bildirgec.org

pet hakkında tüm yazılar

evcil hayvanınız var ise yaşadınız kapıya mama servisi başlamış

afroma | 30 March 2010 10:59

PetShop sahibi bir arkadaşım sürekli PetShop’ların ne kadar sorumsuz ve sorunlu yerler olduklarını söylüyordu. Ben de bunun üzerine onunla sürekli sohbet ederdim.

Geçenlerde bir internet sitesi açmış ve çok hoşuma giden birkaç işlem yapmış. Bunları size hemen açıklayacağım eminim sizin de hoşunuza gidecek.

KapıyaMama bu adreste kendileri bir internet sitesi kurmuşlar ve bu site üzerinden aldığınız ürünleri 9:00 – 22:00 Saatleri arasında İstanbul Avrupa yakasında iseniz kapınıza kadar teslim ediyorlar. Bir de kendileri toptan satış sistemine sahip oldukları ve birçok markanın bayisi oldukları için acayip ucuz rakamlara satıyorlar ürünlerini… Mesela 92 liralık bir mama bu arkadaşlarımın sitesinde 55TL 🙂

Robopet

angelsdemos | 12 November 2009 15:34

Artık robot bir ev hayvanınız var! Adı Robopet! Yürür, koşar, oturur, havlar, yuvarlanır. Bir ev hayvanın yapabileceği her şeyi yapar. Etraftaki nesneleri ve insan hareketlerini algılar.

Özellikleri

  • Yürüme ve koşma gibi gerçekçi biyomekanik hareketler.
  • Hareket sensörleri ile sizinle iletişime geçer
  • Çevre bilinci ve etkileşim
  • Sonik sensörler ile seslere yanıt verir.
  • Hareket sensörleri ile insan hareketlerine yanıt verir
  • Uzaktan kumanda ile serbest davranış modu

Köpeğinizin Derdini Bu Aletle Anlayabilirsiniz

Bygumus | 10 August 2009 13:10

Bir Japon oyuncak şirketi öyle bir aygıt icat etti ki iddia edildiğine göre bu aygıt köpeğinizin havlamasından köpeğinizin hangi duyguda olduğunu anlıyor ve bunu kelimelere döküyor.

Bowlingual Voice
denilen aygıt; konuşabiliyor ve 6 duyguyu da anlayabiliyor. Bu duygular üzüntü, sevinç, tehlikeye karşı uyarma, ihtiyaç hali, mutluluk ve hayal kırıklığı.

Ayrıca konuşulan “benimle oyna” “beni yalnız bırak” ve “üzgünüm” gibi deyimleri de kaydedebilme özelliğine sahip.

Bowlingual Voice
Bowlingual Voice

2009 Tokyo Oyuncak Şovu’nda gösterilen aygıtın olgun köpeklerde en iyi çalıştığı söyleniyor.

Takara Tomy tarafından üretilen £129 değerindeki aygıt köpeğin boynuna bağlanan bir mikrofona ve hayvan sahibinin taşıması için temel işlemler yapan avuç-içi aygıta sahip.

Köpek havladığında mikrofon ses kaydı yapar ve mikrofon kaydedilen ses verisini sahibinin kablosuz olan avuç-içi cihazına aktarır. Sonra cihaz, veriyi kelime olarak tercüme eder. Tercüme edilen kelime hem sesli hem de dijital olarak hayvan sahibine iletilir.

hayvan havayolları …

iMania | 29 March 2009 20:12

pet airways
pet airways

Uçakta hayvan dostu ile seyahat edenler bilir, ikiniz için de hoş olmayan bir yolculuktur. Genellikle kargo bölümünde seyahat eden hayvanlar indiğinizde tam bir depresyon içinde olabiliyorlar. Bir iki çok daha kötü deneyim yaşayanlar olduğunu da biliyoruz. Bunu aşmanın bu güne kadar iki yolu vardı, ilki ve pek de genele hizmet etmeyen şekli özel uçak kullanmak, ikincisi ise (köpekler ile kısıtlı olmak üzere) engeliniz dolayısı ile köpeğinize yanınızda ihtiyacınız olduğunu kanıtlamak.

