bildirgec.org

özel hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

WİDGET’INI KENDİN HAZIRLA :))YADA HAZIR KULLAN

gezginciyim | 22 December 2010 12:21

Web siteleriniz ve bloglarınıza mobil telefonlarınıza renk katmak için çeşit çeşit hazır widgetları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Öncelikle siteye girin,üye olmanıza gerek yok sonrasında kategori seçin.Seçtiğiniz kategoride beğendiğiniz widget ı tıklayın;daha sonra bu adımları izleyin;

Art of kinetik Hedonist

erdogann | 14 November 2010 18:16

İsmi Art of Kinetik olan bu studyo kişiye özel ahşap yatlar yapmaktadır.
Koleksiyonlarına eklediklerine bu son parça ise adı “Hedonist” olan bir konfor ve sanat harikasıdır. Yaklaşık uzunluğu 21 metre olup saatte 40 deniz miline kadar hızlanabiliyor.

yaratıcı motosiklet tasarımları

biyopsi | 09 November 2010 15:02

Tasarım paylaşımlarıyla ünlü beautiful.info sitesi bu kez Rus tasarımcı Mikhail Smolyanov‘un çok ilginç ve dikkat çeken özel yapım motosiklet tasarımlarına yer vermiş. Söylemekte fayda var. bu tasarımlar sadece üç boyuttan ibaret.

Gerçek olmalarını dileyerek lafımı bitiriyorum ve sizleri bu ilginç tasarımlarla baş başa bırakıyorum.

Speeder Mechanicus

Teknolojik klozet

sCoRPionTR | 09 September 2010 23:23

Teknoloji sonunda tuvalete kadar girdi. Neorest 600 Toilet parası çok olup da tuvalette bile konfor ve teknoloji arayanlar için özel olarak üretilen bir klozet.

Kredi Dersem Çık , Kredi Kartı Dersem Çıkma !!!

firatocal | 11 August 2010 17:54

yerel,özel,kamu demeden tüm bankaların yöneticilerine üstün başarı belgesi verilmesi gerektiğini düşünüyorum… bir de üstüne herbirinin alınlarına okkalı birer aaaaferin öpücüğü kondurmalı…

kredi kartı madurlarının sayılarının hızla artmasına , kart sahibi bankaların yaşanan olaylar sonucunda tüm saygınlıklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olmalarına rağmen , ne yapıp edip , hala kredi kartlarına müşteri bulmayı başarabiliyorlar ya… pes yani…

öylesine usta birer pazarlamacı haline dönüşmüşlerki , inanılmaz güzellikte ve orjinallikte , rengarenk , en kart düşmenı kişileri bile cezbediverecek kartlarla , biz saf ne yaptığını bilmez ahaliyi bir güzel kandırıp parmaklarında oynatmaya devam ediyorlar…

Ekranlaradan bangır bangır yaptıkları mide bulandırıcı reklemlarından gördüğümüz kadarıyla son numaraları da kartların kimliğimizi yansıtmasının gerekli olması… bak sen şu işe… o kadar eksik ve zayıf karakterliyiz ki , allı pullu kredi kartlarımız olmazsa şu iki günlük dünyada eriyip gideceğiz… dümdüz kart sahibi olursak bir tarafımız eksik kalacak… mazallah Allah çarpıverir , yerin dibine dibine gireriz…

yok çok flexible , aman fotoğrafınız eksik olmasın , yetmedi mi , bebeğinizin , köpeğinizin , en sonunda da sıktığımız imiğinizin fotoğraflarını koyalım… daha daha ne numaralar , ne takla attırmalar… bir de üstüne şu kadar kuruş para puan , chip puan , bonus lira… oooohhhh deymeyin keyiflerine,,, işte avuçlarındasınız , başladılar bile sizi hooop o kucaktan bu kucağa oynatmaya…

Masaj ve Görme Engeli

wowo | 21 April 2010 15:16

Eski yazılarımdan “engelsiz dershane“de Tr’de görme engelliler için yapılan uygulamalardan birinden bahsetmiştim. Şimdi ki yazımda ise; Çin’de yaygın olan bir konudan bahsetmek istiyorum..

