bildirgec.org

pratik hakkında tüm yazılar

101 adet çok kullanışlı web sitesi

Sami Erguner | 15 June 2011 11:12

Zaman zaman pek çoğumuz, gerekli programları eksiksiz olan kendi bilgisayarımızın haricinde, farklı bilgisayarlarda da çalışmak durumunda kalabiliyoruz. Örneğin, bir arkadaşımızın yeni bilgisayarına belki daha hala bir antivirüs programı yüklememiş olduğunu farkedebiliyoruz. Kimi zamansa bilgisayarımızdaki yüklü programlar ile çözebileceğimiz işlerimizi, web üzerinden gerçekleştirme isteği duyabiliyoruz. Aşağıda bize farklı konularda faydası dokunabilecek, pratiklik sağlayabilecek 101 adet web sitesi içinde öne çıkanlardan bahsetmeye çalışacağım. Bu 101 adet sitenin listesine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Pizza Çatalı

kosulsuzsevgi | 23 February 2011 10:58

Pizza sevmeyen varmı ki?Bazen kör bıçaklarla pizzayı kesmeye çalışırken doyabiliyoruz.NYFORK hem görsel hem de işlevsel.İster pizzaları ,ister et yemeklerini zahmetsizce dilimleyip,damak zevkinizi almanız için fırsat sunuyor.

google,bing,yahoo arasından hangisini seçsem diyenlere ilaç gibi motor.

eyupcan199 | 16 November 2010 16:29

arama motorları; çoğumuz için internetin giriş kapısı, açılış sayfası hatta internetin ta kendisidir. bu nedenle aramalarımıza en uygun sonuçları veren siteyi seçme mecburiyetine düşüyoruz . ancak burada da yeni sorunlarla karşılaşıyoruz. google’ın kötü olduğu alanda bing, bing’in saçmaladığı yerde de yahoo yükseliyor. işte bu karmaşayı çözmek amacıyla kurulan gedoo üç beş değil tam tamına 4900 arama motorunu kullanarak istediğiniz sonucu size anında veriyor.

standart olarak google altyapısını kullanan gedoo da istediğiniz arama motorunu lokomotif olarak seçebiliyor ve arka plana beğendiğiniz resmi koyabiliyorsunuz. siteyi kişiselleştirmek için üye olmanız şarttır .
denemek isteyenler için :www.gedoo.com

TREBS MAKARNA MAKINASI

cellat erdem | 08 September 2010 11:22

Trebs makarna makinası, makarna ile ilgili tüm işlemleri tek başına yapabiliyor. Tek yapmanız gereken yumurta ve unu koymak, ardından düğmeye basmak. Ve dakikalar içinde makarnanız hazır. Bir seferde 500gr makarna yapabilen makina evinizdeki en büyük yardımcınız olmaya aday.

kaynak

son rakamı 5 olan sayıları birbiri ile pratik olarak çarpma

| 24 March 2010 15:43

evet arkadaşlar;
son rakamı 5 sayısı ile biten iki rakamı pratik olarak çarpalım.
1. 5×5=25 (çok basit bir çarpma)
2. 15×15=225 ( iki basamaklı sayıları çarpar iken pratik bir metod:
2’nci soruya örnek verelim:

15×15
burada son iki 5 sayılarının çarpımı hep 25’tir. bu rakamı aklımızda tutuyoruz. ilk 15 rakamının birinci 1 sayısına 1+1 ekliyoruz=2 oluyor.
sonuç: 2 rakamını yazıyoruz ve sonuna 25 ekliyoruz.
cevap olarak: 15×15=225

*bir örnek daha verecek olur isek;
25×25=? rakamlarını pratik olarak çarpalım.
yine 5×5 çarpıyor 25 rakamını bir kenara yazıyoruz. kaldı 2 rakamı bu 2 rakamına 1 sayısını ekliyoruz. (2+1=3) 3 rakamı ile ikinci 2 rakamını çarpıyoruz. 3×2=6
son olarak: 6 bulduk. daha önce de yazdığımız 25 rakamını 6 rakamının yanına yazıyoruz.
cevap: 625

Online Servisler internet hizmetleri rehberi açıldı

NLPMaster | 10 March 2010 11:22

İnternetin sunuduğu nimetlerin sınırları başdöndürücü bir hızla artmaya devam ediyor. Hatta kısa bir zaman sonra bilgisayarımızın işletim sistemi bile internetten kullanılabilir hale gedliyor.

Hayatımız bunca online bir hal almışken online servisleri biraraya getirmenin önemi sanırız kaçınılmaz.

