bildirgec.org

port hakkında tüm yazılar

Local Port Forwarding Hakkında…

admin | 01 September 2009 16:35

Bugün bir java uygulamasının, bizi azizliğe uğratması sonucu, epeydir aklıma takılan bir konuyu çözme fırsatına sahip oldum. Lokal Port Yönlendirme ;

Nedir bu lokal port yönledirme?

En basit örneğiyle, bilgisayarınızda web sunucusu 80 numaralı porta çalışırken, 80 numaralı porta gelen ve giden tüm trafiği, aynen 8080 numaralı porta yönlendirmek, yani bilgisayarınızın 8080 portundan hizmet vermesini istiyorsanız, lokal port yönlendirmesi yapabilirsiniz. Benzer şekilde 80 portundan gelen ve giden tüm trafiği, başka bir PC nin başka bir portuna da yönlendirmeniz mümkündür.

Google’ın başı yine dertte. hem de iki kere.

siriusbee | 31 August 2009 15:49

Gün geçmiyor ki Google’a açılan davalara bir yenisi daha eklenmesin:) Ama bu defa diğerlerinden çok farklı bir durumdan dolayı dava açıldı. Olay şöyle gelişmiş: Rosemary Port adındaki bir blogcu Google’ın blog sitesinde “New York Şehrindeki Fahişeler” anlamına gelen “Skanks in NYC” adında bir blog açar. Bir süre sonra Liskula Cohen adında bir Vogue modeli, bu blogda kendisine fahişelik suçlamalarının ve iftiralarının bulunduğunu ve Google’un da buna izin verdiğini iddia ederek dava açar. model kızımız mahkemede Google’a bu tür durumlarda blog sahiplerinin isimlerinin açıklanmasını talep eder. New York mahkemesinin kararına göre Google davayı kaybeder ve blog sahibinin adını açıklar.

15 nisandan itibaren mailiniz çalışmayabilir – ttnet 25 portunu kapatıyor

Xas | 13 April 2009 15:02

ttnet e-maillerimizi “daha güvenli” hale getirmek amacıyla 25 portunu kullanıma kapatıyor. ttnet’in sitesinde yapılan açıklamaya göre 15 nisan’dan 30 nisan’a kadar aşamalı olarak seçilen pilot bölgelerdeki dinamik ip adreslerinde 25 portu kapatılacak. bu da demek oluyor ki eğer outlookveya benzeri bir program aracılığıyla mail alıp gönderiyorsanız bu tarihlerden itibaren sorun yaşayabilirsiniz.

ttnet’in açıklamasına göre spam ve zararlı program gönderilmesini engelleme amacıyla devreye girecek bu uygulama ttnet’in “internet dünyasının lider şirketi olarak artan spame-postaların önlenmesine karşı aktif bir rol alması gerektiğini düşünmesi” sonucu ortaya çıkmış. ttnet 25 portu yerine 587’nin kullanımını öneriyor.

asp’de request ve response nesneleri

admin | 10 February 2009 18:44

ASP’de request ve response nesneleri çok hayati önem taşırlar. Bu yazıda size bu nesnelerin nasıl kullanıldıklarını ve ne işe yaradıklarını anlatacağım. request kelime anlamı olarak talep etmek-istemek demektir. Bu nesne ile serverdan, çerezlerden veya formlardan veri talep ederiz-çekeriz. response ise kelime anlamı olarak cevap-lamak, talebi yerine getirmek anlamına gelir.

response.write
Bu komut ekrana kullanıcı tarafından görüntülenmesini istediğimiz yazıları yazdırabiliriz. Örneğin;

1
2
3
<%
response.write "kodaman.org"
%>

komutları ile ekrana kodaman.org yazdırabiliriz.

TTNET’TEN Hızlı İnternet ”VDSL2”

darkbloodcfl | 29 January 2009 15:58

26 Ocak 2009 tarihinde çıkması beklenen VDSL2 sonunda kullanıma açıldı hemde güzel bir kampanyayla.Kampanyanın detayları şöyle;* VDSL2‘ye hemen başvuruyorsunuz, hemde bağlantı ücreti ödemeden, ayrıca yanında 4 portlu VDSL2 kablosuz modem bedava.
Ayrıca;* 31 Ocak 2009 tarihine kadar müşteri hizmetlerinden veya internet üzerinden başvuranlar 2 Gb’lik USB bellek kazanıyor.

Kampanyadan hem yeni hem de mevcut tüm TTNET müşterileri faydalanabilir.”

Firewall ınızı test edin

devrimyilmaz | 19 August 2008 18:31

Firewallınıza güvenemiyorsanız,içnizde şüphe varsa buyrun burdan test edin. Einfacher scan en çok tehlikedeki portlar. Erweiterscan daha genis port taraması.

EZ Yego USB Drive

semazem | 10 January 2008 10:19

Ritek tarafından üretilmiş olan bu USB bellekler, USB portunuzu işgal etmiyor aksine sayısını arttırıyor. Her birinin üzerinde 2 USB portu daha bulunan USB 2.0 destekli bellekler, 1, 2 ve 4 Gb kapasitede ve 6 farklı renkte.