bildirgec.org

peter fonda hakkında tüm yazılar

Yuma Treni; 3:10 to Yuma (2007)

elizabethtaylor | 18 September 2011 11:07

Quentin Tarantino’nun henüz sinemaya atılmamışken çıraklık yaptığı dükkandan Elmore Leonard’ın romanını çaldığını ve bu yüzden ıslahevine gönderildiğini bir çoğumuz bilir. Hikayeyi duyan herkes Leonard’ın kalemini merak eder. İşte “3:10 to Yuma“, meraklı sinemaseveleri tatmin edecek türden bir aksiyon gerilimi. Amerikan yönetmen James Mangold tarafından çekilen film, 2007 senesinde gösterime girdi. En İyi Müzik ve En İyi Ses Düzenleme dallarında Oscar adayı olan yapımda usta aktör Russell Crowe, Batman serisi ile herkesin beğenisini toplayan Christian Bale, Ben Foster, Logan Lerman, Dallas Roberts, Gretchen Mol, Alan Tudyk, Peter Fonda, Vinessa Shaw ve Johnny Whitworth rol alıyor. Bütçesi yaklaşık 55 Milyon Dolar olan yapım, Hollywood’un Western’e olan ilgisini yeniden diriltti.

Easy Rider

uuuucar | 29 June 2009 16:24

Filmin afişi
Filmin afişi

Çekildiği günden bugüne kadar gençleri etkileyen; giyimlerini, tavırlarını, hayata bakışlarını, duruşlarını, yürüyüşlerini, konuşmalarını ve hatta beğenilerini alt üst eden tam manasıyla Kült bir film.
Easy Rider ın Türkçe karşılığı “geniş insan” dır. Çalışmayan, para kazanma derdi olmayan, güncel sorunları kafasına takmayan insan tipidir. Zaten film de Amerika’yı motorlarıyla gezen iki hippinin,Wyatt (Peter Fonda) ve Billy’nin (Dennis Hopper), öyküsü anlatılmaktadır. Ardından bu öyküye Jack Nicholson da katılıyor ve film tadından yenmez bir hale geliyor.Bağımsız sinemanın en önemli filmlerinden biridir. Hiç bir zaman değerini kaybetmemiş, aksine her geçen gün değerine değer katmış bir yol filmidir.
Ayrıca o günler de stüdyo dışında da sinema çekilebileceğini ispatlaması açısından ve düşük bütçesiyle Hollywood’a kafa tutan bir yapıdadır.Kendi dönemine ait; Dustin Hoffman ile Jon Voight döktürdüğü Midnight Cowboy ve Alice’s Restaurant la birlikte sinema tarihini kökünden sarsan özelliğe sahiptirler. Bu yüzden de muhafazakar kesimler tarafından pek sevilmeme gibi bir durumları da söz konusudur.

Motosikletli Filmler

turictanyel1 | 14 February 2009 12:38

The Dark Knight
The Dark Knight

Chris Corbouldtarafından tasarlanan bu muhteşem Batpod‘un her iki tekerleğide 508mm ve her ikisinin içinde de motor bulunmakta.
Ayrıca bu batpod’un tek sahibi gösteri showları için sürücülük yapan Jean-Pierre Goy‘dur. Maliyeti ise sır gibi saklanmaktadır.

Terminator 4
Terminator 4
Terminatör 4
terminatör 4 salvation

5 Haziran 2009 da gösterime girmesi beklenen Terminator Salvation filminde kullanılacak korkutucu robot motosiklet, tasarımcılara yeni farklı bir bakış açısı kazandırmış durumda. Yarı robot yarı motosiklet görünümde olan moto-terminatorün ilk bakışta çatık, kırmızı gözlü suratı dikkat çekiyor. Önceki 3 serisinden farklı olarak bu filmde robotlara daha çok rol verilmiş. John Connor rolü ise Batman’in son serisindede gördüğümüz Christian Bale‘e ait.

YAKINDA İZLEYECEKLERİMİZ…

tenedian | 04 December 2006 18:44

Önümüzdeki yıl içinde izleyeceğimiz bilim kurgu filmlerini merak ediyor musunuz?
İşte kısa bir liste:
TRANSFORMERS:
Yönetmen:Michael Bay
Oyuncular:Jon Voight, Bernie Mac, John Turturo, Tyrese Gibson, Dane Cook
İzleyeceğimiz muhtemel tarih: 2007 Temmuz
Websiteleri: http://www.transformerslive.com/
APOCALYPTO:
Yönetmen: Mel Gibson
Oyuncular:Dalia Hernandez, Marya Serbulo, Gerardo Taracena, Raoul Trujillo
İzleyeceğimiz muhtemel tarih:2006 Aralık
Websiteleri: http://www.apocalypto.com/
HARRY POTTER AND THE ORDER OF THE PHOENIX:
Yönetmen:David Yates
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes
İzleyeceğimiz muhtemel tarih:2007 Temmuz
Websiteleri: http://www.harrypotterorderofthephoenix.com/
GHOST RIDER:
Yönetmen: Mark Steven Johnson
Oyuncular:Nicolas Cage, Wes Bentley, Eva Mendes, Sam Elliott, Peter Fonda
İzleyeceğimiz muhtemel tarih: 2007 Şubat
Websiteleri: http://www.sonypictures.com/movies/ghostrider/index.html
JURASSIC PARK 4:
Yönetmen: Joe Johnston
Oyuncular: Keira Knightley, Sam Neill
İzleyeceğimiz muhtemel tarih: 2007 sonu