şimdi bunlara çok daha iyi bir alternatif bulundu. petairways (hayvan havayolları) amerikada doğu ile batı arasında seferlerine başlıyor. Bu havayollarında ev hayvanınız kabin de seyahat edecek, hatta uçağa binmeden önce de pet-lounge’da ağırlanacak. bir hayvan hostesi onlara hizmet edecek, merak ederseniz uzaktan ne yapıyor diye bakabileceksiniz. Tek kısıt sizi uçağa almıyorlar.

Sanal Tasma

erenderen | 31 January 2009 12:32

Sanal Tasma
Sanal Tasma
Özel Tasma ve Verici
Özel Tasma ve Verici

Bu zamazingo evinde köpek besleyen hayvan severler için tasarlanmış. Wireless sinyaliyle çalışan bu zamazingo sadık dostlarınızı, onlara yasakladığınız odalara girmemesi veya mobilyalarınıza yaklaşmaması konusunda eğitmenize yardımcı oluyor. Örneğin yiyecekleri aşırmak için mutfağa girmelerini, sabah sizi uyandırmak için yatağa çıkmalarını engelleyebilirsiniz. Bir nevi sanal tasma veya çit görevi görüyor. Köpeğiniz, vericiyi yerleştirdiğiniz alana yaklaşınca ona zarar vermeyen bir sinyal yayıyor ve boynundaki özel tasmayı harekete geçirip, onun geri dönmesini sağlıyor. Köpek birkaç denemeden sonra oraya yaklaşmaması gerektiğini öğreniyor. Set kablosuz sinyal yayan bir verici ve özel bir tasmadan oluşuyor. Verici üç adet AA, tasma ise iki adet CR2032 pil ile çalışıyor. Satışı şurada. Merak edenler burayı inceleyebilirler.

Evcil Hayvanlar İçin Yağ Oranı Ölçüm Aygıtı

zabun | 06 December 2008 21:36

Kao‘nun sunduğu bu aygıt ile, evcil hayvanlardaki vücut yağ oranları kolaylıkla ölçülüyor. Bu küçük dijital cihaz, obeziteye bağlı diyabetlerin, kalp-damar rahatsızlıklarının gelişmesini önlemek için koruyucu hekimlikte kullanılabiliyor. Bu sayede veteriner hekim hasta sahibine uygun rasyon ve egzersiz tavsiye edebiliyor. Bazı vakalar dışarıdan normal görünselerde, organları arasında aşırı yağlanma olabilir. Bu vakalar gözden kaçabileceği için daha sağlıklı kararlar vermek adına, beden yağ oranının doğru tespitine ihtiyaç duyulmakta. Kullanımına gelince cihazın metal uçları -hayvanın tüyleri aralanarak- cilde temas ettirildikten sonra, cihazın düğmesine basılıyor ve birkaç saniye içinde LCD ekrandan yağ oranı yüzdelik olarak gösteriliyor.

[ohgizmo]

R2 Balık Eğitim Okulu Kiti

l337 | 23 October 2008 15:42

R2 Fish Training School Kit
R2 Fish Training School Kit

Balığınızı eğitmek mi istiyorsunuz? O zaman tam yerine geldiniz! İşte balığınızı eğitmek için gerekli herşey bu sette.

Bu set ile balığınız futbol, basketbol, amerikan futbolu, tünel içinden geçme ve bir çok şey daha öğretebilirsiniz. eğitimli balıkların hünerlerini görmek isterseniz sizi şöyle alalım

Masaj Eldiveni

iMania | 13 October 2008 16:23

Hem kediniz hem de köpeğiniz için titreşimli masaj eldiveni. 3 pille çalışan zamazingo ile yaptığınız masaja ev arkadaşlarınız (yani kediniz veya köpeğiniz:) bayılacaklar (diye yazıyor satış sitesinde ama kedinin yüz ifadesi pek öyle değil sanki). Bilek kısmı bileğinize göre ayarlanabiliyormuş ve sadece 19.98$.