bildirgec.org

ordu hakkında tüm yazılar

Michigan Universitesinin casus yarasası COM-BAT

sCoRPionTR | 29 July 2010 12:43

COM-BAT gibi casus robotlardan piyasada oldukça fazla bulunsa da COM-BAT barındırdığı üstün özellikler ile diğerlerinden ayrılıyor.

Michigan Universitesi tarafından geliştirilen COM-BAT’ın boyu sadece 6 inç. Özellikle ordu tarafından kullanılması düşünülen COM-BAT ufak boyutu sayesinde farkedilmeden askerlere gerçek zamanlı olarak veri sağlayacak.

COM-BAT üzerinde çok sayıda sensör, mikrofon, radyasyon ve zehirli gaz dedektörleri barındıracak. COM-BAT’ın diğer bir önemli özelliği ise rüzgar enerjisi/güneş enerjisi kullanarak şarj olabilmesi.

Akp polise ne yaptırmayı düşünüyor

CihanTurK | 29 December 2009 01:02

POLORDU
POLORDU

Favori haber sitem habetürk‘te bir haber okudum. Gerçi bu haberi daha öncede televizyonda izlemiştim.

Akp hükümeti yeni bir açılıma daha imza atmanın eşiyinde gibi görünüyor. Bu seferki açılımın adı Polordu olacak gibi görünüyor. Yani polis ordu kurulacakmış. Tabikide bu medyanın ve muhalefetin yorumları ama bunada başka yorum yapılamaz ki isim tam uğmuş ve yakışmışta.

Akp hükümeti tarafından çıkarılacak yeni yasaya göre tek yetki askerderde olan askeri silah alma yetkisini mit ve polisede vermeği düşünmekteymiş.

Güçlü Siber Ordu Güçlü e-Türkiye

COMPUTER06 | 04 September 2009 12:11

Türkiye’de resmi dairelerin devlet sırları taşıyan bilgisayarları ile internet sayfalarını Tübitak’a bağlı kırk kişilik bir ekip koruyor:
BOME(Bilgisayar Olaylarına Müdahale Ekibi)
Ekip Tübitak Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü bünyesinde 2007’de kuruldu ve çalışanlarının tümü Bilkent, ODTÜ, İTÜ veya Hacettepe Üniversitesi’nden bilgisayar ve elektronik mühendisliği diplomasına sahip.

Dünya’da devlet hizmetindeki pekçok bilgisayar güvenlik tehdidi altında bulunuyor. Tehdit, birtakım örgütlere veya başka ülkelerin istihbaratlarına çalışan hacker’lar. Türkiye e-devlet’e geçerken BOME çalışanları saldırı nöbeti tutuyor. Zira BOME’nin görevi savunma ve önlem.

Good Bye My Lover; James Blunt

| 09 August 2009 11:34

www.supermusic.sk
www.supermusic.sk

James Blunt asıl adı James Hillier Blount 22 Şubat 1974’te Tidworth , Wiltshire , İngiltere’de doğdu. Yedi yaşında yatılı okula başladı fen ve matematik okuyarak 16 yaşında pilot oldu. Bristol üniversitesini kazanmış ve emekli subay olan babasının şiddetli isteği üzerine orduya katılmışıtr. Orduya katıldıktan çok kısa süre sonra Üstteğmen olmuş ve Piriştine’ye (kosova) giren ilk İngiliz teğmen ünvanını almıştır. Klasik bir asker terbiyesiyle yetişmiş olmasına rağmen içindeki müzik ruhunu asla örtbas edememiştir. Yazdığı pek çok şarkı ordudayken dökülmüştür anı defterine. Mesela no bravery adlı şarkısı Kosava’ya keşife çıktığı bir zamanda yazılmıştır. Babasının onu kendi istekleri etrafında yetiştirme gayretlerinin tersine James’in kendi dünyasında hayatının sonuna kadar şarkı yazmasa bile albüm çıkarabileceği binlerce şarkısı vardı. Hatta film senaryolarına yetecek kadar. Kendisi çok yaratıcı bir kişiliğe sahipti. Kosova’daki günleri onu tam olarak yetkinleştirmişti diyebiliriz . İlk single’ı You’re Beautiful 2005’te çıktı ve listelerde bir numara oldu. ” Back to Bedlam” adlı yayınlanan albüm dünya çapında 12 milyona yakın tiraj elde etti. Gelelim sanatçının kendisiyle efsaneleşmiş You Tube’da tıklanma rekorları kıran şarkısı Good Bye My Lover’a .