bildirgec.org

oyun sitesi hakkında tüm yazılar

en çok oynanan kral oyunlar

Bilgim | 17 January 2011 14:29

kraloyun başta çocukların olmak üzere her yaştan insanın oyun oynadığı, güzel vakit geçirdiği bir oyun sitesidir.istedim ki kraloyundaki en çok oynanan, iyi oyunları liste haline getirip yazı haline getirmek.
1)sonic


boşluk tuşuyla zıpyalın ve yön tuşlarıyla halkaları toplamaya çalışın, oradan oraya zıplayabilmeniz için duvarlar çok önemli.düşmanların attığı ateşlere dikkat edin.

sevdiğiniz kategorideki oyunlar

diabbe | 03 September 2009 20:09

Sizi Başına Bağlayacak 6 Flash Oyun Sitesi – [ Bölüm 1 | Tower Defence ]

centrual | 27 July 2009 10:15

Merhaba arkadaşlar,
Yıllardır zevkle oynadığım oyunların bulunduğu 6 flash oyun sitesini sizlerle paylaşacağım. Bu sitelerde özellikle Tower Defence oyunlarını çok oynarım. Bunun için Tower Defence bölümümüzle başladım. Bu bölümden sonra diğerlerini de ekleyeceğim.

Hazırsanız başlıyoruz :

 1. Freeware Games – Tower Defence Sayfasıdır.
 2. Defend The Towers – Başarılı Tower Defence oyunlarını içerisinde barındırır.
 3. Play Tower Defence Games
 4. Armor Games – Bir çok flash oyun yapımcısının sponsoru
 5. Flash Game – Armor Games kadar güçlü.
 6. Miniclip – Dünyaca ünlü flash oyun sitesi

Bunlardan ilk 3ü Tower Defence sitesidir, diğerleri genel oyunları içinde barındırır. Hepsi kendi dallarında en başarılı sitelerdendir.

Bölümlerin devamında görüşmek üzere. Hoşçakalın…

Oğuz Özcan

kendi multiplayer oyun sitenizi zahmetsizce oluşturun

ADRKN | 02 July 2009 16:25

bir site oluşturmak zahmet isteyebilir. hele ki bu bir oyun sitesi olacaksa biraz daha özveri gerektirebilir. Come2play adlı servis bize yardımcı olacak güzel bir teklifle karşımıza çıkıyor.ilk önce üye olup, kendinize bir kanal oluşturuyorsunuz. daha sonra size verilen iframe veya javascript kodunu sayfanıza ekliyorsunuz ve teknik bilgi gerektirmeden sayfanız hazır hale geliyor.

servisin özelliklerinden bazıları;

 • oyunlara kendi logonuzu ekleyebiliyorsunuz,
  oyun içi yayınlanacak reklamlarda %50 pay alıyorsunuz. (iframe dışındaki reklam gelirleri tamamen size ait oluyor.)
 • oyuncular mesajlaşabiliyor, oyun lobileri kurulabiliyor.
 • oyuncular kazandıkları oyunlara göre yükselebiliyorlar.

Mybrute nedir, nasıl oynanır, hileleri nelerdir?

ndb | 04 May 2009 21:58

Online oyun çılgınlığı her geçen gün internet ortamını kasıp kavurmaya devam ediyor. Bunun temelinde insanların öğrenme eğilimlerinin gerçek hayattan ziyade, oyun ortamlarına yönlenmesi yatıyor diyebiliriz. İnsan düşünen bir varlık olmasından ziyade (homo sapiens), oyun oynayan bir varlıktır (homo ludens). Çocukların doğar doğmaz bilinç kazandıklarını iddia edemeyiz, ama oyun oynama eğilimlerinin olduğu yadsınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun insan üzerindeki etkilerini başka bir yazıda incelenebilir, ancak benim değineceğim konu mybrute çılgınlığı!

sevimli savaşçılar
sevimli savaşçılar

mybrute, motion-twin firmasının 15’i aşkın oyunundan sadece biri. Oyun bu sıralar o kadar popüler oldu ki, önümüze gelen her blog ve forumda mybrute linkleri karşımıza çıkabiliyor. Oyunun mantığı çok basit, üye olmadan (bile) bir karakter oluşturup, karşımıza çıkan savaşçılardan herhangi birine meydan okuyoruz. Hesabı açar açmaz 6 kez savaş yapma hakkımız olmasına rağmen, sonraki günlerde savaşma sayımız 3’e düşüyor. Ogame ve mafya tarzı “tıkla-oyna” oyunları gibi saatlerce sizi bilgisayar başına mahkûm etmemesi güzel bir özellik gibi görülebilir. Yalnız oyunun eğlence unsuru ve fantastikliği sizi yeni hesaplar açmaya itiyor. Her yeni karakter, içinde “hız, çeviklik, kuvvet, yaşam, silah ve hayvan” gibi değişkenlerin bulunduğu havuzdan rastgele olarak nasipleniyor. Şansınız fazlaysa bir ayı sahibi olabilir, elinizde bir balyozla rakibinizi ekarte edebilirsiniz. Üst-üste alacağınız galibiyetlerle sonraki seviyelere çıkabilir, kahramanıza yeni özellikler kazandırabilirsiniz. Yalnız oyunun can alıcı noktası ne yazık ki “haşin” bir savaşçıya sahip olmak değil. Oyuna yeni kazandırdığınız arkadaşlarınız size fazladan “1 tecrübe puanı” kazandırıyor.

Ttnet Oyun

CyberBlow | 13 January 2009 10:06

Ttnet yeniliklere devam ediyor.Müzik,video,çocuk sitelerinden sonra şimdide Ttnet Oyun sitesini hizmete sokmuş.Siteye üye olmak için Ttmail e-posta adresine sahip olmanız gerekiyor.

Türkiyenin İlk Eğlence Platformu Koaka Kapandı.

FootoM | 07 December 2008 13:07

Cyberacademy isimli sirket tarafindan 1999 yılında Öymen GÜR ve arkadaşları tarafından geliştirilen içerisinde çeşitli oyunları bulunduğu Türkiyenin en geniş kapsamlı ve ilk eğlence platformu 9 yıllık macerasını 13:57 itibariyle son vermiş bulunuyor.

koaka.com
koaka.com