bildirgec.org

oran hakkında tüm yazılar

Moonstar (Ay yıldız)

mehmetbastug94 | 29 May 2009 09:57

Moonstar Depo açıldı!!!

İlk hedefi tüm Türklere ve daha sonradan dünyaya kazandırmak olan bu sistemde zaruri ihtiyaçlarınızı marketten aldığınızdan daha ucuza alma imkânı bulurken, eğer moonstar sitesine üye olarak alışveriş yaparsanız alt üyerlerinizinde yapmış olduğu alışverişlerden yapmış olduğunuz üye sayılarının belirlemiş olduğu oranda pay alıyorsunuz..

Yaklaşık 5.000 üyesi olan bu yepyeni sistemde ilk paylar dağıtılmadan önce sizlerde bu sistemde benim gibi yerinizi alın…

Web Tasarımında Altın Oran

admin | 03 January 2009 18:44

Matematik güzeldir. Kulağa garip mi geliyor? Ben de tasarım yapmaya ilk başladığımda aynısını düşünmüştüm. Matematik esnek değildir ve genellikle sıkıcıdır, en azından ben öyle düşünürdüm. Pek çok sanat eserinin, estetik olarak göze hoş gelen tasarımların, nesnelerin hatta bazı insanların ortak matematiksel değerleri paylaştığını duyunca şaşıracaksınız. Yunanca Φ (phi) harfinden esinlenen ve ilahi oran olarak da bilinen altın oran özellikle bunların başında geliyor. Bu rehber bir websitesinin anatomisini ve çatısını kapsıyor ve Alton Oran’ın buna olan etkisini inceliyor.

Web Sayfasının Anatomisi
Web sayfananın öğeleri organlar gibidir, estetik olarak göze hoş gelen ve düzgün işleyen bir web sayfası için hayati önem taşımaktadır.

Bunlar bir web sayfasının ana elementleridir. Bunları organize etmek için pek çok yöntem bulunmakla birlikte en sık kullanılan şablon budur.

Twitter’da sözünüz ne kadar yayılıyor?

romanistabukowski | 31 October 2008 18:05

Twitter son zamanlarda fazlasıyla popüler oldu. Elbette mesleki gruplar sayesinde çok güzel faydaları olabiliyor. En güzel kolaylıkları, ipuçlarını ve kaynak web sayfalarını tek tıkla görebiliyoruz. Tabi bu durumdan özellikle url kısaltan web sayfaları da güzel faydalanıyor. Herneyse biz konumuza geçelim..

Twitter Grader sayesinde, Twitter’da yazdığınız bir sözün ne kadar yayılabildiğini görebiliyorsunuz.

sonic ‘değişerek’ geri dönüyor.

ex choice | 18 July 2008 13:20

amerika’da oyun şatışlarında 4.6 paya sahip sega,iphone’ye özel çıkardığı ‘super monkey ball’ oyununun tutulmasının ardından, yeni sonic oyunu hazırlığına başladı.aksiyon oyunu olan sonic de bu sefer rol yapma türünün hakimiyeti olacak.özelliklerinde gece ve gündüz seçimleri sunuyor.yalnız gündüz koşup zıplayan süpersonik gece ise kas gücünü kullanacak.haberin devamı için tıklayın.

evrim teorisine destek hangi ülkede ne kadar?

odo | 16 November 2007 20:00

aşağıdaki grafik, avrupa ülkeleri ve abd için, evrim teorisi’nin hangi ülkede ne kadar destekçi bulduğunu gösteriyor. kaynak olarak burayı ve burayı gösterebilirim.

kendimce çıkardığım sonuçlar:

  • finlandiya hariç iskandinav ülkelerinin evrimci yanı ağır basıyor.
  • kaba bir yaklaşımla, doğuya ve güneye doğru din eğilimi, batıya ve kuzeye doğru bilim eğilimi kuvvetli diyebiliriz.
  • ortodoks ülkeler evrime daha katı yaklaşmışlar.
  • dünyanın en gaddar ülkesi olan abd’nin en azından üstünde olabilseydik daha iyi olurdu.