bildirgec.org

oyun aparatı hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

Müthiş Oyun Deneyimi

janisjr | 12 September 2009 18:19

Oyun bağımlıları için müjde!
AFGT, oyunun hayatınızdaki yerini tamamiyle farklılaştıracak bir zamazingo. Dokunmaya duyarlı silikondan yapılmış ve interaktif olarak kullanıcının oyunda olan biteni klavyesinden hissetmesini sağlıyor. Hareket eden yüzey üzerine basınç sensörleri yapıştırılarak elde edilmiş ve oyuna verdiğiniz tepkileri de bu şekilde algılıyor. Size hem oyunu hissetme şansı tanırken hem de oyun konsolunu kontrol etmenizi sağlıyor.

içkili amiral battı oyunu

konami | 07 July 2009 18:40

Bu amiral battı oyunu hepimizin bildiği klasik amiral battı oyunundan biraz farklı. Bildiğimiz amiral battı gibi oynanıyor ama bir farkla: eğer hedefi vuramazsanız bir yudum su içiyorsunuz; hedefi vurursanız, rakibiniz oyun tahtasının üzerindeki içkilerden bir bardak içiyor. Oyun tahtasının üzerinde bir radar da bulunuyor. Bu radar her oyuncunun yaptığı atışı ve kalan gemi sayısını gösteriyor.

Nintendo Wii’de Bowling Keyfini Katlamak İçin: WI-BOWL

hoodly | 20 June 2009 19:10

Nintendo Wii oyun konsolu sahip olduğu Wiimote(Wii Remote) ile farklı ve daha zevkli bir oyun zevki sunuyor. Wiimote size kontrol edilen karakterle etkileşim içinde olmanızı sağlıyor ve oyun oynayan kişiye oyunun içindeymiş hissini bir noktaya kadar veriyor.

Wiimote/Wii Remote
Wiimote/Wii Remote

Bir Wii oyun konsolu satın aldığınızda size WiiSports’ta beraberinde veriliyor ve 5 adet oyun içeriyor bu hediye. Bunlarda birisi olan Bowling için CTA Digital özel bir tasarıma sahip WI-BOWL‘u geliştirmiş. Orjinal bowling topu boyutunda olan WI-BOWL’un içine Wiimote yerleştiriliyor ve aynı Wiimote gibi üzerinde bulunan bilekliği bileğinize geçiriyor ve parmaklarınızı bowling topundaki gibi üzerinde olan üç deliğe yerleştirerek sanal bowling keyfini daha da arttırma imkanını elde ediyorsunuz.

WI-BOWL
WI-BOWL

iPhone için Oyun Konsolu aparatı geliyor

iMania | 23 December 2008 17:44

Epeydir konuşulan ve en son Aralık ayının başında Apple yöneticisi John Geleynse’in doğruladığı iPhone’un bir oyun konsolu olarak da konumlandırılması hızla gerçek olmaya doğru gidiyor. Engadet‘da Tim Stevens imzalı çıkan habere göre yukarıda son prototipini gördüğünüz aparat üretime verilmiş. Renki koyu renk olacakmış. Daha önceki resimlerde

sağ ve sol’daki delikler start ve select için kullanılıyordu, tahminen aynı işlev devam edecektir. Henüz piyasaya çıkış tarihi ve fiyat bilgisi yok, daha önceden 30 dolar civarında olacağı söylenmişti, bakalım…

iPhone için Oyun Aparatı

iMania | 03 November 2008 15:15

iPhone’da oyun oynamayı kolaylaştırmak için icad edilmiş son derece yararlı bir zamazingo bu. Üstelik oyun oynarken kulaklık kullanabiliyorsunuz ve hatta şarj bile edebiliyorsunuz! Bu faydalı (!) zamazingo slikondan yapılmış ve ömür boyu garanti ile satılıyor. Bu arada oyun oynamaya iPhone’u daha rahat elinizde tutmak dışında bir katkısı yok. Sipariş vermek için buraya tıklayın.
Kaynak