bildirgec.org

projektör hakkında tüm yazılar

Projektörlü Mini Tablet

nazrdogan | 05 February 2011 19:48

memorykick vision
memorykick vision

Bu yıl bir çok tablet pc, piyasaya çıktı ve çıkmaya da devam edecek ama eminim ki herkes aynı tabletleri görmekten bıkmıştır. Memorykick firmasının duyurduğu bu ürünü diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelligi bulunuyor.

dünyanın ilk led cep projektörü

nazrdogan | 02 February 2011 09:48

vivitek qumi
vivitek qumi

CES 2011 fuarında bir çok yeni ürün görücüye çıktı. Bunlar içinde üçüncü boyutu evimize taşıyan cihazlar oldukça ilgi gördü. Bunlardan bir taneside Vivitek firmasının oldukça hafif olan projektörüydü.

SeaBird – Konsept Cep Telefonu

axanc | 19 October 2010 12:23

Mozilla Labs'in maskotu sayılabilecek Test Pilot projesi
Mozilla Labs’in maskotu sayılabilecek Test Pilot projesi

mozilla labs açıldığından bu yana binlerce kişinin katılımına şahit oldu ve git gide daha da büyüyen özgür internete inanan bir komünite haline geldi. 2009 yılının başında “billy may” tarafından ortaya atılan seabird konsept telefon projesi en son halini 2010 yılının eylül ayında aldı.

Tanıtım videosunu izlemeden geçmeyin. Youtube ve Vimeo.

telefonun genel özelliklerine değinecek olursak:
Öncelikli olarak gömülü bluetooth kulaklığa ve uzaktan kumandaya sahip. Onun dışında düz bir zemine koyduğunuz zaman sanal klavye kullanabiliyorsunuz.

Maesto Projector

infine | 07 October 2010 18:01

Minimalist tasarımı ile sizi kendine hayran bıraktıran, elinizdeki batonla kumanda ederken orkestra şefi gibi hissettiren bir projektör. Karışık menüler ve düğmeleri unutun, projektörünüzü ufak el hareketleri ile idare etmek istemez misiniz? hem de bir maestro edasıyla!

Güler Yüzlü Projektör Kamera

infine | 05 October 2010 09:43

Karşınızda Pico. 3’ü 1 arada, ayakları üzerinde durabilen, kendine güvenen bir yakışıklı 🙂
Bu akıllı nesnenin bir gözü kamera, diğer gözü projektör, sevimli gülümsemesi ise mikrofon özelliği sunuyor. Aynı zamanda tripodla kullanılabilme özelliği ve arka tarafında tam boyutlu bir ekranı var. René Woo-Ram Lee tasarımı ürün tüm bu özellikleri ve şirin yapısının yanında basit arayüzü ile kullanım kolaylığı sunuyor.

Light Touch Projektör

infine | 04 October 2010 09:47

Light Touch, herhangi bir düz yüzeyi anında bir dokunmatik ekrana dönüştüren interaktif bir projektör. Light Touch, Holographic Laser Projection (HLP) teknolojisiyle, WVGA çözünürlüklü, parlak, yüksek kalitede görüntüler oluşturur.
Entegre kızılötesi algılayıcılar ile 10.1″ sanal dokunmatik ekran üzerindeki hareketleri algılar ve böylece kullanıcılar basit dokunuşlarla projektörü kontrol edebilir ve uygulamaları etkinleştirebilirler.

ACER DAN 3D PROJEKTOR

cellat erdem | 06 September 2010 16:09

3D bombardımanının yeni ürünlerinden biri de Acer S5200 projektor. Bu ürün sayesinde ACER, 3D görüntüleri ekran boyutu sınırlamalarından büyük oranda kurtarmış oldu.

Öyle ki ürün 3 metre uzaklıktan 81 inch’lik görüntü elde edebiliyor. Bu büyüklükte izleyeceğimiz ve gelecekte oynayabileceğimiz oyunları düşünmek bile insana heyecan veriyor.

Özelliklerine gelecek olursak:

-Lan kontrol noktasi uyumlu urunde
-HDMI
-3000 ANS lumen parlaklik
-2500:1 lik kontrast
-Dogal XGA çözünürlük
-1600*1200 çözünürlük

Toshiba’dan 2 yeni pico projektör

sCoRPionTR | 06 September 2010 11:22

Pico projektör olarak adlandırılan ufak projektörler her iş için uygun olmasa da bir yerde acil sunum yapmak gerektiğinde çok işe yarayabiliyor. Bir cebe sığacak boyutta olan pico projektörler teknolojiye paralel olarak gelişiyor ve sayıları artıyor. Toshiba bu gün LUMILEO P100 ve LUMILEO M200 pico projektörlerini duyurdu.