bildirgec.org

oryantal hakkında tüm yazılar

Arap Müziğinin Arabesk’in üzerindeki Etkileri

zamanlar | 30 June 2010 14:13

Arabesk müziğin Türkiye’de popüler olduğu dönemlerde üzerinde en fazla tartışılan konulardan biri herhalde arabesk’in arap müziğinden etkilenerek ortaya çıktığı ve asla özgün olmadığı tartışmasıydı. Arabeskin öncülerden Orhan Gencebay bu tezi ısrarla red edsede müzik otoriteleri arabeskin arap müziğinden etkilendiğini söylüyorlar.

Arabesk arap müziğinden esinlenerek yapılmış bir müzikdir yada değildir şu bir gercek ki Türk Halkı hem arabeski hemde Arap Müziğini çok seviyor.

Arap Müziği İçin Türkiye’de kurulmuş web siteleri bile büyük ilgi görüyor ( b.k.z ) oryantal dansı Türkler mi Yoksa Araplar mı daha iyi yapar tartışması bile içki masalarının heraretli mevzuların dandır.

Orientalist

azadeath | 24 March 2010 12:31

Orientalist
Orientalist

Fırından yeni çıkmış taptaze bir iphone uygulaması.
Bu uygulama ile eski oryantal kıyafetler içinde eğlenceli fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Kullanımı çok kolay ve zevkli. Şöyle çalışıyor; uygulama içinde olan birbirinden ilginç ve eğlenceli fotograftan birini seçin. Sonra suratınızın önden gözüktüğü bir fotoğraf çekin ya da iphone fotoğraf albünüzde olan uygun bir fotoğrafı seçin.

orientalist
orientalist

Kullanması cok kolay, tamamen çoklu-dokunma uyumlu, konumlandırma, büyütme, yatay yansıtma, parlaklık değiştime araçlarlarıyla fotoğrafınızı en güzel gözüktüğü hale getirin ve son halini iphone fotoğraf albümünüze kaydedin. Dilerseniz iphone fotoğraf albümünüzden istediğiniz arkadaşınıza fotoğrafınızı gönderebilirsiniz.

Orientalist
Orientalist

Iphone telefonu olanlar indirmek için burayatıklayın.

Çal Oynasın

Battlehammer | 06 December 2007 01:03

Advergame olarak adlandırılan ve Reklam ile oyunun bir arada sunulmasına dayanan reklam biçimi gün geçtikçe daha çok tercih edilen bir yöntem haline geliyor. Özellikle standart reklam biçimlerinden yararlanması zor olan firmalar, mecralarının darlığını bu alternatif yollar ile kapatmaya gayret ediyor

Reklam yapmanın hayli güç ve sınırlı olduğu alkollü içki pazarı da alternatif yöntemlerın son derece sık rastlandığı bir dal.

klip 24

anafikir | 24 March 2006 07:34

24 saat yerli yabancı klipleri sunan bir site. İlginç olan tarafı bu içerikle paralel olduğunu düşünmüş olmalılar ki bir de ORYANTAL DANS YARIŞMASI düzenlemekteler.

aramızda yeni asena olacağını düşünen arkadaşlar varsa başvuru formuna buradan ulaşabilir. ben başvurdum. rakip de tanıtam!