bildirgec.org

paylaşma hakkında tüm yazılar

mutlaka ana okulu

nazokiraze | 19 May 2011 19:55

Bazı ebeveynler çocuklarını çeşitli sebeplerle ana okuluna göndermiyorlar.Maddi sebeplerden dolayı olanları bir kenara koyarsak çocuğun okuldan bıkmasından korkan ve bu sebepten ana okuluna gitmesine gerek olmadığını savunan anne babaların yanı sıra bir sene daha okula getir götür derdi ile uğraşmak istemeyenlerin de fazla sayıda olduğunu düşünüyorum.

Oğlum bu yıl ana okuluna başladı ve başladığında kalem tutmayı bilmiyordu (elinde su şişesi veya lolipop gibi dümdüz tutuyordu) uyku saatleri bellisiz, sürekli hareket halinde azgın, kuduruk bir çocuktu.(hala azgın kuduruk ama nedense öğretmeni sınıfında çok uslu olduğunu söylüyor)

buzzda paylaş

florhasan | 29 June 2010 16:45

Sosyal medya kullanıldıkça kullanılan servislerin sayısı da giderek artıyor. Hayatımıza biraz sonradan katılmış olsa da kullanım rahatlığıyla göz dolduran Google servisi Buzz’da paylaşmanın site üzerinde bulunan paylaşma butonları ve google servisleri(Google Reader) dışında oldukça zor olduğunu farketmişsinizdir. Facebook’un kullandığı ‘facebook’ta paylaş’ yer imini (bookmark) Google Buzz’a uyarlanmış ve ortaya kullanışlı bir şey çıkmış.

Yer imi

javascript:var%20link=’http://www.google.com/buzz/post?url=’+encodeuricomponent(window.location.href);(function(){if(!window.open(link,’share%20on%20buzz’,’toolbar=0,status=0,resizable=1,width=685,height=360′))window.location=link;})()

Yukarıdaki linki tarayıcınızın yer imi çubuğuna taşıdıktan sonra oluşan butona sağ tıklayarak butonun linkini düzenleyin ve yukarıdaki kodu kopyalayın. paylaşacağınız siteyi açtığınızda butona basıp paylaşma ekranını açabilirsiniz.
Google Buzz’un paylaşma sistemi (imajları alması, yazıların özetini yapması gibi) Facebook kadar gelişmiş değil fakat Buzz kullananlar için gayet yararlı bir araç.

Kaynak

İlginç Bir Hareket: Gazeteni Paylaş!

ugurgenc | 20 March 2010 16:03

bir kesinlik vardır ki ülkemizde bir şeyler okuma isteği çok az. en iyi avukatlar yada doktorlar bile ellerine bir gazete olsun alıp okumuyorlar. bazılarımız da gerçekten bilgisizlikten memnun durumdalar.

Hareketin İlk Başarısı :D
Hareketin İlk Başarısı 😀

Hareket Adresi: GazeteniPaylas.Co.Cc

gazeteni paylaş hareketi; 2 Öğrencinin 18 mart 2010 da bir otobüsteki anlık kararlarından ortaya çıkmıştır.

gazeteni paylaş hareketiyle bu iki öğrenci ve arkadaşlarıyla milletimizi şikayet ederek değil, küçük hareketler ile düzeltmek amaçlanmıştır.

ÖZVERİ

teacher07 | 23 November 2008 15:18

Aylar öncesinden hazırlanmıştı, öğrencileri de kendi de. Milli bayram, hem de çocukların bayramıydı. Program hazırdı, Piyes, şiirler, monologlar, marşlar, türkü ve şarkılar… Çocuklar canla başla uğraştılar. Görevlerini en iyi şekilde yerine getirecekler, arkadaşlarından, öğretmenlerinden, velilerden alkış alacaklardı. Öyle küçümsenecek bir olay değildi bu çocuklar için.

Birçok kere provasını yapmışlardı. Yinede eksikleri kalmaması için, büyük bir titizlik vardı. Her provadan sonra, arkadaşları hakkında eleştiri ve övgüleri konuşuldu. İyisini yapacaklarının bilinciyle diğer provaya daha iyi hazırlandılar. Marşlar, türküler ve yöresel oyunlar hummalı bir şekilde hazırlandı.

İnternetin çılgın Türkleri

Bugra AYAN | 28 July 2008 11:02

Millet olarak bazı tipik özelliklerimiz var.
Günlük yaşamda dikkatimizi çok çekmeyen bu özelliklerimizin internet gibi ‘özgür’ bir ortamda nasıl etkiler yaratacağını analiz etmemiz, hem “İnternetin geleceğinde Türklerin durumu” hem de “Türklerin geleceğindeki internetin durumu” açısından önemlidir.

Mesala;özgürlüğümüze düşkünüz, hoşgörülüyüz, paylaşmayı seviyoruz.

Geçmişimizle gurur duymaktan hoşlanıyoruz.

Bu noktada genç nüfusumuzdaki enerjiye dikkat etmeliyiz. Çünkü tarihe yön veren bu özelliklerimiz, internetin geleceğine de yön verecek gibi gözüküyor.
İnternet kayıtları bize bu konuda ciddi ipuçları veriyor.

Video: İndirme, çevirme, paylaşma, favorilerine ekleme ve dahası

ErrorLog | 08 April 2008 20:51

videodownloadx
videodownloadx

videodownloadx; İnternet’te izlediğimiz videoları indirme, çevirme, favorilerine ekleme gibi özellikler bulunduruyor. Bu özellikleri kullanmamız içinde ayrı ayrı domainleri mevcut yalnız sadece videodownloadx domaininde indirme,çevirme ve paylaşma özellikleri bulunuyor.

videodownloadx
videodownloadx

Sitenin diğer domainleri;
http://www.videoblogjam.com/
http://www.mytubex.com/
http://www.seekandenjoy.com/
http://www.videoconvertx.com/
http://www.videoplayerx.com/
http://www.mindimage.net/
http://www.mindimage.net/forums
http://www.videodeathmatch.com/
http://www.freevideovault.com/

Video İndir
Video İndir

TinyLoad

eburhan | 15 January 2008 13:26

TinyLoad isimli web aracı ile tek bir hamle ile 10 tane dosya saklama servisine dosya yükleyebiliyorsunuz.

  1. Bilgisayarınızda bulunan ve 100 MB’a kadar olan herhangi bir dosyayı seçiyorsunuz
  2. Bu dosyanın hangi dosya saklama servislerine (RapidShare, MegaUpload, DivShare, …) yükleneceğini işaretliyorsunuz
  3. Ve “Start Upload” butonuna tıklıyorsunuz.

Ayrıca servisin API erişimi de mevcut.

Video ve ses içeriklerinizi SesameVault ile değerlendirin

spy1983 | 06 November 2007 19:00

SesameVault, video ve ses içerikleri için depolama, yönetme ve dağıtım web servisidir. SesameVault API size kendi uygulama veya servislerinizde SesameVault kullanmanıza da olanak sağlayabiliyor. Bu site bireysel kullanıcılar, şirketler ve kar amacı gütmeyen şirketler tarafından sundukları hizmetleri geliştirmek amaçlı kullanılıyor.
SesameVault ‘da ücretsiz, sınırsız depolama, yenilikçi yönetim araçları, multi-format şifreleme, özelliklerle donatılmış API ve daha birçok özellik bulunmakta. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.