bildirgec.org

pkk hakkında tüm yazılar

kürt Kardeşlerimiz Kandırılıyor

anzaar | 08 September 2010 16:29

Kürtler Kardeşlerimiz Kandırılıyor !
Dağda gezip pkk militanı yada sempatizanı insanlar bağımsızlık uğurunda savaştıklarını düşünüyorlar ama aslında sadece kukla olduklarını farkında değiller! İşte size israilin pkk yı nasıl kullandığını anlatan 1-2 sorunun cevabı
İsrail ne istiyor ?,

Demokratik Açılım ve Terör konusunda Hükümet ve Muhalefet nerede duruyor?

arago | 12 December 2009 12:43

Ülkemizin huzuru adına iyi niyetle atılmış bir adım, hatalı bir ifadeyle yapılan başlangıç ve sonradan düzeltilen bir tanımla başladı demokratik açılım. Muhalefetin blok halinde, içeriği ne olduğu bilinmeden açılıma karşı sert bir duruş sergilemeleri anlaşılır gibi değildi. Kamuoyu yoklamalarında halkın %75’i açılımı destekler görünüyordu. Ancak açılımın ilk adımları ile başlayan PKK terörü halkın bir kısmında kafa karışıklığına neden oldu. Bunların arasında AKP’ye oy veren insanlar da bulunuyor.

Çiller’den pkk ya nihai darbe

il mare | 13 November 2009 13:27

Melodi…

Büyük süreçten küçük bir kesit;

1986 da küçük eylemler ve yer altı…
1986 ve 1987 de yaptıkları değişikliklerle güçlendi pkk.
Ekim 1986 sonunda terör örgütü,3. Kongresini yaptı.Önemli kararlar aldı.Kırsal alanda dağ örgütlerinin yetmediğini gördüler.Lojistik destek ve şehir birimlerinin,milislerin önemini anladılar.Uzun süreli çalışmaya başladılar.1986 kışı boyunca vergi toplamak, asker toplamak ve şehir birimlerini oluşturmak için planlama yaptılar.1987 nin mayıs haziran aylarında Mardin taraflarında Peçenek ve Pınarcık katliamlarıyla Siirt’te Eruh’un Milan,Uludere’nin Işıkveren köyü katliamlarını yaptılar.Silahlı propagandaydı bu.Halka korku salıp, ‘devletin değil,bizim yanımıza gelin’ mesajını vermek istediler.

KÜRT AÇILIMI VE HİTLER

antiemperyal | 23 October 2009 09:47

C.Eren ÇELİK

Açılım dendi, saçılım dendi işte bugün gelinen noktada 34 tane PKK’lı geldi, bu PKK’lı grup serbest kaldı, 2 gün boyunca mitingler düzenlendi, gövde gösterisi yapıldı.

İşin en ama en garip ve acı yanı şu ki; İçişleri Bakanı bu teröristlerin Türkiye’ye girişlerinin hukuki zemininin “etkin pişmanlık yasası” olduğunu ifade ediyor ancak gelen teröristlerden (yoksa barış elçisi (!) mi demeliydim ?) hiç birisi “etkin pişmanlık yasasından” yararlanmak istemiyor. Sebep olarak da pişmanlık duyacakları bir şey yapmadıklarını ifade ediyorlar.

İYİ Kİ YAZI İCAT EDİLMİŞ !

antiemperyal | 10 October 2009 15:41

C.Eren ÇELİKBoşuna demiyoruz kardeşim “Eller gider Mersin’e biz gideriz tersine” diye…

Bütün Dünya, 3G teknolojisine geçmiş, görüntülü konuşma devri başlamış, yakında neredeyse karşılıklı hologramlarla konuşulacak, biz “mektuplaşıyoruz”.

Yahu Başbakanımızın şair ruhlu olduğunu bilirdik de nostaljiyi bu kadar sevdiğini bilmezdik. Halbuki o ne ince ruhlu, o ne kibar, o ne ince bir tavır öyle…

Koskoca Başbakanımız, hem de “Kasımpaşalı” Başbakanımız almış eline kağıdı kalemi, ana muhalefet partisi liderine “mektup yazmış”. Merak ediyorum içine kurutulmuş gül falan da serpiştirmiş midir acaba ?

Kürt Açılımının İçeriği Ne Olmalı?

64egesel64 | 10 October 2009 09:33

İşte benim kürt açılımım:

1. Öncelikle toprak reformu yapılmalı. Ağalık ve aşiret sistemi kaldırılmalı, toprak işleyenler arasında eşitce paylaştırılmalı, suça karışan ve suç örgütü gibi çalışan aşiretlerin kökü kazınmalıdır.

David L. Philips Kimdir?

kharis | 02 October 2009 14:24

David L. Philips
David L. Philips

ABD Dışişleri Bakanlığı ve de BM Genel sekreterliği eski üst düzey danışman ve yönetici olan David Philips halen NewYork ve Colombia Üniversitelerinde ders vermektedir. Ayrıca 2001’de kurulan Türk-Ermeni Uzlaştırma Komisyonunun kurucusudur. Peki ne maksatla Türkiye ile ilgili ciddi meseleler doğurabilecek bu sözde Demokratik Açılım Planını gün yüzüne çıkarmıştır ve iktidar tarafından ciddiye alınmıştır.Varan 1) Birleşmiş Milletler konseyinde ” 1915 Ermeni Olayları bir soykırımdı ” tespitinde bulundu. Varan 2) 15 Ekim 2007’de Pkk’nın silahsızlandırılması , Dağıtılmasıve entegrasyonu raporunu hazırladı. Üstelik şimdi gün yüzüne çıkan bu 2007 raporunun Türkiye Dışişleri Bakanlığının izniyle yayınlandığı belirtildi. Ve son bomba olarak da 3) 2009 Haziran ayında ” Türkler ve Iraklı Kürtler arasında Güven Tesisi” isimli yeni bir rapor yayınladı. Bu rapor direk olarak Philips’ten çıkmadı. Abd’de yer alan Atlantik Konseyi burada paravan olarak kullanılıyor. Ne ilginçtir ki ülkemiz aleyhine Ermeni Soykırımı’nı destekleyen ve ülkemizin önünü kapayan Norveç’te bu raporun finansörü. Açıkçası çok iyimser olamayacağım Norveç barış timi rolundeki safsatalara. Amaç çok belli Kürt sorunu olarak dile getirilen meseleyle belki de ülkemiz bölünmeye çalışılıyor. Türk kökenli bile olmayan bir sözde mimar şekillendiriyor ülkemizin geleceğini. Uzun süredir Türkiye aleyhinde polemik yaratan ve rapor hazırlayan tilki bir şahsiyet David Philips. Bizim böyle bir raporun varlığına ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum ki hükümet bunları nasıl olur da ciddiye alarak görüşmelerde bulunuyor anlamış değilim. Kanıma dokunuyor ve Bu rapor elimizde patlayacak !

Kürt Açılımı, AKP ve Yanlışları

64egesel64 | 29 September 2009 22:44

İktidar ortaya ” Kürt Açılımı” adı ile bir mesele ortaya attı. Bu açılım ile terörün biteceğinii Doğu ve Güneydoğu da mutlak bir barışın egemen olacağını dile getirdiler. Fakat bu açılımın ne şekildeolacağı konusunda ne Başbakan ne de AKP milletvekilleri ortaya somut bir proje koyamıyorlar. Ayrıca muhalefet partilerini de kendilerine destek vermedikleri için suçluyorlar. Muhalefet partileri de haklı olarak içeriğini bilmedikleri bir konuya destek vermeyeceklerini söylüyorlar.