bildirgec.org

profil hakkında tüm yazılar

facebook önemli yeni profil ayarı

ANDER | 18 February 2011 17:48

Facebook’un son günlerde yeni düzenlemelere gitmesi şüphesiz bazı problemleride beraberinde getirdi.
Bu problemlerden biri de profilinizde ki paylaşımlarınızın sadece belli bir arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesi ve aynı şekilde sizde belli arkadaşlarınızın paylaşımlarını görmeniz.

3 Boyutu Heyecanı Gözlüksüz Olarak Geliyor

SolucanSultan | 18 January 2011 10:30

3D (3 Boyut) TV ve Monitorlerimize Gözlüksüz olarak geliyor Tv ve monitor üreticilerinin projesi olan 3D’lu gösterim imkanı tanıyan dev proje çok yakında evlerimizde boy gösterecek.Hem de gözlük kullanımına gerek kalmadan.Peki 3D kapmamıyla daha sinema ve bilgisayar oyunlarında büyük beğeni toplayan bu ekranlar nasıl ve ne zaman satışa sunulacak. 3 Boyut teknolojisi daha çok yeni, ancak uyum sağlamada herhangi bir sorun yaşatmıyor.Gözlük kullanılmadan seyredilecek olan bu uygulamalar içinse tek bir gözün 3D lu olarak algılayabilmesi en az saniyede 60 hertzlik bir akışın olması ile sağlanabilecek, yani bu sistemin vitrinlerde yer alabilmesi için en az saniyede 120 hertzlik bir ekran değişim gösteriminin olması gerekiyor. Yüksek çözünürlükler ile, renk ve contrastlarda işlemler yaptığımız iu günler için bu teknolojinin pek de geç kalmayacağı düşünülüyor. SolucanSultan

Facebook’unuz Artık Daha Havalı

admin | 09 January 2011 18:49

Sizlere facebookumuzu güzelleştirmek ve arkadaşlarınızı etileye bilmek için kullanabileceğiniz 2 yöntemi tanıtacağım.

  • ilk yöntemimiz facebook profilinizi havalı hale getirmek için kullanabileceğiniz profil görünümü.
facebook profil
facebook profil

Bu yöntemde dik olarak kullanacağınız bir profil resminin yanına adınızın etiketlendiği resimleri getirerek ilginç görünümler elde edebilirsiniz.

Bu yöntemin uygulama aşamaları ve photoshop dosyasını buradan edinebilirsiniz.

en yaratıcı 10 facebook profili

admin | 04 January 2011 11:50

insanlar facebook’ta dikkat çekebilmek için çeşitli yollara başvurur. bu yollardan bazıları ise gerçekten çok yaratıcıdır.

facebook
facebook

Facebook’ta Profil Kartı Oluşturmak

ciftnoloji | 02 September 2010 12:02

Facebook’ta profil kartı oluşturmak için gereken ilk şey, facebook üyesi olmaktır. Bunu http://www.facebook.com adresinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. İzlemeniz gereken ikinci yol ise,facebook’a giriş yapmaktır. Ardından sağ üstteki “profil” yazan kısma ya da sol üstteki resminizin bulunduğu kısma bir ‘tik’ atmanız yeterli. Ardından doğal olarak “facebook profil sayfa” nız açılacaktır. Bundan sonra yapacağınız işlem ise, sayfanın sol altında ‘profil kartı oluştur’ butonuna tıklamaktır. Ardından facebooktan gelen kod ile profil kartınızı oluşturabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Başarılar…

Para Kazandıran Sosyal Network Sitesi

beyrek | 17 February 2010 17:08

myviewin
myviewin

Elde ettiği geliri üyeleriyle paylaşan bir arkadaşlık sitesi olan myviewin, arkadaşlarınızın; profilinizi, eklediğiniz resimleri, yazdığınız blogları, paylaştığınız müzik ve videoları görüntülemesiyle para kazanabileceğiniz bir site.
Siteye üye olmanızla birlikte 5 dolar kazanıyorsunuz. Profilinizi eksiksiz oluşturduktan sonra da bir 5 dolar daha kazanıyorsunuz, başlangıçta toplamda 10 dolarınız oluyor.

.
.

Sistem; profilinizin, bloglarınızın, resim, müzik ve videolarınızın görüntülenmesi karşılığında puan veriyor ve bu puanları ay sonunda sitenin elde ettiği gelire oranlayarak sizin payınıza düşen parayı hesabınıza yazıyor.
Ayrıca sizin referansınızla siteye üye olan arkadaşlarınız puan kazandıkça siz de puan kazanabiliyorsunuz.
Sitenin dili ingilizce, ancak ispanyolca, almanca ve fransızca seçenekleri var.

paypal
paypal

Ödemeyi paypala, hesabınızdaki para 50 doları aşınca yapıyor.

Aslında uygulama Yuwie‘deki uygulamanın aynısı.

Facebook Profilin Güvende Mi?

d o g u h a n | 13 January 2010 18:01

Gizlilik, güvenlik gibi konularda hayli radikal tavır sergileyen Facebook, eteğindeki taşları dökmeye devam ediyor.
Adının açıklamak istemeyen bir Facebook çalışanı, 350 milyon civarı üyesi bulunan sosyal ağda her kapıyı açan bir şifrenin bulunduğundan bahsetti. Söylediğine göre sadece şirkete ait IP adreslerinden girildiğinde işe yarayan şifre, istenilen bir profile doğrudan girmeye yarıyormuş. Chuck Norris için rakam, harf ve sembollerle yazılmasıyla oluşturulan şifre artık çalışmıyor. Nedeni artık buna gerek duymamalarıdır. Çalışanlar zaten istedikleri profile ve hatta silinen verilere bile şifreye gerek olmadan ulaşabiliyor.

Bu bilgiler adının açıklanmasını istemeyen bir site çalışanıyla yapılan röportajdan geliyor.

Organik Paylaşım Ağı: Orgalink

admin | 11 January 2010 21:00

orgalink
orgalink

sosyal medya konusu tüm internet gündemimizi işgal etmeye devam ederken ülkemizden yeni bir site hayatımıza girdi: orgalink.net

orgalink kullanıcıların eklediği içeriği paylaşmaları ve bu içeriklere benzer bağlantılar eklemelerini sağlıyor. birçok kategoriden oluşan siteye eklediğiniz içerikleri hem orgalink kullanıcıları hem de üye olmayan ziyaretçilerle paylaşabiliyorsunuz. profilinizden benzer linklere sahip olan kullanıcıları bulup arkadaş listenize ekleyebiliyorsunuz. böylece arkadaşlarınızın favori linklerini takip edebiliyorsunuz. ayrıca sitede bulunan birçok grupda sizinle aynı ilgi alanlarına sahip olan insanlarla tanışabilirsiniz.