Çin’de yaşayan her engelli birey gibi görme engellilerinde ücretsiz olarak yararlanabildiği kurslar var. İsteyen her görme engelli verilen eğitimlere katıldığında, dokunma duyularının gelişmişliğinden yararlanılarak masör veya masöz oluyor ve çalışmaya başlıyor. yaptıkları işte en iyi olduklarını bilmek onları çok onore ediyor ve özgüvenliler.
bazı hastalıkları masajla tedavi bile ediyorlar !

Olmazsa Olmaz 6 WordPress Eklentisi

wrz | 20 April 2010 12:33

Wordpress her ne kadar zekice bir araya getirilmiş kodlardan oluşsa da çeşitli eklentilerle sistem daha da mükemmelleştirilebilir.

Altyapınızı güçlendirek, site performansını arttıracak ve zaman kazandıracak olmazsa olmaz 6 adet wordpress eklentisi karşınızda;

1. WP Super Cache

‘cache’ yüksek trafikli blogların en büyük sorunlarındandır. statik bir önbellekleme eklentisi olan WP Super Cache ile ziyaretçiler için her defasından msql işlemi yapmaktansa belirli hazırlanmış statik html sayfasını sunar. Böylelikle bw değeriniz şişmediği gibi host firmasına da gereksiz ücret ödemezsiniz. Normal bir site için performansı 259.1% artırır. Yani 9.56s olan yüklenme süresini 3.69s ‘ye düşürüyor.

2. Akismet

Spam yorumlar database için büyük bir sıkıntıdır. Performansa etkisi olduğu kadar, gün geçtikçe artan sayısıyla psikolojik bir tehtit de. Akismet, Six Revisions adlı bir sitede yapılan deney ile spam yorumların 99.3% ‘ü olan 124,000 spamı başarıyla temizlemiştir.

Bilmeniz Gereken 10 WordPress Eklentisi

wrz | 15 April 2010 12:31

Wordpress (TR) son zamanlarda en popüler olan CMS sistemlerinden biri. Bu yazımda sizlerle daha önce karşılaşmamış olabileceğiniz fakat bilmeniz gereken 10 wordpress eklentisini tanıtacağım. Bu eklentiler gelişmişliği kadar geliştirilebilmesiyle de önemli.

1. Zemanta

Zemanta ile yazınızı yazarken konu ile ilgili popüler siteleri de yazınızı yazdığın panelden inceleyebilir, çeşitli kaynak resimleri anında sitenize çekebilirsiniz. Popüleritenin nabzını tuttuğu gibi sekmeler dolusu siteden sizi kurtaracaktır.

2. Twitoaster
Bu eklenti eğer twitter‘ı sitenize entegre etmek isterseniz gerçekten mükemmel! Belirlediğiniz şablona bağlı şekilde yazılarınızı twitter’a gönderir, twitterdan reply (cevaplama) şeklinde gelen yorumları (onayınıza sunarak ya da otomatik) blogunuzda yorum alanına yansıtır, günlük twitlerinizi de bogunuz gösterimine ekler. Açıkcası isteyebileceğiniz her şeyi size sunuyor.

Geleceğin yazıcısı! Mı?

Beacool | 07 February 2010 10:51

Yeşil rengin kullanımı iyi bir seçim...
Yeşil rengin kullanımı iyi bir seçim…

Küresel ısınmanın etkilerini tartışmaya gerek yok. Hepimizin yaşam “lüks” leri sayesinde artan bu tehlike için alınan önlemler giderek artmaya başladı. Ya biz bu önlemlerin neresindeyiz?
Genel olarak insanların “ben ne yapabilirim ki?” düşüncesinin aksine alabilecekleri küçük ve basit önlemlerle bu tehlikenin önüne geçilebilir. Şimdiki zamazingomuzda bu mantıkla hareket ediyor. Kendisi bir yazıcı ama yazdıklarını silebilen ve üzerine başka şeyler yazabilen bir yazıcı. Ayrıca ne mürekkep nede toner~drum gibi şeylere ihtiyacı var.
Özel kağıtları üzerine ısı dağılımı tekniği ile yazım işlemini gerçekleştiren bu ürün ilk olarak aklıma fax makinelerini getirdi. Lakin onların eski ısı tekniğinde kağıtlar tekrar yazılamadığından ve güneşte bırakıldıklarında kağıtların simsiyaha dönmeleri bu yazıcının (aynı tekniği kullansa da) daha efektif bir çözüm ürettiğini söyleyebiliriz.