bildirgec.org

oylama hakkında tüm yazılar

En Güzel Bahçe

witamin | 06 May 2011 09:16

Doğuş Çay düzenlediği bir yarışmayla 1.111 hediye dağıtıyor.Yarışmaya katılıp bu sitede en güzel bahçeyi tasarlayan 1 kişiyi Avrupa turu bekliyor.Diğer tasarımcılardan ilk 10 kişiye casper notebook,ilk 100 kişiye çaydanlık,ilk 1000 kişiye Doğuş Çay paketi hediye. 28 Şubat 2011 tarihinde başlamış olan yarışma 31 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek.

Eksta WordPress Eklentileri

webator | 04 February 2011 19:20

Muhtemelen “Wordpress için süper eklentiler”,”olmazsa olmaz eklentiler” “Wordpress’inizle harikalar yaratın” gibi yazı başlıklarından sıkılmışsınızdır.Bugün Wordpressdünyasına katılan hemen her kişi temel eklentileri adı gibi biliyor. Bu bakımdan fazla bahsedilmeyen,küçük ama boyundan büyük işler başaran eklentileri paylaşmak istiyorum.

Wordpress No Category Base : Sitenizde URL adresleri siteismi.com/category/teknoloji şeklindeyse ve “category” ekini kaldırmak için bu minik eklentiyi kurmanız yeterli.

no category base eklentisinin işlevi
no category base eklentisinin işlevi

Lezzeti Çeken Bilir

witamin | 26 October 2010 18:05

Penguen Gıda, “Lezzeti Çeken Bilir” isimli bir kampanya başlatmış. 20.10.2010 tarihinde başlamış ve 18.11.2010 tarihinde sona erecek olan kampanyaya katılmak için Facebook hesabınızla bu siteye giriş yapıp herhangi bir Penguen ürünüyle birlikte çekilmiş fotoğrafınızı yüklemeniz yeterli. Facebook kullanıcıları tarafından verilen oylarla belirlenecek olan birinciye Sony Bravia Lcd TV, ikinciye Iphone 3GS, üçüncüye Sony Playstation 3 ödülleri var.

Banyomu Yeniliyorum

witamin | 16 August 2010 09:59

Evim Dergisi ve Çanakkale Seramik – Kalebodur işbirliğiyle düzenlenen yarışmada son 2 yıl içinde banyosunu Çanakkale Seramik – Kalebodur’un yer ve duvar seramikleriyle yenileyenlere bir fırsat sunuluyor. Banyonuzun fotoğrafını çekip bu siteye ekliyorsunuz. Ziyaretçi oylamasıyla seçilen ilk 5 banyodan jürinin seçeceği 1. banyonun sahibi www.kalede.com‘da kullanabileceği 3000TL tutarındaki hediye çekini kazanıyor. Bol şanslar.

Think+ Yüzünü Arıyor

nzright | 24 June 2010 10:31

“Güzelliğin ölçüsü yoktur” sloganıyla öne çıkan bayan hazır giyim markası think+ bedeni ile barışık olan büyük beden bir bayanın, en az normal kilolu bayanlar kadar güzel olabileceğini kanıtlamak için yüzünü arıyor. think plus yüzünü arıyor sitesinde 42beden ve üstü bayanlar yarışmaya katılabiliyor. Halk oylaması ile sonlacak yarışmada 10 aday seçilecek, birinciyi jürinin belirleyeceği yarışmada Think+ tüm katılımcılara %25 online indirim kuponu ve finale kalan 10 adaya Apple i-pod hediye ediliyor.
Yarışmanın birincisi ise bir yıllık profesyonel modellik sözleşmesi, profesyonel modellik kursu ve Çift kişilik Paris seyahati kazanacak.

Ödüllü soru: Oylama sistemi

microsantim | 29 December 2009 13:24

Arkadaşlar bu soruya mantıklı bir çözüm veya bir formül üreten kişiye ödül vereceğim.

Sorun şu: 1den 5e kadar oylama sisteminde,

1 kişi A için 5 vermiş. Ortalama 5.
100 kişi B için 4 vermiş. Ortalama 4.

Sizce A mı iyi B mi? Veya alternatif oylamalar düşünebilir. Oylamalarda kaliteyi belirleyici unsur olarak bir formül aramaktayım.

Örnek: [(Ortalama oy X Kişi sayısı) / pi] gibi 🙂

dünyanın en büyük anketi!

sickfish | 06 May 2009 16:40

www.osx86install.com sitesinde, “dünyanın en büyük anketi için oy kullan!” sloganıyla anket düzenleniyor.

Siteye üye olduktan sonra; mac os x işletim sisteminin pc’lere de kurulabilmesi ya da kurulmaması için oy kullanıyorsunuz. İlginç bir anket. Belki Apple kurucusu Steve Jobs anket sonuçlarını dikkate alır…

Saç Rengimi Arıyorum

nzright | 10 April 2009 09:55

Schwarzkopf ürünü saç boyası markası Palette‘nin kadınlara yönelik olarak hazırladığı Saç Rengimi Arıyorum adlı siteye fotoğrafınızı yükleyerek kendinize en uygun saç rengini ve saç modelini keşfetmeniz mümkün. Ayrıca siteye yüklenen fotoğraflarınızı oylamaya sunarak; çeşitli hediyeler de kazanabilirsiniz.

haklıyı bulan site

tecmusti | 05 February 2009 10:34

tartışmalar hayatın her noktasında kendine yer buluyor. Tartışmaların en belirgin noktası da iki tarafın da “ben haklıyım” demesi ve bu yüzden bir yere varılamaması.

işte tam burada haklıyı bulan internet sitesi olduğunu iddia eden hangisihakli.com girmek istemiş devreye.

hangisihakli.com tartışma sayfası
hangisihakli.com tartışma sayfası

Sistemin işleyişi gayet güzel ve başarılı. kişi kimliğini belli etmeden yazısını yazıyor karşı tarafın e-mail adresini giriyor ve ona bir davet gidiyor. O da gelip cevabı yazdığında konu oylamaya açılıyor.

tutar mı bilinmez ancak sıradışı ve özgün bir proje olduğu geçek. yeni olduğundan sitede tartışmaların sayısı az ancak gün geçtikçe daha da popüler bir site olacağını düşünüyorum.