bildirgec.org

parke hakkında tüm yazılar

Enteresan Tasarımlar

Flashcentury | 17 Ekim 2010 19:17

  • Olabildiğince basit bir gereç fakat fikir çok iyi
  • Pizanızı eşit dilimlere ayırabilirleceğiniz gibi başka bir alete ihtiyacınız olmadan direk tabaklara koyabilirsiniz

Laminat Parke secerken dikkat edilmesi gerekenler

bu12ak | 27 Temmuz 2009 23:15

Laminat Parke secerken dikkat edilmesi gerekenler
1. “Laminat Parke” uygulamayı düşünülen zeminin sirkülasyon ve kullanma yoğunluğuna göre dirençli Parke seçilmeli.
2. Alacağınız “laminant Parke” dünyanın her yerinde aynı isimle üretilen ve Avrupa standartlarına uygun (EPLF) bir malzeme olmalıdır. Bir “Parke” paketin üzerinde Avrupa da üretilmiştir yazması o Parkenin Avrupa da satıldığı anlamına gelmez. Alacağınız “Parke” global ve tüm piyasa tarafından bilinen bir malzeme olmalıdır. Bu da ileride Parkenize gelecek bir zararda serisini rahat bulmanızı sağlayacaktır.
3. “Laminant Parke” üzerinde “Laminat Parke”nin yeni normlara göre sağlamlık dereceleri belirtilmelidir.
4. “Laminat Parke”de, “Laminat Parke”nin kalınlığı değil yoğunluğu önemlidir. Paket üzerinde 1 m3 Parkede kaç kilogram HDF kullanıldığının belirtilmesi gereklidir. Bu bilgi bize Parkenin yoğunluğu hakkında bilgiyi verir zaten.
5. “Laminat Parke” paketinin üzerinde yazan garanti süresine adlanılmamalıdır. Parkeyi aldığınız satıcıya güvenmeniz çok önemlidir. Üzerinde belli bir garanti süresi yazan “Laminat Parke” paketlerindeki süre o Parke paketinin bozulmamış halinin oda sıcaklığında saklanması durumunda geçerlidir. Satıcıların size 10-15 yıl garanti vermeleri bir aldatmacadır.

Yeni Robot Yer Siliciniz:)

| 25 Ekim 2007 19:43

Ben yer silmeyi, süpürmeyi hiç ama hiç sevmem. Eee o kadar bekledik ev temizleyen, aynı zamanda sohbet eden bir robotta henüz piyasaya sürülmedi. Bu aletle yetinsek nasıl olur? Bence hoş birşey. Kendi kendine siliyor ortalığı. Hem düşünsenize çokta eğlenceli olabilir birşeyin yerde dolaşıp durması… Hadi size iyi seyirler:) burada da Türkçesi var…

“Parke puzzle” veya “Puzzle parke”

Dengeli | 14 Haziran 2006 08:55

Puzzle şeklinde parke, gayet orjinal bir fikir bence. Çocuk odaları, anaokulları veya ilginç bir zemin istenilen yerlerde kullanılabilir. Ama umarım parçalar standarttır yoksa kaplayacak ustanın çekeceği var:) Detaylı bilgi için işte link