bildirgec.org

outdoor hakkında tüm yazılar

O2 dergi

NICKoldNICK | 02 August 2009 12:37

http://www.oxygenoutdoor.net/oksijendergi/Main.php?MagID=1&MagNo=3

Coleman Exponent Kamp Lambası

zabun | 01 August 2008 22:35

Coleman’ın Exponent serisi kamp lambaları akılcı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Kamp lambalarındaki şeffaf kırılgan kısımlar, korunabilen bir şekilde kapanabiliyor. Dört ve üç köşeli iki ayrı kamp lambası, 95 ve 100 lumenlik Cree XLamp® XR-E LED içermekte. İç kısımda kullanılan yansıtıcı yüzey, beyaz LED ışığını çevresel şekilde yansıtmakta. Tek kontrol düğmesi, kapatma / loş / parlak / acil durum kiplerinin hepsini yönetebiliyor. Loş kipte 12 saat, parlak kipte 5 saat ışık verebilen lambalara karabina takılabiliyor. Pilleriyle beraber 227 g gelen dört köşeli versiyon, 4 AA Alkalin pil ile çalışıyor ve kapalı iken 8 x 6,75 x 4,75 cm boyutlarına ulaşıyor. Pilleriyle beraber 137 g gelen üç köşeli versiyon, 3 CR123A lityum pil ile çalışıyor ve çevresi darbelere dayanıklı olması için kauçuk malzemeyle kaplanmış.

Taşınabilir duş

ukepoglu | 25 July 2008 16:03

Kampçılar ve doğa ortamında zor koşullarda çalışanların kolayca duş almalarını sağlayan iyi bir ürün. 10 litreye kadar su alabiliyor ve 7 dakikalık bir duş alımı sağlıyor. Uygun bir yere asıyorsunuz ve duşunuzu alıyorsunuz.
kaynak

Dikkatli Bronzlaşmak İçin UV Monitörü

zabun | 05 July 2008 19:12

Sahil kenarlarında güneşlenmek, ozon tabakası incelen bir gezegenin sakinleri olarak giderek tehlikeli olmaya başlıyor. UV ışınlarına fazlasıyla maruz kalan bir ciltte tümöral oluşumlar gözlenebilme ihtimali artıyor. Bu sebeple güneş kremlerindeki koruma faktörleri iki basamaklı sayıları bile aşmak üzere. Oregon Scientific mühendisleri güneşlenirken soğurduğu UV ışınları hakkında bilgi edinmek isteyenler için küçük bir cihaz geliştirmiş. Morötesi ışınlarına maruz kalınan süre cilt tipiniz hesaba katılarak ekrandan takip ediliyor. Bunun dışında UV ölçümlerini kaydedip, yüksek ve alçak değerlerin okuması yapılabiliyor. Ürün kullanıcı tanımlı geri sayım yapabiliyor ve süre bitiminde alarmla ikaz veriyor. Saati ve sıcaklığı da gösteren cihaz, su sıçramalarına karşı korumalı üretilmiş.

Otomobilinizi Korumanın Yeni Yolu

zabun | 01 July 2008 18:26

Harika bir klasik araba sahibisiniz veya güzel bir motorunuz var. Kullanmağınız zamanlarda aracınıza yeteri kadar alaka göstermeye zamanınız olmayabilir. Artık fazla zaman harcamadan güzel aracınızı dış etkilerden

yalıtacak ama seyretmenize engel olmayacak bir çözüm var. “Car Capsule” aracınızı çepeçevre saran, şeffaf ama sağlam vinil bir kapsül. Küflenmeyi ve tutuşmayı geciktiren kapsül, arabanızın boyasını yağmur, yağ ve antifrizden koruyor. Kapsül içerisine sürekli filtre edilmiş hava sağlayan bir fan, hem arabanın kızışmasını engelliyor, hem içeriye sinek, toz gibi yabancı maddelerin geçişine engel oluyor. İki kez cilalanmış PVC’den üretilen kapsül, anti-statik özelliğinden ötürü tozları üzerine çekmiyor. Kapalı ve açık alanlarda kullanılmak üzere 8″-12″ motorsiklet, 14″-16″-18″-20″-22″ büyüklüklerinde çeşitleri mevcut. [patent]

El Fenerlerinin Rolex’i : Lumencraft Gatlight

zabun | 13 June 2008 02:17

Aydınlatma elemanlarındaki teknolojik gelişmeler birçok elektronik cihazın evrim geçirmesine sebep oldu. Bu cihazlardan biri de karanlık varoldukça ihtiyaç duyacağımız el fenerleri. El feneri üretcisi Lumencraft, Gatlight adını verdiği markasında son geliştirilen elektronik elemanları kullanmasıyla ve tasarımıyla dikkat çekiyor. İsviçreli tasarımcıların ve Amerikalı uzay mühendislerinin çalışmalarıyla ortaya çıkarılan ürünler karbon fiber, alüminyum ve titanyum malzemelerden üretiliyor. Gatlight serisinde, titanyum çubukların kafes biçimli dizilmesiyle oluşturulan, “dış iskelet” tabir edilen bir tasarım ortaya konulmuş. Kullanılan LED (Luxeon ve Seoul Semiconductor) ve Hyper Prismatic Reflector elemanlarıyla fenerin çıkış gücü 240+ Lumen değerine kadar ulaştırılmış. ~9cm uzunluğundaki fener, azami kuvette ışık verirken 40 dakika, asgari kuvvette çalışırken 240 saat pil ömrü sağlıyor. Fenerin 400$’lık fiyatı elfenerlerinin Rolex’i yakıştırmasını açıklıyor.

Arttırılmış Gerçeklik Projesi

totallyalien | 08 December 2007 23:58

Dr Wayne Piekarski ‘nin yürütmekte olduğu arttırılmış gerçeklik, (Augmented Reality (AR) ) yani gerçek dünyanın içinde 3d Reality World’le birleştirilmesi projesi yakında herkesin sahip olabileceği oyuncaklar arasında yer alabilecek. Oyuncakdan öte hayatımızı kolaylaştıracak ürünlerde de kullanılması mümkün kılanabilecek teknolojiyi yaratan şirketlerden bir tanesi WorldViz sanal GPS uygulamasını geliştiriyor. Tabii ki gözlük eldiven ve mobil bilgisayarı giyindikten sonra ister yolda yürürken ister aracin icinde sanal GPS sistemi ile yönümüzü bulabileceğiz.
Kullanım alanlarının örnek uygulamaları burdan görebilirsiniz.

Land Rover Defender 60 Yaşında

tom ripley matik | 22 November 2007 19:51

Land Rover - Defender Special Edition (60.yıl)
Land Rover – Defender Special Edition (60.yıl)

1948 yılından beri dünyanın her yerinde, zorlu koşullarda; hem askeri, hem de sivil amaçlara hizmet veren bir 4×4: Land Rover Defender

2008 yılında 60’ıncı yaşını yukarıdaki resimde gördüğünüz özel bir model (Land Rover Defender SVX Special Edition) ile kutlayacak olan bu meşhur arazi taşıtı, ülkemizde de Land Rover lisansı ile Otokar tarafından üretiliyor.