Bu amaçla yola çıktığı belli olan onlineservisler.com sitesi internet denizinde yer alan online servisleri haber yaparak bize internetin nimetlerinden daha fazla yararlanma imkanı sunuyor.

KEDİLİ YAŞAM İÇİN PRATİK ÖNERİLER

admin | 08 February 2010 10:28

Kedi’siz asla, diyorsanız; ya da hiç aklınızda yokken kendinizi bir – belki de iki, üç, dört..- kedi ile yaşamınızı paylaşırken buluverdiyseniz; eminim bütün kedi severlerin karşılaştığı “temel” sorunlar bazen sizi de yoruyordur. Aşağıdaki önerilerin pisileri ve sizleri rahatlatacağını düşünüyorum (16 kedi’li yaşamımızda tecrübe ile sabittir) :
-Kedinizin tuvaletini tuvalet kabı dışında bir yere yapması durumunda çamaşır suyu ya da alkolle bölgeyi temizlemeniz, kedinizde ters etki bırakacaktır. Çamaşır suyu ve alkol, kedinin idrar kokusuna çok yakın bir koku bırakacağından kediniz sürekli oraya tuvaletini yapmasını istediğinizi düşünecektir. Bölgeyi yarı yarıya su ve sirkeyle silmeniz daha uygun olacaktır. Tuvalet alışkanlıklarında uzun süreli bozukluk görülmesi ciddi sağlık problemlerinin işaretidir. Lütfen bu gibi durumlarda doktorunuza baş vurunuz.
– Tüy dökülmesi! Plastik/tıbbi eldiven giyip kedinizi okşadığınızda tüylerin eldivene toplandığını göreceksiniz. İçi kalınca bir çorabı hafif nemlendirip, ters çevirip elinize geçirdikten sonra kedinizi okşamanız da fazla tüylerin alınmasını sağlayacaktır. Her gün taranması en etkili yöntemdir.
– Kanepe tırmalama: Kedinizin tırmalamasını istemediğiniz yer/köşelere portakal yağı/esansı damlatabilirsiniz. Kediler turunçgillerin kokusundan rahatsız olur. Oraya yanaşmayacaktır. Kedi tırmalama tahtaları ya da dışarıdan getireceğiniz temizlenmiş bir kütük de kedinizin hoş vakit geçirmesini sağlayacaktır.
– Sistit: Özellikle kısırlaştırılan erkek kedilerde karşımıza çıkan bir sorundur. Arada bir kaynatılmış maydanoz suyu sunmanız kedinizin idrar yolu sistemini destekleyecektir.
– Salon bitkileri: Kediler yuttukları tüy topaklarını çıkartmak için ot yeme ihtiyacı duyar. Kediniz için bir saksıda çim yetiştirirseniz, kendi çimini tercih edip çiçeklerinizi rahat bırakacaktır. Dışardan çim getirmeniz parazit yumurtası almasına neden olabilir. Bu nedenle lütfen taze çim yetiştiriniz. Arpa tohumundan elde edeceğiniz daha kalın çimen, kedinizi daha da mutlu edecektir.
– Mamanın etrafa yayılması: Kediler genel kanının aksine çukur/derin tabaktan değil de düz tabaktan yemek yemeyi tercih eder. Çukur tabak yemek yerken bıyıklarının değmesiyle rahatsız olmasına neden olur. Kedinize düz tabakta servis yaparsanız, mamasını kabın dışına çıkartma ihtiyacı duymayacaktır.
– Annesiz bebek kedi: Annesiz bebek kedi bakıyorsanız, bir çalar saati ısıtılmış havluya sararak ona “anne kalp atışları” sağlayabilirsiniz. Böylece pisicik kendisini güvende hissedecektir.

USB MASAJ ALETİ

sempesif | 23 November 2009 14:09

Gün boyunca bilgisayar karşısında çalıştıktan sonra oluşan boyun ağrılarını dindirmek için artık kimseye ihtiyacınız yok. Bu zamazingo ile artık usb girişi bulduğunuz her yerde masaj keyfini yaşayabilirsiniz.

11.69$ alabileceğiniz bu zamazingoya sahip olmak için tıklayınız.

Ion Usb Turntables (Plak Kopyalama)

sempesif | 26 October 2009 16:13

Plak arşiviniz var ve bunları dijital ortama atıp istediğiniz yerde dinlemek istiyorsunuz. Ya da plaklarınızı cd ye aktarmayı düşünüyorsunuz. O zaman ION USB TURNTABLES sizin için üretilmiş.

Bu ürünü usb ile pc’nize bağladığınızda yüksek kalitede, pratik ve hızlı kopyalama yapma imkanına kavuşmuş oluyorsunuz. Ürün ile ilgili ayrıntı burada ve burada