bildirgec.org

planlar hakkında tüm yazılar

haftanın sözü-7-

| 23 March 2009 13:12

www.yildiraycicek.com
www.yildiraycicek.com

Bu hafta sonu seçim günü. Aylarca ütülenen kafalarımızın son günü.

Liderler, kendilerini destekleyen halkın temel isteklerini çözemedikleri ve o istekleri anlayamadıkları zaman popülariteleri ve etki güçleri azalır ve hatta biter. İşte bu durumda, yahu sen şusun büyük düşün, sen busun büyük düşün diyerek, insanların bu sefer düşüncelerine (bıyık altında küçümseyerek) hükmetmeye çalışırlar. NAFİLE…

Geçmek istediğiniz kapının farkındayız. Bizi tanıyamayan, anlayamayan, isteklerimize ve ihtiyaçlarımıza uyumlu olamayan yanlış akıl hocalarına ihtiyacımız yok; şüpheler inançlara zarar verir. Şüpheliler listesinde olup da, güven eksikliklerinizi insanlara büyük düşün diyerek kapatamazsınız.

Sözüm liderlere; “ Küçük planlar yapmayın, büyük düşünün.”

Hayat,ölüme şükret seni onun yüzünden seviyorum !!!

kelebeklerozgurdur | 21 November 2007 09:44

Büyük umutlarla bakmıştı herkes gibi, O da geleceğe…Hayalleri adım adım gerçeğe dönüşecekti. Başarıyı yakalayacak, adından söz ettirecekti tüm eş dostuna….Mutluluk hep peşinde dolaşacak,sevmenin ve sevilmenin verdiği en görkemli coşkuyu sonuna kadar yaşayacaktı….

Bu gün gidişinin 2.yılı….Düşlediği hiçbir şeyi beceremedi yazık ki….İsteklerini sadece aklında hapsetti, bunları uygulamaya geçirecek adımı atamadı bir türlü…Oysa ne çok isteği vardı zamanını beklediği….
Bu gün gidişinin 2.yılı….Gökyüzü aynı o gece gibi kıpkırmızı,fırtınanın ürkütücü sesi kulaklarımı tırmalıyor…Gözlerimi tavana dikmiş,düşünüyorum…ÖLÜM NEDİR ????
Gidenin bir daha gelmemesi ile sınırlı sonun başlangıcı mı,Gidenin yepyeni bir hayata başlayacağı yolun başlangıcı mı ?