarınızla paylaşıp çekilişe katılarak sony vaio,iphone 3g s,playstaion3 yada braun cruzer kazanma şansını da yakalayabilirsiniz.

3 Boyutlu Nintendo DS

denizen | 16 June 2010 18:38

Bir süredir Nintendo DS’nin yeni sürümünün 3 boyutlu olacağı konuşuluyordu. Bugün tanıtılan Nintendo 3DS modeli gözlüksüz 3D desteği vermesi ile Twitter’da en çok konuşulan mevzu haline geldi. Yavaş yavaş ilk videoların nete düşmesi ile hakkında fikir sahibi olmaya başladık.

Yeni Nintendo DS’de ilk göze çarpan şey kameraları oldu. Yeni üründe arkada 2, önde 1 adet olmak üzere toplamda 3 kamera mevcut. Böylece arkadaki 2 kamera ile 3 boyutlu fotoğraflar çekebilmekteyiz. Ayrıca ürün 3 boyutlu filmleri de oynatabilmekte.

Photoshop ile ikon tasarım dersleri

angelsdemos | 13 April 2010 12:33

ikonlar, web sitenizin görselliği için oldukça önemlidir. Ikonlar ile basit ve minimalist gözüken web sitenizi canlandırabilir, ziyaretçilerinizin ilgisini farklı ikonlarla çekebilir ve tasarımınıza ağırlık verdiğinizi vurgulayabilirsiniz. Birçok web tasarımcı hazırlanan ikon setlerini kullansalarda bazıları ise daha özgün olmak için kendi ikonlarını hazırlıyorlar.Aşağıdaki dersler ile benzer çalışmalar yapabilir veya tekniğinizi geliştirerek kendi ikonlarınızı oluşturabilirsiniz. İşte Photoshop ile yapılan muhteşem ikon tasarım dersleri;

Design a Vintage Radio Icon in Photoshop
(Photoshop ile Vintage Radyo ikonu Tasarımı)

Simple Coffee Cup Icon Photoshop Tutorial
(Photoshop ile Basit kahve fincanı ikonu tasarım dersi)

3 Boyutlu Nindento geliyor

FAYA85 | 03 April 2010 15:11

3DS
3DS

Oyun konsolları cephesinde gün geçtikçe rekabet artıyor.
Sony‘nin move gamepad’i ile wii‘nin pazarına ortak olmasının hemen ardından Nindento‘dan psp‘ye karşı çıkaracağı yeni teknoloji ile donatılmış ilk 3 boyutlu konsol 3DS ile taciz ateşine karşılık veriyor.

Yeni duyurulan bu gameboy gözlüksüz 3 boyut desteği sağlayan lcd teknolojisi ile daha çok konuşulacağa benziyor.